samodiagnoza

7 napak, ki jih delamo pri uporabi vitaminskih dopolnil
Vitaminski dodatki so postali del vsakdanje rutine mnogih ljudi, ki želijo poskrbeti za svoje zdravje. Čeprav so lahko koristni, njihova nepravilna uporaba pogosto vodi v neučinkovitost, zapravljanje denarja ali celo tveganje za zdravje.

Zakaj ne bi smeli guglati svojih simptomov?
Priznamo ali ne, vsi smo že vsaj enkrat po spletu iskali svoje simptome in jih povezovali s to ali ono boleznijo. S tem ni nič narobe, dokler ne prihajamo do napačnih zaključkov ali pa smo bolj ali manj nagnjeni k tesnobi, ki lahko naše psihično stanje poslabša. Če spadate med slednje posameznike, verjamemo, da veste, o čem govorimo. Poglejmo si, zakaj ni dobro, da se samodiagnosticiramo, in zakaj bi morali diagnoze prepustiti primernim strokovnjakom.

Nevarnosti TikTok (samo)diagnoz
TikTok velja za neverjetno priljubljeno družbeno omrežje generacije Z, a tako kot vse ostale stvari ima tudi ta svojo temno plat. Če ga uporabljate tudi sami, ste verjetno že slišali za trend samodiagnoz, predvsem s področja duševnih motenj. Preverite, kako to izgleda in zakaj je lahko nevarno.

HIPOHONDRIAZA
Spoštovani imam sledeč problem. Star sem 35 let, na videz telesno zdrav, univerezitetno izobražen. Muči pa me fobija (anksioznost, depresija, psihična motjnja - ne vem kaj)), ki jo je moja osebna z...

Nikar si preko spleta ne postavljajte diagnoze!
Vsi smo si že kdaj postavili diagnozo preko spleta. In čeprav je ta način včasih lažji, saj ni treba obiskati zdravnika in čakati v vrsti, kljub temu pogosto ni dobra izbira. Številni ljudje si namreč preko spleta postavijo napačno diagnozo.