samomori

Pitje alkohola je v Sloveniji resen problem
Alkohol predstavlja v Sloveniji pereč problem. Predvsem med mladimi je prisoten precej toleranten odnos do pitja alkohola. Negativne posledice uživanja oz. zlorabe alkohola se kažejo na zelo različnih področjih in treba se je vprašati, kaj preveč alkohola pomeni za človekov organizem ter kaj slabega povzroča v telesu.

Odgovornost
Pozdravljeni! Star sem 31 let. Po daljšem obdobju občasnih delovnih priložnosti, sem končno uspel dobiti delo primerno moji izobrazbi in usposobljenosti. Pred pribl. 5 tedni, sem doživel neke vrste kr...

Depresija in samomor
Spoštovani. Verjemite mi, da cenim vaše odgovore. Žal pa včasih napišete stvari, ki bi jih lahko dali pod skupni imenovalec-tovarniška napaka zdravnikov". Samomori pri hudih in najhujših boleznih p...

Hudi stranski učinki kontracepcijskih tabletk razkriti v dokumentarnem filmu
Kontracepcijske tabletke dvigujejo prah, odkar so postale na voljo leta 1961. Čeprav so jih raziskave povezale s povečanim tveganjem za raka na dojkah, krvne strdke, nizek libido in pridobivanje teže, ostajajo najpriljubljenejša oblika kontracepcije za ženske. Danes jih po svetu jemlje več kot 100 milijonov žensk.

Teh 7 služb ima najvišjo stopnjo samomorov
Ameriški raziskovalni Center za nadzor in preprečevanje bolezni je sestavil seznam poklicev, kjer je najvišja stopnja samomorov med zaposlenimi. Zanimivo se je izkazalo, da gre za različne poklice glede na spol.

Kar 411 Slovencev si je lansko leto vzelo življenje
V Sloveniji je v letu 2017 samomor storilo 411 ljudi. Samomor je v veliki meri možno preprečiti in pri tem lahko sodeluje vsakdo. To odraža tudi letošnji slogan svetovnega dneva preprečevanja samomora, ki se glasi: Skupaj za preprečevanje samomora.

Razkrili največjo grožnjo za zdravje najstnikov
Depresija je najpogostejša bolezen med mladimi, starimi med 10 in 19 let, samomor pa je tretji najverjetnejši vzrok smrti, opozarja Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) v zadnjem poročilu o zdravju najstnikov.

Veste, za katerimi boleznimi umiramo najpogosteje?
Pri starejših od 65 let so v EU najpogostejši vzrok smrti bolezni srca in ožilja, sledi pa mu rak. Slovenija se uvršča na vrh lestvice držav po številu starejših, ki umrejo zaradi nesreč, smo tudi med državami z najvišjim deležem ljudi v tej starostni skupini, ki umrejo za rakom, razkriva nova raziskava Eurostata.

To so najpomembnejši nasveti za vaše zdravje
Nasvetov za zdravo življenje je "malo morje", včasih si celo nasprotujejo. Prav zato so ljudje pogosto zmedeni in ne vedo več, kaj je prav in kaj ne, takrat jim prav pride izgovor, da je tako ali tako vse škodljivo in da nima smisla skrbeti za zdrav način življenja. A to žal ni tako.

Ko je življenje vrtinec nenehnih vzponov in padcev
Imate težave pri vzpostavljanju odnosov tako na zasebni kot poslovni ravni, se počutite manjvredne in imate občutek, da je vaše življenje vrtinec vzponov in padcev? Potem imate morda mejno osebnostno motnjo. Več o tej motnji nam je povedala psihologinja dr. sci. Andreja Pšeničny.

Boste dopustili, da vas ubije cigareta?
"Kajenje naredi človeka neumnega, napravi ga nezmožnega, da bi mislil in pesnil. Kajenje je huda nevljudnost, to je nepriljudna nesramnost," je nekoč zapisal že J. W. Goethe. 250 let kasneje pa vse mogoče raziskave potrjujejo negativne učinke kajenja, ki je eden najpogostejših povzročiteljev smrti na svetu.

Skoraj polovica 15-letnikov že pila alkohol
Skoraj polovica 15-letnikov v Sloveniji je bilo opitih že vsaj dvakrat v življenju, vsaj enkrat tedensko pa alkoholne pijače uživa 26 odstotkov teh, je pokazala mednarodna raziskava HBSC. Podatki so zaskrbljujoči, predvsem ker je pitje alkohola v mladosti izjemno tvegano.

19-letnik posnel svojo zadnjo fotografijo in storil samomor
Austin Mueller bi 15. junija praznoval svoj 20. rojstni dan, a tega dne ni dočakal. Deset dni pred tem si je namreč vzel življenje, dan pred samomorom pa je posnel celo svojo zadnjo fotografijo.

Stala sem pred odprtim oknom in zrla šest nadstropij nižje
Stala sem pred odprtim oknom in zrla šest nadstropij nižje, ko me je policist zgrabil in me potegnil z okenske police. Odpeljali so me v psihiatrično bolnišnico, kjer sem prvo noč preživela poleg ljudi, ki so se pogovarjali sami s seboj, naslednji dan so me preselili na zaprti oddelek in mi podvojili odmerek zdravil.

Za nekaj kilogramov manj tvegajo življenje!
Nič lažjega ni, kakor shujšati s pomočjo kirurškega posega, kot je na primer gastrični trak. Vsaj tako se zdi. Vendar pa tovrstni posegi prinašajo ogromno nevarnosti in tveganj, zaradi katerih nekateri razmišljajo tudi o samomoru.

Tokijske železnice v boj proti samomorom
Naraščajoče število samomorov na železniških tirih v japonski prestolnici Tokio je prisililo nekatere železniške operaterje, da bodo na perone začeli nameščati svetleče diode. Upajo na pomirjujoč učinek modre barve.