samopomilovanje

Samozavest izvira iz tebe (in ne iz drugih)
Samozavest je zelo izmuzljiva tema. Veliko ljudi na prvi pogled deluje samozavestno, ko pa si nekaj časa z njimi, hitro ugotoviš, da je vse skupaj le krhka maska. Drugi na prvi pogled delujejo čisto povprečno, ko pa si nekaj časa z njimi, nenadoma ugotoviš, da imajo globoko in trdno jedro, ki ga malokatera stvar zamaje.

Miselnost žrtve: Nemogoče je biti šofer življenja, če igramo vlogo žrtve
"Kaj sem naredil, da sem si to zaslužil? Spet sem vsega jaz kriv. Nikoli ne bo bolje." Posamezniki z miselnostjo žrtve se nenehno počutijo, kot da nimajo nadzora nad situacijami in življenjem in se jim dogajajo same slabe stvari, za večino teh pa krivijo druge. Gre za občutek nemoči in pasivnosti, ki ga pogosto spremlja tudi razmišljanje, da je ves svet naperjen proti njim. Zanje so značilni tudi izrazita vdanost v usodo, jemanje stvari preveč osebno in zamerljivost do drugih.

Zakaj niste zadovoljni s svojim življenjem?
Že dolgo je znano, da po zakonih privlačnosti naša stališča in pričakovanja oblikujejo naše življenje, zdaj pa je kognitivna znanost te trditve začela tudi potrjevati. Nedavne raziskave so namreč pokazale, da ljudje, ki imajo več samozavesti in optimizma, lažje premagajo življenjske ovire.

Več kot deset let se borim s stisko in občutki osamljenosti
Pozdravljeni, na Vas se obračam z upanjem, da ste prvi korak do rešitve. Stara sem 38 let in že več kot 10 let se borim z stisko in občutkom osamljenosti. dvakrat sem pristala na antidepresivih, pa nimam občutka, da je to kaj pomagalo, saj sem se po opustitvi terapije prej ali slej vrnila na dno. Zadnjih nekaj let sem se trudila z pozitivnim pristopom, iskanjem svetlih točk, zakopala sem se v obveznosti in skrb za druge, ker sem mislila, da ne bo časa za samopomilovanje. Po 10 letih skrbi za dve obnemogli osebi, sem sedaj ostala sama. V manj kot 2 letih sem doživela 4 smrti v krogu mojih ljubih in zdaj ne gre več. Veliko iščem vzroke, analiziram vzorce, pa ne najdem odgovora zakaj se vračam. Sorodstvo se ves čas giblje v moji okolici, vendar me ''popravljajo'' bolj z kritiko in dokazovanjem sebe pred mano, kot pa da bi kdo res slišal. Po konkretnem premisleku sem ugotovila, da živim med ljudmi, pa brez realnih stikov z komer koli, dobro in varno se počutim samo ko sem sama, nimam več volje ne veselja do česar koli, čez dan se privlečem le z muko. Ob smrti bivšega pred nekaj dnevi sem spoznala, da že 21 let živim v razmerju, iz katerega je on odšel pred 11 leti (našel srečo in ustvaril družino, medtem ko sem jaz čakala na drobtinice, ki jih ni bilo). Želim si druge priložnosti za srečo, pa me je strah ljudi, bolečine; tudi ene dobre lastnosti na sebi več ne vidim, da bi se je lahko oprijela. Letos sem bila sprejeta na doktorski študij, sem upala da me bo to izvleklo, ker je bil moja velika želja, po tej zadnji smrti pa je tudi to zvodenelo. Prosim svetujte mi, kako bi se s vsem tem spopadla s tem, da ne bi bila rešitev spet začasna, ker se bojim, da sem ob vsakem povratku globje. Sem iz okolice Ptuja, če morda veste za koga, s komer bi se lahko pogovorila. Najlepša hvala, LP, Mateja

TRPLJENJE
Spoštovani! Sem ženka 47 let, mati dveh otrok (14 let in 19 let) in s partnerjem, očetom otrok. Živim v ločenem gospodinjstvu s partnerjevimi starši (oba blizu 90 let), a v isti hiši. Imam dobro...

UMETNOST ŽIVLJENJA
še vedno sem kljub jemanju antidepresivov depresiven.najtežja obdobja so dopoldan.popoldan grem malo na kolo in mi je bolše. v meni se poraja strh pred suicidom,zaradi neke tragične napovedi v horosko...

Umirajoči fant razkril svojo zgodbo
''Srečo imam, da sem še vedno tu. A vedno bo ostala jeza, ker zdravniki niso pravočasno odkrili mojega raka,'' je pojasnil Stephen Sutton, ki so mu raka debelega črevesa diagnosticirali pri komaj 15 letih. Danes 19-letni pogumni Britanec, ki je po svetu zaslovel s svojim zbiranjem sredstev za dobrodelne namene, je sedaj tik pred smrtjo in se je odločil, da bo s svetom delil svojo zgodbo.

Tragično preminil 17-letni Sam Berns
Sam Berns je bil vedno nasmejani 17-letnik, ki je kar prekipeval od življenjske energije. A že na daleč se je videlo, da ni povsem običajen fant. Bil je precej manjši od vrstnikov, prav tako je bil videti precej starejši – vse to je bila posledica progerije.

Črevesje, naši drugi možgani
Kolonik tretma je izpiranje in regeneracija debelega črevesja. Stara modrost pravi, da se vse bolezni in težave začnejo v črevesju. Moderna medicina pa ugotavlja, da so črevesje naši drugi možgani, ki dopolnjujejo delovanje prvih preko živčnega sistema.