sodobno zdravljenje

Statistike so pokazale, da postaja vloga farmacevtov vse bolj pomembna
Zdravstveni sistem, ki ga poznamo danes, temelji na številnih disciplinah, ki so ključne za njegovo učinkovito delovanje. In ena izmed teh je farmacija. Ker 25. septembra obeležujemo svetovni dan farmacevtov, je pomembno, da govorimo o njihovi vse večji pomembnosti. Danes namreč farmacevti niso zgolj strokovnjaki za izdajo zdravil, temveč imajo ključno vlogo pri svetovanju bolnikom, optimizaciji terapij in izboljšanju javnega zdravja. V nadaljevanju članka bomo podrobneje raziskali, zakaj se njihova vloga razvija in kako pomembni postajajo za sodobno zdravstvo.

Operacija rame – potek in okrevanje
Ali se že slišali za artroskopsko operacijo rame? V medicinskem svetu, kjer se nenehno razvijajo nove tehnike in pristopi, se je artroskopija ramenskega sklepa izkazala kot izjemno učinkovita in natančna metoda zdravljenja.

Revma – ukrotite revmatske bolezni s fizioterapijo!
Ali ste se kdaj spraševali, zakaj se nekateri ljudje spopadajo z bolečinami in vnetji v sklepih? Kaj je revma in kako vpliva na življenje posameznika? Vas zanima, kako prepoznati simptome revmatičnih obolenj in zakaj je pravočasna diagnoza ključnega pomena?

Ruptura meniskusa – sodobno fizioterapevtsko zdravljenje!
Ste se poškodovali in imate bolečino v kolenu? Imate prisotno oteklino in omejen obseg gibljivosti? Že veste, ali ste si poškodovali meniskus?

Trn v peti – kako ga pozdraviti s sodobno fizioterapijo?
Imate bolečine v peti, ki se poslabšajo med aktivnostjo? So vaši prvi koraki v dnevu zmeraj boleči? Imate občutek, da hodite "s kamenčki" v čevlju, ki so moteči in boleči?

Bakerjeva cista – Zdravljenje s sodobno fizioterapijo
Občutite bolečino pod kolenom zadaj? Niste prepričani, ali gre za bakerjevo cisto? Berite dalje in se prepričajte!

Razumevanje diskus hernije: vzroki, simptomi in zdravljenje
Imate bolečine v hrbtenici? Vas bolečine omejujejo pri izvajanju vsakodnevnih opravil? Za razlog za eno najpogostejših bolečin v hrbtenici velja diskus hernija!

TECAR terapija za zdravljenje išiasa
Išias je obremenjujoče stanje, pri katerem posameznik občuti bolečino in spremenjeno občutenje preko zadnjice, po zadnjem delu noge do stopala.

Sodobna klinika za zdravljenje bolečin in poškodb
Ste že kdaj občutili bolečino v križu vendar ob pojavu simptomov niste obiskali fizioterapevta?

Išias – s sodobno fizioterapijo do zdravega hrbta brez operacije
V svojem življenju je že vsak odrasel človek kdaj začutil bolečino v hrbtu. Kaj je tisto kar razlikuje nenevarno od nevarne bolečine v hrbtu? Se vam je že kdaj zgodilo, da se je vaša bolečina v hrbtu razširila v zadnjico in po nogi navzdol? Vas je "okamenel" strah pred tem "kaj bi te bolečine v hrbtu lahko bile?" in "ali se lahko pozdravijo s fizioterapijo?". Se vam je porodilo vprašanje: "Kako vem, ali imam IŠIAS?" Če želite odkriti resnico, kaj se dogaja z vašim telesom in kako si lahko pomagate sami, boste odgovore na ključna vprašanja našli v nadaljevanju.

Veste, kje so najdaljše čakalne dobe?
Že tako sorazmerno dolge čakalne dobe v slovenskem zdravstvu so se zaradi epidemije covida-19 v zadnjih dveh letih še dodatno podaljšale. Na določene posege je potrebno čakati tudi več let, nesprejemljivo dolge so tudi čakalne vrste na prvi pregled. Strokovnjaki se strinjajo, da je situacija zaskrbljujoča, a premikov na bolje žal (še) ni na vidiku. Prav zato je pametno razmisliti o dodatnih možnostih, ki nam lahko zagotovijo hitrejši dostop do zdravnika in ustrezno medicinsko obravnavo.

Za revmatoidnim artritisom lahko zboli vsak, tudi otroci
Revmatoidni artritis, ki lahko hudo prizadene sklepe in vodi celo v invalidnost, ni samo bolezen starejših. Ko se pojavijo prvi znaki, se je zato treba čim hitreje posvetovati s specialistom revmatologom, informacije pa iskati v znanosti in ne govoricah, zaradi katerih morda po nepotrebnem trpite, na kar opozarja tudi celoletna ozaveščevalna kampanja, ki poteka pod nazivom Vprašaj znanost-Vprašaj zdravnika.

To vpliva na vaše zdravje
Ljudje se med seboj razlikujemo po mnogo značilnostih, kar še dodatno vpliva na to, kaj resnično potrebujemo, da bi ostali v kar najboljši formi. Telo nam pogosto že samo sporoča, da je nekaj narobe. Danes imamo na voljo napredne diagnostične rešitve, s katerimi lahko že zelo zgodaj pridemo do ustrezne diagnoze in najdemo optimalno zdravstveno oskrbo za vsakega posameznika.

Prim. prof. dr. Zmago Turk, dr. med.: Gre za to, da je v integrativni medicini izjemen potencial
Zagotovo ste že slišali za alternativno medicino, manj verjetno pa je, da poznate tudi integrativno in komplementarno medicino. V poplavi informacij – preverjenih, pa tudi tistih nepreverjenih – nas je zanimalo, katere metode in oblike komplementarnega zdravljenja so sploh preverjene in znanstveno potrjene ter katere ne, navsezadnje pa, kako je to področje urejeno pri nas. Govorili smo s prim. prof. dr. Zmago Turkom, dr. med. revmatologije in akupunkturologom, ki velja za začetnika in enega največjih zagovornikov komplementarne medicine pri nas.

Naturopatija - kaj je, kako deluje in kakšni so učinki?
Naturopatija, kot nam pove že ime samo, izvira iz narave. Pravimo ji tudi 'naravna medicina'. Njena glavna predpostavka je, da imamo vsi ljudje lastno moč zdravljenja. Slednje prepričanje, in sicer da se je človeško telo sposobno samozdraviti, ni novo, temveč izvira že iz Hipokratovih časov.

Štiri donacije medicinskih naprav
V Krki zdravje postavljamo na prvo mesto.

K nastanku aken prispevajo številni dejavniki, najpogostejša je dedna nagnjenost
Že dolgo je znano, da so akne in druge nečistoče na koži ne le mladostniška težava, pač pa jih imajo tudi odrasli. K njihovemu nastanku prispevajo številni dejavniki, med katerimi je najpogostejši dedna nagnjenost.

Osvojite brezplačen zobozdravniški pregled
Da bi svoje zobe obdržali zdrave do pozne starosti, vsake pol leta obiščite zobozdravnika. Redni pregledi težave odkrijejo, še preden nas začne boleti in jih tako opazimo še sami. Da bi preverili, kakšno je stanje v vaših ustih, vas vabimo, da se prijavite na brezplačni pregled.

Ko se življenje v 20 minutah obrne na glavo
Številni ljudje so obsojeni na nošenje očal ali vsakodnevno vstavljanje leč. To sicer kmalu postane dnevna rutina, a predstavljajte si, da bi odprli oči in videli. Da vam ne bi bilo treba več tipati za očali, iskati krpice za čiščenje ter si vstavljati leč. Vse to je mogoče – in to v samo nekaj minutah, pravi naša sogovornica Metka.

Strokovnjaki o novostih pri odpravi dioptrije in operacijah sive mrene
V Ljubljani je potekalo že sedmo mednarodno srečanje vodilnih strokovnjakov na področju refraktivne očesne kirurgije. Oftalmologi iz Slovenije in tujine so predstavljali svoje izkušnje na področju zdravljenja keratokonusa, operacij sive mrene ter laserskih operacij dioptrije.

NAGRADNA AKCIJA: Osvojite brezplačno lasersko korekcijo vida!
Je vaš vid zamegljen in za ostrino potrebujete očala ali leče? Sodobna tehnologija omogoča preprosto rešitev lasersko korekcijo vida, s katero že takoj po posegu spregledate. Če imate dioptrijo, odgovorite na nagradno vprašanje in se potegujete za sodobno lasersko korekcijo vida.

Pomembno je preprečevanje in zgodnje odkrivanje!
Svetovni dan boja proti raku, ki ga obeležujemo danes, poteka pod geslom Nihče razen nas. Mednarodna zveza proti raku letos posebej poudarja, da je treba narediti čim več za preprečevanje in zgodnje odkrivanje raka ter čim boljše zdravljenje in večjo kakovost življenja bolnikov z rakom.

Ali vas pogosto boli hrbtenica?
Bolečine v hrbtenici so ene izmed najpogostejših in skoraj vsakdo, si je že kdaj ''nategnil križ''. Sodobno življenje z veliko sedenja ali pa stanja v prisiljenem položaju dodatno obremenjuje hrbtenico zaradi nepravilne drže.

Neverjetna izpoved naše bralke iz Primorske!
Smo v tistem delu leta, ko si vsi nekaj želimo. Običajno gre za večje ali manjše pozornosti, ki jih lahko kupimo v praznično okrašenih trgovinah, jih nato zavijemo v pisan papir in podarimo najbližjim. Nekateri pa si želijo povsem drugačnih daril. Ena takih je bila tudi Tinka Pintarič, ki si je želela le eno: videti brez očal in leč. Želja se ji je letošnjega oktobra uresničila. Preverite, kako!

Začelo se je z zatrdlino na lasišču ...
Če bi od blizu pogledali čelo Pip Caliskan, bi hitro opazili, da je precej nenavadno oblikovano in brazgotinasto. To je posledica izjemno redke oblike raka, zaradi katerega so ji morali odstraniti kar 85 odstotkov čelne kosti.

Odslej bo defibrilator na dosegu roke
Pediatrična klinika Univerzitetnega kliničnega centra v Ljubljani je na oddelku, kjer se zdravijo tudi dojenčki z boleznimi srca in motnjami srčnega ritma, odslej bogatejša za defibrilator, ki bo sedaj nenehno na dosegu roke. Podjetje Lidl Slovenija je namreč v okviru svoje prednovoletne akcije doniralo sredstva za nakup tega življenjsko pomembnega aparata.

Sodobno zdravljenje brazgotin, ki deluje na tri načine
Skoraj vsaka oseba ima vsaj eno brazgotino na telesu – ali zaradi vreznin ali odrgnin, opeklin ali kirurških posegov. Čeprav so brazgotine pogosto moteče, nekatere raziskave kažejo, da okoli 60 odstotkov prizadetih še nikoli ni uporabilo nobenih zdravil ali pripomočkov za zdravljenje brazgotin.

Preprečite raka na materničnem vratu
Rak na materničnem vratu je druga najpogostejša vrsta raka pri ženskah do 45. leta starosti. Vsaka četrta ženska zaradi njega tudi umre, zato je izjemno pomembno, da veste, kako se zaščititi pred njim in kaj storiti, če zbolimo.

V UKC LJ dobili sodoben simulacijski center
V ljubljanskem kliničnem centru so bogatejši za sodoben simulacijski center, namenjen izobraževanju in usposabljanju vseh zdravstvenih profilov.

Kako živeti in preživeti s hemofilijo?
Letošnji svetovni dan hemofilije poteka pod geslom 'Poiščite navdih, sodelujte z izvirno idejo ob svetovnem dnevu hemofilije'. Društva, zveze in organizacije doma in po svetu želijo tokrat opozoriti predvsem na to, da igra prav vsakdo izmed nas pomembno vlogo pri izboljšanju celostne oskrbe oseb s hemofilijo.