sok

Če želite več antioksidantov, jejte to sadje
Antioksidanti so molekule, ki ščitijo organizem pred prostimi radikali, nestabilnimi molekularnimi strukturami, ki potencialno poškodujejo celice in prispevajo k razvoju različnih obolenj, vključno z rakom, kardiovaskularnimi boleznimi in nevrodegenerativnimi motnjami.

Zadrževanje vode v telesu? Strokovnjaki priporočajo te naravne rešitve
Občutek napihnjenosti in otekanja? Strokovnjaki svetujejo, da se poslužujete naravnih diuretikov za zmanjšanje zadrževanja vode v telesu. Preberite, katera živila, od kave in limone do lubenice in peteršilja, vam lahko pomagajo pri tem. Ta priporočila vam lahko pomagajo izboljšati vaše počutje.

Tri vrste sadja in zelenjave, ki jih morate jesti to poletje, da ostanete hidrirani
Poleti se zaradi vročine pogosto znojimo, dodatno pa smo lahko še bolj dehidrirani, če ne pijemo dovolj. Pomembno je, da redno pijemo, več vode kot v drugih letnih časih, poleg vode pa je priporočljivo jesti tudi sadje, ki je polno tekočine, za optimalno hidracijo.

To skromno zelišče je močnejše, kot si predstavljate
Peteršilj je več kot le začimba. Ta skromna rastlina je polna vitamina C, pomembnega za imunski sistem, ter vitaminov A in K za zdravje oči in kosti. Deluje kot naravni diuretik, podpira prebavo ter je bogat z antioksidanti, ki ščitijo telo pred kroničnimi boleznimi. Je tudi učinkovit pri osveževanju zadaha. Poglejmo si podrobneje.

Skrivno orožje proti boleznim? Navdušuje celo strokovnjake
Ingverjevi shoti so postali priljubljeni zaradi svojih potencialnih zdravstvenih koristi. Raziskali smo prednosti ingverja, denimo, dober je za zmanjševanje vnetij, izboljšanje prebave, krepitev imunskega sistema in celo pomoč pri hujšanju. Naleteli pa smo tudi na morebitne stranske učinke.

Sok zelene: Naravni eliksir za zdravje, ki ga priporoča zdravnik
Ali ste vedeli, da lahko sok zelene pripomore k boljšemu zdravju? Zdravnik dr. Berg izpostavlja številne koristi tega napitka, zlasti v boju proti vnetjem. Zelena je bogata s hranili in antioksidanti, ki pozitivno vplivajo na naše telo. Preberite, kako lahko sok zelene vključite v svojo vsakodnevno rutino.

Najboljši viri vitamina D za ženske v perimenopavzi
Perimenopavza je obdobje hormonskih nihanj, ki se lahko začne že po 35. letu in traja tudi do deset let pred dejansko menopavzo.

Netresk: Staro ljudsko 'zdravilo', ki deluje!
Netresk, sukulentna rastlina z bogato zgodovino uporabe, ponuja naravno pomoč pri številnih zdravstvenih težavah. Učinkovit je pri zdravljenju kožnih bolezni, podobno kot aloe vera, ter predstavlja prvo pomoč pri opeklinah in pikih. Njegova protivnetna in antiseptična svojstva blažijo bolečine.

Umivanje zob takoj po zajtrku? Večina ljudi dela to napako – škodujete si bolj, kot si mislite
Mnogi posamezniki si zobe umivajo takoj po zajtrku, v prepričanju, da s tem ohranjajo ustno higieno. Vendar strokovnjaki opozarjajo, da lahko ta navada škoduje zobni sklenini in dolgoročno vodi do težav z zobmi.

Največja past velike noči in kako se ji izogniti
V prihodnjih dneh bo na meniju veliko šunke, pirhov, potice in drugih velikonočnih dobrot. Te so večinoma bolj kalorične od tistih, ki jih redno uživamo, kar povzroči izdaten pritisk na jetra in prebavila. Posledice so običajno napihnjenost, zaprtje in upočasnjena prebava, kar lahko hitro pokvari praznično razpoloženje. A brez skrbi, že z majhnimi prilagoditvami lahko pomembno zmanjšate tveganje za prebavne težave, ne da bi se morali odpovedati prazničnim dobrotam.

Tega nikar ne delajte na prazen želodec. Pet navad, ki se jim je dobro izogibati
Določene stvari močno odsvetujemo delati na prazen želodec, četudi menimo, da je ta v odlični formi.

Kako to pomlad uporabiti zdrava sezonska zelišča?
Zelišča so zdrava, ker vsebujejo bogato paleto antioksidantov, vitaminov in mineralov, ki podpirajo imunski sistem, izboljšujejo prebavo in zmanjšujejo vnetja v telesu.

9 živil z visoko vsebnostjo vitamina D
Naslednja živila vam bodo pomagala zadovoljiti vaše dnevne potrebe po vitaminu D.

8 zgodnjih znakov nosečnosti
Številne nosečnice lahko potrdijo, da so še preden so opravile test nosečnosti začutile, da se njihovo telo obnaša nekoliko drugače. Kasneje pravijo, da so takoj vedele, da so noseče.Tu pa je nekaj zgodnjih znakov, ki jih opisujejo in lahko kažejo na nosečnost.

Dieta pri gastroezofagealni refluksni bolezni: živila, ki pomagajo pri refluksu kisline
Nič nenavadnega ni, če se občasno pojavi refluks kisline (zgaga), vendar nekateri ljudje trpijo zaradi pekočega občutka, napihnjenosti in riganja skoraj vsakič, ko jedo. Približno 20 % prebivalstva ima gastroezofagealno refluksno bolezen (GERB), kronično stanje refluksa kisline, ki ga diagnosticira zdravnik.

5 simptomov trebušne gripe
Trebušna gripa, virusni gastroenteritis, je virusna okužba v vašem prebavnem sistemu. Povzroča gastrointestinalne simptome, kot sta bruhanje in driska. Običajno je kratkotrajna, vendar je lahko zelo nalezljhttps://start.24ur.com/sites/10010/articlesiva.

Zelišča, ki vam lahko pomagajo pri težavah s pljuči
Vam morda lahko zelišča pomagajo pri določenih težavah s pljuči?

9 zelišč, ki lahko pomagajo pri zmanjšanju vnetij v telesu
Vnetje je naravna reakcija telesa na poškodbe, okužbe ali druge dražljaje. Vendar pa lahko kronična vnetja povzročijo številne zdravstvene težave, kot so artritis, bolezni srca, diabetes in druge. Zelišča in rastline imajo dolgo zgodovino uporabe pri zdravljenju vnetij, saj vsebujejo naravne protivnetne spojine, ki lahko pomagajo zmanjšati vnetje in s tem izboljšajo splošno zdravje.

Potrebujemo v zimskem času dodatke vitamina D?
Vitamin D je pogosto imenovan 'sončni vitamin', in sicer zaradi njegove naravne tvorbe v koži, ko smo izpostavljeni sončnim žarkom. V zimskem času, ko so dnevi krajši in manj svetli, pa je pridobivanje zadostne količine vitamina D iz sonca oteženo, kar odpira vprašanje: ali je pozimi treba posegati po dodatkih vitamina D?

Preprost napitek, ki bo okrepil imunski sistem
Kako nadležno je, ko imamo toliko načrtov, potem pa zbolimo in obstanemo v postelji! Da bi okrepili imunski sistem in zmanjšali možnost, da se to zgodi, vsak dan začnite s preprostim naravnim napitkom.

10 preprostih nasvetov za zdravo prehranjevanje
Si želite zdravega prehranjevanja, a ne veste, kje bi začeli? Obstaja deset dokaj preprostih nasvetov za zdravo prehranjevanje, ki jih je povzela ustanova Harvard T.H. Chan.

5 živil, ki lahko pomagajo lajšati bolečine v grlu
Boleče grlo je pogost simptom prehlada, gripe ali drugih okužb dihal. Medtem ko lahko zdravila brez recepta ali na recept pomagajo lajšati nelagodje, si lahko pomagamo blažiti bolečine tudi z ustrezno prehrano in z nekaterimi nasveti. Poglejmo si, kaj nam lahko pomaga.

6 simptomov vnetja debelega črevesa
Psevdomembranski kolitis je vnetje debelega črevesa, ki je povezano s prekomerno rastjo bakterije Clostridioides difficile.

Naravni eliksir za energijo in zdravje
Rdeča pesa, preprosta korenina globoke rdeče barve, je prava zakladnica hranil, ki blagodejno vplivajo na zdravje. Že stoletja je cenjena zaradi svojih zdravilnih lastnosti, danes pa je njena vloga v prehrani še bolj pomembna, saj pomaga pri krepitvi telesa, izboljšanju počutja in preprečevanju številnih bolezni.

Zakaj pride do obstrukcije žolčevodov?
Obstrukciji žolčevodov pravijo tudi biliarna obstrukcija. Do slednjega stanja pride, ko se žolčni kanal zamaši. Slednje lahko vodi do resnih zapletov, če se bolezni ne zdravi.

9 najslabših navad za vaše kosti
S staranjem se naše kosti obrabljajo, saj nosijo tako rekoč največje breme naših številnih vsakodnevnih dejavnosti. Kosti in sklepi skrbijo za naše gibanje, delovanje v vsakdanjem življenju, zato je toliko bolj pomembno, da jih zavarujemo.

Bi morali zjutraj piti vodo z limono?
Pitje vode z limono na tešče je postalo priljubljena rutina, ki jo mnogi slavijo kot čudežno navado za boljše zdravje. Od izboljšane prebave do povečane energije in razstrupljanja telesa – obljube o koristih vode z limono se zdijo neskončne. A ali so te trditve znanstveno podprte ali gre zgolj za mit? Da bi bolje razumeli, bomo raziskali, kaj pravi znanost in kako ta praksa vpliva na telo.

3 zdrave juhe, ki vam lahko pomagajo, ko ste bolni
Običajno, ko smo bolni, ne zaužijemo toliko hrane kot običajno, bistveno pa prilagodimo tudi svojo prehrano. Juhe in razne mineštre so odlične za dneve, ko smo bolni, saj lahko zagotavljajo bistvena hranila, ki jih potrebujemo za regeneracijo. Povzemamo nekaj receptov za odlične juhe, ki jih navaja portal healthline.

Kaj se zgodi, če uživamo preveč sladkorja?
Uživanje preveč sladkorja lahko ima številne negativne učinke na zdravje: od prekomerne telesne teže do težav s prebavo. V nadaljevanju predstavljamo najpogostejše.

Bolezni, ki so povezane s pomanjkanjem vitamina D
Pomanjkanje vitamina D lahko povzroči več zdravstvenih težav, tu pa so najpogostejše bolezni, ki jih pogosto povezujemo prav s pomanjkanjem vitamina D.