Vizita.si

sporazumevanje

Novice 09. 12. 2022 05.00

Vse, kar morate vedeti o slovenskem znakovnem jeziku

Gluhe osebe za sporazumevanje uporabljajo slovenski znakovni jezik. Je jezik medsebojnega sporazumevanja, hkrati pa je pravica, da so gluhe osebe informirane v njim prilagojenih tehnikah. Znakovnih jezikov je več, tako kot govorjenih. Poglejmo si nekaj več o Slovenskem znakovnem jeziku.

Duševno zdravje 03. 05. 2020 08.15

To je ključen del srečnega partnerskega odnosa

Ali se kdaj vprašate, ali ste partnerju na primeren način povedali, kar ste želeli? Ste mu povedali tako, da bo lahko razumel? In ali ste partnerja poslušali, ko je govoril on? Ste dejansko slišali, kar je želel povedati? Če želimo imeti dober partnerski odnos, se moramo znati sporazumevati, pove psihologinja Tamara Kancilija Kosmač. A mnogi mislijo, da o sporazumevanju že vse vedo. Ne ustavijo se in pomislijo: ali res znam povedati, kar želim, ali res znam poslušati.

Zdravje 23. 04. 2020 08.21

S hrano proti napihnjenosti pa tudi depresiji, alergijam …

Vse več raziskav se po svetu ukvarja s tem, ali ima črevesje v našem telesu pomembnejšo vlogo, kot smo do sedaj mislili. V njem seveda potekata zapletena procesa prebave in presnove. Toda raziskovalci se ukvarjajo tudi s hipotezo, da lahko stanje v našem črevesju vpliva še na kaj drugega, denimo na naše počutje ali pojav avtoimunskih bolezni.

Zdravje 26. 11. 2019 08.49

Očistite svoje čakre z jutranjo meditacijo

Čakre so energetska središča, ki skozi telo potiskajo vitalno življenjsko energijo in tako vplivajo na naše fizično in psihično počutje. Če so te čiste, smo polni energije, če se umažejo, je pretok energije oviran ali se ustavi. Takrat se počutimo leno in neuravnoteženo, vse dokler jih ne očistimo.

POPovi zdravniki 24. 10. 2011 15.21

Ponavljanje in pozabljanje besed

Pozdravljeni,imam evprasanje za svojega 3,5 let starega sina. Opazili smo pri njemu ze nekaj mesecev da pomalo "jecla", ampak to ni pravo jecljanje, ampak bolj ponavljanje besed,... Npr: ma ma ma mami...

POPovi zdravniki 19. 03. 2010 20.06

Amiotrofična lateralna skleroza, govor

Pozdravljeni. oče je zbolel za ALS. najbolj ima prizadeto dihanje in govor. zanima me ali mogoče obstaja aparat, ki bi ojačal zvok, in olajšal sporazumevanje. hvala za odgovor

POPovi zdravniki 15. 06. 2006 15.30

Vzgoja otroka

Pozdravljeni! Imam sledeč problem, sem namreč v 26 letu starosti in sva se s punco odločila za otroka. Na tale izredno pomemben korak bi se rad karseda dobro pripravil, zato vas lepo prosim, če mi ...

Novice 30. 07. 2018 14.52

Dve spremembi in neverjeten uspeh

Američanka Brianna Bernard je ena od tistih, ki dokazujejo, da je mogoče. Pred petimi leti ni mogla narediti enega počepa. Kajti tehtala je kar 111 kilogramov. Nato pa je odvečno težo izgubila samo s telovadbo in zdravo hrano.

Bolezni 28. 06. 2018 13.21

Damjan iz Krškega: ob taki diagnozi moraš biti psihično močan

Začelo se je pred petimi leti. Desna roka ga ni več ubogala. Stvari so mu padale iz rok, ni več imel prejšnje moči, nekaj je bilo zelo očitno narobe, zato je obiskal zdravnika. Damjan Škrbina od takrat živi z diagnozo amiotrofične lateralne skleroze ali bolezni ALS. Ta je najbolje poznana po tem, da se je z njo spopadal tudi znan britanski fizik Stephen Hawking.

Zdravje 10. 11. 2017 13.36

Ko smo utrujeni, nam možgani dejansko slabše delajo

Se pogosto ne spomnite, kje so vaši ključi, ali pa odidete od doma, ne da bi s seboj vzeli mobilni telefon? Ko smo utrujeni, nam možgani resnično začnejo delati slabše, opozarjajo nevroznanstveniki. In utrujene voznike bi morali loviti tako kot pijane, še dodajajo.

Novice 26. 07. 2016 08.52

Preobrazba jo je osrečila: 'Začutila sem olajšanje'

"Začutila sem olajšanje. Končno sem se počutila kot jaz," danes pove 20-letna Ellie Jones. Valižanka je stara 14 let obiskala ortodonta in izvedela, da ji ne more pomagati. Sploh ni vedela, da ji je pri osmih letih nehala rasti čeljust.

Bolezni 28. 10. 2015 08.04

S kakšno boleznijo se spopada Tomaž Ahačič - Fogl?

Zaradi raka v ustni votlini so mu morali odstraniti jezik in grlo, tako da je čez noč ostal brez tistega, po čemer smo ga najbolj poznali – brez svojega glasu. A Tomaž Ahačič - Fogl ostaja optimist in upa, da bo njegova zgodba drugim pomagala pri pravočasnem prepoznavanju te zahrbtne bolezni.

Novice 12. 02. 2015 08.04

Po možganski kapi se je zgodilo nekaj neverjetnega!

Trajalo je več mesecev, preden je 94-letna Kitajka Liu Jaiju po hudi možganski kapi lahko ponovno spregovorila nekaj besed in začela sestavljati enostavne povedi. A namesto v domači mandarinščini se je začela upokojenka sporazumevati v angleščini. Kaj se je zgodilo?

Operacije 16. 09. 2013 08.05

Mladi kirurg razkril temne in svetle plati svojega poklica

Vseživljensko učenje, nočna dežurstva, odrekanja in dolge stresne operacije so vsekakor nekaj, kar čaka bodočega kirurga. Zakaj ti to delo kljub vsemu zleze pod kožo in te celo nekoliko zasvoji, nam je povedal specializant abdominalne kirurgije Miha Petrič, dr. med.

Duševno zdravje 16. 08. 2012 07.50

Preverite, ali bosta ostala skupaj za vedno

Zakaj se nekateri pari ločijo, medtem ko lahko drugi ostanejo skupaj praktično za vedno? Ko so se odločili za skupno življenje, so bili vendar vsi enako prepričani, da bo njihova ljubezen trajala večno.

Novice 25. 02. 2010 13.44

Delavci s prostimi rokami so bolj zdravi

Britanska raziskava je pokazala, da so tisti zaposleni, ki imajo bolj prilagodljiv delovnik, ki niso prisiljeni delati nadur in ki lahko do neke mere sami odločajo o tem, kdaj, kaj in kako bodo delali, boljšega psihičnega in fizičnega zdravja.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 859