Vizita.si

stresni odzivi

Duševno zdravje 10. 07. 2025 03.47

4 nevarni miti o stresu, ki vam lahko škodujejo bolj, kot si mislite

Ljudje imamo veliko napačnih predpostavk o stresu – od tega, kako pogost je, do tega, kako nevaren je dejansko lahko.

Simptomi in bolezni 12. 06. 2025 03.51

Nadledvična izčrpanost: moda s TikToka ali resen zdravstveni alarm, ki ga zdravniki pogosto spregledajo?

V zadnjih letih je pojem "nadledvična izčrpanost" postal vse bolj priljubljen na družbenih omrežjih. Številni vplivneži jo opisujejo kot stanje, ki povzroča kronično utrujenost, meglo v glavi, hormonsko neravnovesje in nepojasnjeno pridobivanje teže.

Duševno zdravje 29. 05. 2025 03.11

10 simptomov, da vaše telo ne prenaša več stresa tako dobro kot nekoč

Stres je postal stalni spremljevalec sodobnega človeka – in čeprav se pogosto tolažimo, da "še zmoremo", telo v resnici misli drugače. Dolgotrajen stres ni nekaj, kar zgolj vpliva na razpoloženje ali energijo. Ko postane kroničen, začne dobesedno spreminjati način, kako delujejo naši hormoni, imunski sistem, prebava in celo srce. In najhuje – znaki, da nas stres prerašča, so sprva subtilni, a z vsakim dnem glasnejši. Pomembno je, da jih ne spregledamo.

Prebava 28. 05. 2025 11.09

Vam je izguba kilogramov edini cilj? Najpogostejša napaka, ki vas lahko drago stane

Čeprav vemo, da sta osnova zdravega življenjskega sloga redna telesna aktivnost in uravnotežena ter pestra prehrana, se, zlasti pred poletjem, še vedno radi poslužujemo hitrih, instant diet. O tem, zakaj tovrstni pristop ni najboljši in o tem, zakaj bi morali več pozornosti posvečati prehrani ter njenem vplivu na prebavni sistem, smo se pogovarjali z nutricionistko Simono Fabjan. Že čez nekaj dni se namreč prične njen poseben brezplačen izziv, primeren za vse, ki bi radi enkrat za vselej uravnotežili svoje obroke, podprli svoje črevesje in poskrbeli za bolj vitalno življenje!

Prebava 15. 05. 2024 04.33

Povezava prebave in našega duševnega zdravja

News medical poroča, da imajo bolniki z boleznimi prebavil tudi visoko psihiatrično komorbidnost. To je zato, ker so gastrointestinalni trakt in možgani tesno povezani prek dvosmernih živčnih, endokrinih in imunskih poti.

Duševno zdravje 30. 08. 2023 05.00

Posttravmatska stresna motnja se ne razvije pri vseh

Povsem normalno je, da se na travmatične dogodke odzovemo tako čustveno kot telesno, kar pomeni, da nas spremljajo tudi določeni simptomi, ki se lahko od posameznika do posameznika razlikujejo. Torej, kdaj lahko govorimo o posttravmatski stresni motnji in kako jo prepoznamo? Več o tem si lahko preberete v pogovoru s terapevtko Dr. Tjašo Stepišnik Perdih.

Zdravje 28. 10. 2019 13.24

Kakšne so posledice, ki jih povzroča pomanjkanje spanja?

Zakaj se ne bi prebudili polni energije in dobre volje? Vse, kar potrebujete, je kakovosten spanec, ki bo zagotovo pripomogel k temu, da bo vaš dan resnično čudovit. Vsak dan znova.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1032