telemedicina

Bo umetna inteligenca prišla tudi v zdravstvo?
Ste vedeli, da se je koncept umetne inteligence rodil v petdesetih letih prejšnjega stoletja, ko je bila prva aplikacija za zdravstveno varstvo razvita na Univerzi Stanford leta 1972? Ni torej nekaj popolnoma novega, kot radi verjamemo. Vsekakor pa dobiva nove razsežnosti, ki se jih verjetno še ne zavedamo. Je torej na mestu vprašanje, če in kdaj bo prišla tudi v zdravstvo? Je že prisotna? Kaj bo s seboj prinesla in najpomembnejše, kaj si od nje lahko obetamo?

Edina bolezen srca in ožilja, katere pogostost v zadnjem času narašča
Srčno popuščanje ni ozdravljivo, vendar lahko napredovanje bolezni upočasnimo z zgodnjo diagnozo, uvedbo kar najboljše terapije in spremembo načina življenja ter tako še naprej počnemo stvari, ki so nam pri srcu.

Zdravnik na dosegu roke
Storitev SOS Zdravnik je priročna in uporabna storitev, s katero vam je v primeru zdravstvenih težav v oporo zdravnik, ki vam svetuje prek telefona - 24 ur na dan in sedem dni v tednu. Tako se boste lažje odločili za zdravniški pregled ali pa se celo izognili nepotrebnemu obisku zdravnika in dolgim čakalnim vrstam.

VIDEO: Telefon rešuje življenje!
S pomočjo telemedicine bi zdravniki lahko rešili številna življenja, saj bi tako lažje nadzorovali življenjske funkcije bolnikov na njihovem domu.