tišina

10 načinov, kako zmanjšati stres v vsakdanjem življenju
Stres je stalni spremljevalec sodobnega življenja, ki lahko negativno vpliva na naše telesno in duševno zdravje. Čeprav ga ni mogoče povsem odpraviti, ga je mogoče učinkovito obvladovati.

Kako obdržati prijatelje in negovati odnose?
V svetu, kjer se vsakodnevno srečujemo s hitrim tempom življenja, šolskimi obveznostmi in družbenimi mediji, je negovanje prijateljskih odnosov lahko izziv. Prijateljstva so pomemben del našega duševnega zdravja, saj nam nudijo podporo, smeh in občutek pripadnosti.

''Želim si, da bi vedela, da mama potrebuje nekoga, ki jo ima rad, četudi je ne razume''
Pravimo, da nas mora, če nas ima človek resnično rad, razumeti, podpirati in nam poklanjati predvsem svoj čas in pozornost. Kaj pa, ko tega človek ni več sposoben? Kaj, če sploh nikoli ni bil, ali pa vsaj nikoli več ne bo? To, da se ljudje spreminjamo, ne pomeni, da drug drugega nehamo ljubiti, še manj, da si želimo slabo. Včasih v življenju preprosto pridejo situacije, predvsem pa bolezni, nad katerimi nimamo nikakršnega nadzora. Ena takšnih bolezni je tudi demenca, pri kateri lahko rečemo, da se človek praktično v celoti spremeni. A zaradi tega ga nimamo nič manj radi.

Fitnesshop ponuja opremo za učinkovit domači fitnes
V ponudbi trgovine Fitnesshop boste našli obsežen izbor vadbenih pripomočkov, ki so primerni za domačo uporabo.

'V procesu žalovanja ni pravil, ne obstaja prav in narobe'
Ko se v življenju soočimo z izgubo, se naš čustveni svet sesuje. Podobno, kot da bi se zgodil potres, pravi Tamara Zemlič Radović, vodja programa Žalovanje odraslih, otrok in mladostnikov pri Slovenskem društvu Hospic. Z njo smo govorili o tem, kako žalovati, zakaj smo pogosto v stiski in zadregi, ko smo izpostavljeni z drugimi žalujočimi in kako pomembno je redno predelovanje vseh izgub in kako pomembno je, kaj vse s seboj prinašamo iz otroštva.

Kako lahko izkoristiš trenutke, ko si sam?
Najprej – velika razlika je med samoto in osamljenostjo. Samota je lahko zelo dobra stvar, če se le naučimo biti sami s sabo. Osamljenost pa ima lahko tudi hude posledice. A danes si poglejmo, zakaj je dobra samota. Prednosti je več, kot si mislite.

Interpersonalni konflikti: tipi, primeri in rešitve
Interpersonalni ali z drugo besedo medosebni konflikt se zgodi, ko med dvema ali več osebami pride do nestrinjanja. Nesoglasja se v večini primerov nanašajo na razlike v ciljih, vrednotah, stališčih in željah. Pojavljajo se v vseh okoljih, kjer so vpleteni ljudje: doma, v službi in šoli. Brez konfliktov v življenju ne gre, saj smo si ljudje med seboj različni, a na srečo obstaja več načinov, kako jih učinkovito presegati.

32 vprašanj, ki jih lahko postaviš na zmenku, da ne bo neprijetne tišine
Se odpravljate na zmenek, kar vas najbolj skrbi, pa je, da bi zavladala tišina? Ob toliko temah se ni treba bati neprijetne tišine, samo znati moramo postavljati prava vprašanja.

Anja Markovič: ''Mislim, da je treba slišati telo''
Oddajo Nasmeh zdravju bomo lahko spremljali na velikih zaslonih na POP TV od 27. marca, vsako soboto ob 17.55. Oddajo o zdravju, prostem času, zdravem načinu življenja, o reku 'zdrav duh v zdravem telesu', mitih in resnicah ter vseh tematikah, ki se dotikajo tovrstnega področja, bo vodila simpatična voditeljica Anja Markovič. Zanimalo nas je, kako sama skrbi za svoje zdravje, kako gleda na staranje in ali morda prisega na posebno vrsto prehrane. Preberite si, kaj nam je zaupala.

Empatično poslušanje je temelj pristne interakcije
Ob nekaterih ljudeh se zazdi, da so se pravzaprav že rodili z veščino poslušanja. V pogovorih z njimi brez težav delimo svoje občutke in se počutimo razumljene ter cenjene. Ste že kdaj razmišljali, zakaj se nam nekateri zdijo tako zaupanja vredni? Odgovor se skriva v empatičnem poslušanju, ki se ga lahko tudi naučimo - a pozor, brez avtentičnosti tukaj ne gre.

Maturantski bo pravi dolgčas
Lep pozdrav. Imam en problem in nevem točno pod katero kategorijo spada tako da pišem vam ker slučajno to stvar čutim okoli vratu in prsnega koša. Star sem 17 let in sem imel 2 meseca nazaj po...

ČUSTVENA PRAZNINA
Pozdravljeni. Stara sem 29 let in zadnje čase opažam nihanje v razpoloženju oz. neprestano slabo voljo, ki je nikakor ne morem kontrolirati. Bojim se, da prehaja že v depresijo, na trenutke imam takše...

PISKANJE V UŠESIH
Pozdravljeni, gospod dr. Štefan. V četrtek, 03.09.09, se mi je naenkrat pojavilo zvonenje v ušesih. Isti dan, nekaj ur prej, pa se mi je zgodila ena težavica s čeljustjo - med žvečenjem hrane se mi...

Problemi po odstranitvi možganskega tumorja
Spoštovani Dr.Debevec!Moji mami so z gamma nožem v Zagrebu odstranili tumor na možganih ki je bil blizu 8 živca. Poznamo možne posledice, predvsem izguba sluha in poteg obraznega živca, kar se ni zgod...

Izguba glasu
Lepo pozdravljeni, navsezgodaj zjutraj, ko je glas še neogret, sem zelo močno zakričala, na full, bi lahko rekli;-) ... Razloge zaenkrat pustimo ob strani,saj je stvar v resnici komična! - Manj komi...

Osamljenost
Obiskujem 1.letnik gimnazije.Lani smo se preselili iz precej oddaljenega kraja in tukaj nobenega ne poznam. Tudi prej nisem imela dobrih prijateljev, zdaj pa je še slabše. Moj problem je, da se ne zna...

Prehlad in poslabšanje sluha
Pred nekaj dnevi sem prebolel prehlad in še vedno smrkam. Pri tem pa se je pojavil nov problem. Slabše slišim na oba ušesa, ko pa nastopi polna tišina slišim neko čudno šumenje... Problem nastopit tud...

Bobnar Metallice boleha za tinitusom
Bobnar skupine Metallica ves čas sliši zvonjenje. Tudi ko okrog njega vlada popolna tišina, zvoki v njegovi glavi ne potihnejo. Lars Ulrich namreč že vrsto let trpi za tinitusom.

Zvonjenje v glavi me je skoraj spravilo ob pamet
Si predstavljate, da bi v ušesu oziroma glavi ves čas slišali brenčanje, šumenje, zvonjenje? Da v vaši glavi ne bi nikoli vladala popolna tišina? S takšnim nenehnim hrupom in motečimi zvoki morajo živeti bolniki s tinitusom. Med njimi je tudi igralec William Shatner, ki ga poznamo iz serije Zvezde na sodišču, Zvezdnih stez in Lepotice pod krinko.

Če dojenček ponoči ne spi - naj joka?!
Starši so desetletja poslušali, da je dojenčka, ki ne potrebuje več nočnega hranjenja, najlažje navaditi, da prespi noč tako, da ga pustijo. 'Naj se zjoče'. Povedano drugače – dojenčka položite v posteljico, zaprite vrata in ga pustite, da se 'dere'!