Vizita.si

trajajoče

Prebava 15. 02. 2024 04.50

Kako se spopasti z napihnjenostjo in vetrovi?

Ste si zaradi nabreklega trebuha in neprijetnega tiščanja, pritiska in polnosti v predelu črevesja že kdaj morali odpeti pas in hlače? Potem zagotovo veste, kako neprijetna tegoba je napihnjenost. Res je, da običajno popusti še isti dan, a če se ves čas ponavlja, je pametno, da poiščete vzrok te prebavne tegobe in jo z ustreznimi ukrepi poskušate omiliti oziroma se ji izogniti. Toda, kako ugotoviti, zakaj ste napihnjeni?

Novice 18. 12. 2023 05.00

Kaj bi vsaka oseba s sladkorno boleznijo morala vedeti o svojih očeh?

Diabetična retinopatija je resen zaplet sladkorne bolezni in po podatkih Svetovne zdravstvene organizacije vodilni vzrok slepote med prebivalstvom v razvitem svetu.

Duševno zdravje 12. 12. 2022 05.00

Zimska depresija – mit ali resnica?

Zimska depresija je pogovorni izraz za sezonsko depresijo, ki se pojavi v zimskih mesecih, ko so dnevi krajši in je manj sončne svetlobe. Stanje se natančneje imenuje depresija s sezonskim vzorcem, znana pa je tudi kot sezonska afektivna motnja (SAD). Oseba, ki ima to motnjo, običajno doživlja ciklična depresivna obdobja, pri čemer se epizode pojavijo jeseni ali pozimi in izginejo v pomladnih ali poletnih mesecih.

Psiha 21. 09. 2022 05.00

Zakaj je pomembno govoriti o svojih izkušnjah, težavah in izzivih?

V življenju se vsi srečujemo z večjimi in manjšimi težavami, izzivi, (pre)izkušnjami, pa tudi spoznanji, ki včasih zamajejo trdnost tal pod nogami. Zlasti obdobje odraščanja je polno vzponov in padcev, ki prebudijo pisano paleto čustev, s pomočjo katerih spoznavaš sebe in svet. A pomembno je, da doživljanja – tudi tista manj prijetna – deliš z ljudmi, ki jim zaupaš, saj je to pomemben del upravljanja s svojimi čustvi in seveda duševnega zdravja nasploh.

Naslovnica 06. 07. 2022 05.00

Kako s pravo fizioterapijo odpravite kronične bolečine v križu za vedno?

Ali ste vedeli, da je sedenje v več kot 90% primerov glavni razlog za bolečine v križu ? Ali ste vedeli, da je sedenje za naše zdravje potencialno bolj nevarno od kajenja ? Ali ste vedeli, da večina fizioterapij kronične bolečine v križu obravnava neuspešno? Preberite si, kako se pravilno lotiti bolečine v križu, da jo odpravite zavedno. Katere vaje so zares prave?

Duševno zdravje 24. 05. 2022 05.00

Zakaj pri depresiji pozitivno razmišljanje ne pomaga?

O depresiji je veliko govora, saj gre za eno najpogostejših duševnih motenj sodobnega časa. A kljub ozaveščanju so predstave o tej motnji včasih še vedno napačne, kar lahko posledično vodi tudi v zanikanje težav in pozno iskanje pomoči. V nadaljevanju so izpostavljene ključne informacije, ki jih je pomembno poznati.

Odnosi in spolnost 12. 01. 2022 07.21

Nenavadni spolni fetiši, za katere še niste slišali

Tako kot se ljudje med seboj razlikujemo po videzu in načinu življenja, so si raznoliki tudi naši spolni okusi. A če gremo še korak naprej, se lahko tokrat malce bolj osredotočimo na spolne fetiše, ki so ponavljajoče močne spolne fantazije ali vedenja. Za nekoga je med spolno aktivnostjo nadvse vznemirjujoča uporaba podvezic, škornjev in svilenih rjuh, za drugega morda uporaba različnih nenavadnih predmetov ali izvajanje posebnih aktivnosti. Fetišizem sicer spada med parafilije, spolne navade, ki vključujejo širok spekter neobičajnega vedenja. Omenja jih tudi diagnostični in statistični priročnik duševnih motenj.

Seks & razmerja 30. 06. 2021 06.00

Kaj je pomembno pri vstopu v prvo resno zvezo?

Saj veš, kako pravijo: »Prvega ne pozabiš nikoli.« Prvi fant ali dekle, prvo razmerje, prvo odkrivanje spolnosti, prva prava ljubezen, prva strta srca ... Da bo spomin na najstniške izkušnje ljubezni in odnosov tudi v odraslosti lep, ti tokrat predstavljamo nekaj ključnih stvari, na katere je treba biti pozoren pri vstopanju v prvo ljubezensko zvezo.

Nasmeh zdravju 25. 02. 2021 06.00

Kakšen učinek ima že ena polurna vadba?

Kako hitro se pokaže učinek telovadbe? Najnovejša študija, ki so jo izvedli na ameriški univerzi v Marylandu, je pokazala, da se pri zdravih starejših odraslih povečana aktivnost v delu možganov, ki je povezan s spominom, pokaže že po eni polurni vadbi.

Ginekologija in porodništvo 17. 12. 2020 05.08

Vse, kar bi ženske morale vedeti o miomih

Miomi so benigni tumorji iz gladkih mišičnih celic maternice. Pojavijo se pri najmanj 20 odstotkih žensk po 35. letu starosti. Po obliki so navadno kroglasti ali polkroglasti, dosežejo pa velikosti vse od večjega bisera do teniške žogice. Večina žensk z miomi nima težav, 15–30 odstotkov žensk pa občuti neprijetne in boleče simptome, zaradi katerih je potrebno zdravljenje.

Rakave bolezni 17. 08. 2020 05.15

Znaki bolezni prostate, ki jih ne smete spregledati

Težave pri uriniranju in praznenju mehurja so pri moških pogosto povezane s prostato. Že prve opozorilne znake, ki se pri moških nad 50 let pojavijo pri uriniranju, je treba jemati resno in obiskati zdravnika. Šele ko zdravnik določi, da gre za nenevarno povečanje prostate in izključi možnost raka prostate, si lahko pomagate sami.

Zdravje 14. 05. 2020 10.45

Vam pogosto trza oko? Preverite, kdaj je čas za obisk zdravnika

Trzanje očesa, blefarospazem ali miokimija, je pravzaprav trzanje očesne veke in se lahko pojavi v spodnjem delu očesa ali v zgornji veki. Pojavi se lahko zaradi različnih dejavnikov, kot so stres, izčrpanost, prekomerno gledanje v računalniški ali mobilni ekran ter prekomerno pitje alkohola in kofeina. Ponavadi trzanje izzveni samo od sebe, obstaja pa nekaj ukrepov, s katerimi si lahko v primeru, da vas trzanje očesa moti, pomagate.

Koža 23. 04. 2020 09.10

Ali se res lahko znebimo hiperpigmentacije?

Če podrobno pogledate svojo kožo, boste na njen verjetno opazili majhna območja svetlejšega in temnejšega obarvanja. Je že res, da so pegice ljubke, vendar tokrat ne govorimo o njih, ampak o večjih, obarvanih madežih, ki so praviloma prisotni na izpostavljenih in vidnih delih telesa – na obrazu, vratu, dekolteju in hrbtiščih rok. Temni neenakomerno obarvani madeži lahko za posameznika predstavljajo veliko psihično obremenitev in vplivajo na samozavest. Govorimo o hiperpigmentaciji in najverjetneje se v tem opisu najde marsikdo, saj se v kozmetične salone in dermatološke ter estetske ambulante ogromno ljudi obrača po pomoč z namenom po odstranitvi le-teh. Kljub razpoložljivosti mnogih načinov tretiranja in zdravljenja, pojav hiperpigmentacije še naprej predstavlja izzive pri obravnavi.

Zdravje 15. 07. 2019 11.05

Zdravnica svetuje, kaj storiti ob piku žuželke ali ugrizu klopa

Poleti več časa preživimo v naravi. To koristi tako našemu telesnemu kot duševnemu zdravju. Je pa res, da se nam lahko pripeti, da nas piči žuželka ali ugrizne klop. Zdravnico doc. dr. Neno Kopčavar Guček, dr. med., spec. druž. med, primarijko, smo vprašali, kakšen je najprimernejši odziv.

Zdravje 09. 05. 2019 13.35

Slab zrak v pisarni slabša umske sposobnosti

Če se ob koncu delovnega dne spopadate z občutkom zamegljenostji misli in občutkom, da preprosto ne morete več razmišljati, za to nujno ni kriv le dolg delovnik, a tudi zrak v vaši pisarni. Še posebej, če so pisarne v stavbi, kjer je slabo prezračevanje in ni oken.

POPovi zdravniki 08. 03. 2019 14.24

Nočno potenje, nespečnost, nihanja razpoloženja, oblivi

Dala sem pregledati hormone iz krvi in imam naslednje vrednosti: S-Estradiol < 10 ng/L, S-Testosteron: 0.34 qg/L;S-Progesteron: 0,1 Qg/L. TSH:3.09;T4 prosti:11.69. Stara sem 53 let, zadnjo menstruacijo sem imela oktobra 2018. V letu 2018 je bilo skupno 5 menstruacij, ki pa so bile šipke. Celo obdobje sem imela vedno zelo močne in 7-10 dni trajajoče menstruacije in na 20 - 25 dni, tako, da sem imela menstruacijo včasih celo 2 x na mesec. Rodila sem enkrat, v starosti 21,6 let, splava ni bilo. Pred 4-5 leti nazaj so bile težave samo ponoči s potenjem in podnevi z razbijanjem srca, bila sem tudi skozi slabokrvna (Fe od 4,2 - 10.5).Sedaj imam Fe 27.1. Po zadnji menstruaciji so se začele težave s nočnim potenjem, nespečnostjo, z nihanjem razpoloženja, z oblivi tudi čez dan. Sem drobne postave, višina: 161, teža kg.Nikoli nisem imela več kot 55 kg, samo v nosečnosti 63 kg.Sedaj uživam Cimicifuga racemosa, B. vitamine, D vitamin, magnezij, razna olja:konopljino,laneno,oljčno.Se zdravo prehranjujem. Zanima me, ali bi morala glede hormonov kaj ukrepati, ker nisem pristaš NHZ in ne bioidentičnih hormonov. Zavedam se, da ženska v menopavzi pač nima več teh hormonov in da z leti vztrajno padajo. Upam, da se kmalu moje telo navadi na upad teh hormonov. Ali imam estrogene in progesteron v ravnovesju med sabo? Najlepša hvala za Vaše odgovore.

POPovi zdravniki 29. 11. 2014 20.38

PSIHIČNA MOTNJA

Živjo! Imam čuden problem in ne vem kaj mi je začelo se je z paničnim napadom občutkom groze da ne bom mogu več normalno živeti da me bo svet onesposobil...zaradi vsakodnevnih paničnih napadov se izgu...

POPovi zdravniki 02. 01. 2014 12.15

Zdravljenje nemirnih okončin z bolečinami s homeopatijo

Pozdravljeni! Imam že dlje trajajoče težave in nikogar žal ki bi nanje lahko odgovoril..In sicer..imam (kot predvidevam),sindrom nemirnih nog,težje oblike,saj traja tudi čez dan..in identična bolečina...

POPovi zdravniki 28. 06. 2013 15.10

Možnosti homeopatskega zdravljenja epilepsije pri 21, letnem moškem s cerebralno paralizo in slepoto

Pozdravljeni! Sin je pri 21 letih dobil epileptični napad, zdravili so ga z tegretolom, po katerem je bil kronično utrujen in apatičen. Napad se ni ponovil, po zamenjavi zdravil (lamictal) se je napa...

POPovi zdravniki 27. 11. 2012 12.55

Metastaze

Spoštovani, Ker smo vsi domači laiki na področju medicine, očeta pa že dolgo pošiljajo naokrog zdravnikov in tako rekoč, ker se vsepovsod dolgo čaka so potem izvidi za druge zdravnike prestari. ...

POPovi zdravniki 19. 03. 2012 02.35

Pojav bolečin v spodnjem delu trebuha po spolnih odnosih in uvedbi kontraceptivov

Pozdravljeni.Stara sem 21 let in imam 3leta starega sina.Sem redna kadilka in pijem kavo.Na zdravniškem za službo(tehnik zdavstvene nege)je bilo vse O.K.Moj problem je ostra bolečina v desnem jalčiku....

POPovi zdravniki 09. 08. 2011 18.32

Poškodba goleni in gležnja

Spoštovani, mama (51 let) je med zalivanjem rož padla na balkonu. Stopila je v lužo in noga je zdrsnila med balkon in ograjo. Zlomljeno mislim da nim saj lahko stopi brez problemov. Na mestu kjer je b...

POPovi zdravniki 16. 05. 2011 22.09

Poškodba komolca

Pozdravljeni, pred dvema mesecema sem padla in po slikanju komolca dobila longeto z diagnozo fractura capituli radii dex. Sedaj hodim na fizioterapije, vendar roke ne morem iztegniti do konca oziro...

POPovi zdravniki 28. 03. 2011 13.17

Trajajoče genitalno vzburjenje pri ženski

Spoštovani! Že dva dni imam nenehno vburjen klitoris, ob gibih pri vasokdnevnih opravilih čutim "orgazmične valove" (vlažnosti v nožnici ni, klitoris je rahlo nabrekel). Ob sedenju skoraj prez doti...

POPovi zdravniki 01. 02. 2011 09.59

Učenje in prekinitev partnerstva

Pozdravljeni! Star sem 19 let in se spopadam s težavami izgubljanja spomina. Dogaja se mi, da pred izpitom pozabim čisto vse, kar sem se naučil čeprav lahko doma rešujem najtežje primere mi to nikako...

POPovi zdravniki 13. 08. 2010 08.39

VNETJE PREDUŠESNE SLINAVKE S KAMNOM V IZVODILU - KAKO NAPREJ

Sialoadinitis parotis acuta lat. Sin Pacienta smo sprejeli na ORL oddelek zaradi več dni trajajoče boleče otekline v področju leve predušesne žleze slinovke. Pacient ima z opisano žlezo težave že v...

POPovi zdravniki 12. 06. 2010 21.57

20 let trajajoče bolečine

Pozdravljeni! stara sem 53 let. Leta 1991 sem imela poškodbo kolena- strgane vse vezi in od takrat iman stalne bolečine v križu in kolku, ki se širijo v koleno. Stalno hodim k zdravnikom in mi nobena ...

POPovi zdravniki 02. 06. 2010 20.14

Težave z gležnjem

Spostovani Dr.Iskra 27.7.2009 sem opravila artroskopijo levega gleznja.Opravljena mi je bila resekcija hipertroficne plike in parc.sinoviektomija v sprednjem delu sklepa.Imam vprasanje : glezenj mi s...

POPovi zdravniki 07. 01. 2010 19.30

Candida

Lep pozdrav! Kljub temu, da je na temo candida že veliko odgovorov, prosim za Vašo pomoč in nasvet. Stara sem 30 let, imam stalnega partnerja, nimam otrok, za zaščito že 10 let jemljem kontracepcijs...

POPovi zdravniki 23. 11. 2009 12.23

Kirurški poseg

Pri padcu s kolesom sem odlomila enko, zdravnik mi je zdravil korenino z iglami in laserjem. po polnitvi in dokončanju prevleke me zob še vedno precej skeli, je občutljiv in rahlo boleč. Zdravnik, ki ...

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 859