Vizita.si

ugoden

Zdravje 12. 03. 2025 04.06

Barbara Tanze: Zavestne dihalne tehnike lahko pomembno vplivajo na možganske valove

V našem dihu je življenje. Hkrati pa je dihanje povezano s praktično vsemi procesi v našem telesu, ki si jih lahko zamislimo, jih poznamo ali ne. Navsezadnje pa dihanje vpliva tudi in predvsem na naš simpatični in parasimpatični živčni sistem. Slednja sta pomembna pri obvladovanju stresa, za katerega se zdi, da ga je v zadnjem času vedno več. O tem, kako dihanje vpliva na naše soočanje s stresom, kako slednji vpliva na naše telo, kako lahko bolj zavestno dihamo in zakaj je dih naš največji dar, sem se pogovarjala z Barbaro Tanze, M.A. vokalno pedagoginjo, diplomantko Akademije za manualno terapijo, oromiofunkcionalno terapevtko in cert. Breath Science Practitioner.

Prehrana 04. 06. 2024 04.28

To se zgodi, če jemo prehitro

Sodobni način življenja, ki slavi hiperproduktivnost, vpliva tudi na to, da se večkrat nepravilno prehranjujemo. To pomeni, da si ne vzamemo dovolj časa, da bi v miru pojedli svoj obrok in uživali v hrani, ki jo imamo na krožniku. Več o tem, zakaj bi bilo dobro, da začnemo jesti počasi, pa si lahko preberete v nadaljevanju.

Prebava 01. 05. 2024 04.01

Ste že slišali za simbiotike?

V zadnjih letih je preučevanje črevesnega mikrobioma postalo eno najbolj vznemirljivih področij v znanstveni skupnosti. Spoznanja o kompleksnem ekosistemu mikroorganizmov, ki naseljujejo naše črevesje, so prinesla nove vpoglede v povezavo med zdravjem prebavil in celotnim zdravjem organizma.

Osebna rast 01. 01. 2024 05.00

Kako lahko začnemo z zdravljenjem travme sami?

Mnogo stvari vodi do travme, še več jih vodi v zdravljenje. Vsekakor lahko začnemo z delom sami, četudi je močno priporočljivo, da dobimo pomoč strokovnjaka, ko in če ga potrebujemo.

Prehrana 26. 12. 2023 05.00

Idealna hrana za ta letni čas

Fermentirana živila bi lahko označili za idealno zimsko hrano. Najbolj poznamo kislo zelje in repo. Toda fermentiranih živil je še veliko več, tako da lahko res prav vsak najde tista, ki so po njegovem okusu. Z nutricistko smo se pogovarjali, kakšni so pozitivni učinki rednega uživanja takšne hrane.

Prehrana 19. 12. 2023 05.00

Kakšna bi morala biti prehrana pri nosečniški sladkorni bolezni?

Gestacijska sladkorna bolezen predstavlja pogost zaplet med nosečnostjo, kjer pride do stanja povišane koncentracije ravni glukoze v krvi. Po najnovejših ocenah Mednarodne zveze za diabetes (IDF) iz leta 2017 gestacijska sladkorna bolezen prizadene približno 14 odstotkov vseh nosečnosti po svetu, kar pomeni približno 18 milijonov primerov letno.

Prehrana 05. 10. 2023 09.33

Katera hrana ščiti naše možgane?

Verjetno ste že slišali, kako pomembna je zdrava prehrana tudi za delovanje naših možganov. Slednji nadzorujejo naše telo, misli in občutke, odgovorni pa so za številne procese, ki nam zagotavljajo življenje. Zato si poglejmo, katera, bolje rečeno, kakšna prehrana je najboljša za njihovo delovanje.

Zdravje 18. 04. 2023 05.00

Vse, kar morate vedeti o zobnem aparatu

Zobni aparati so pripomočki, s katerimi s premišljenim delovanjem sil odpravljamo ortodontske nepravilnosti. Takšno terapijo najpogosteje izvajamo v obdobju odraščanja, čeprav zadnja leta pridobiva na priljubljenosti tudi terapija v odrasli dobi. Vsi si namreč želimo zdravega in lepega nasmeha in s sodobnimi ter estetskimi rešitvami lahko to doseže vsak med nami.

Novice 20. 10. 2022 05.00

Išias – s sodobno fizioterapijo do zdravega hrbta brez operacije

V svojem življenju je že vsak odrasel človek kdaj začutil bolečino v hrbtu. Kaj je tisto kar razlikuje nenevarno od nevarne bolečine v hrbtu? Se vam je že kdaj zgodilo, da se je vaša bolečina v hrbtu razširila v zadnjico in po nogi navzdol? Vas je "okamenel" strah pred tem "kaj bi te bolečine v hrbtu lahko bile?" in "ali se lahko pozdravijo s fizioterapijo?". Se vam je porodilo vprašanje: "Kako vem, ali imam IŠIAS?" Če želite odkriti resnico, kaj se dogaja z vašim telesom in kako si lahko pomagate sami, boste odgovore na ključna vprašanja našli v nadaljevanju.

Prehrana 18. 10. 2022 05.00

Je mleko res zdravo?

Mleko je eno izmed tistih živil, ki je v prehrani Slovencev prisotno že od nekdaj. Uživati ga je priporočljivo kot del pestre in uravnotežene prehrane, saj je dober vir kalcija in vitamina D, pri izbiri pa velja prisegati na kakovostno mleko in mlečne izdelke iz slovenskih kmetij. Ob tem ne gre zanemariti niti izvora mleka, saj so med kravjim, kozjim in ovčjim mlekom kar precejšnje razlike. Jih poznate?

Dieta 07. 10. 2022 05.00

Kaj se zgodi, ko nehamo uživati rdeče meso?

Nekateri se za opustitev mesa odločajo z etičnega vidika, drugi z okoljskega. Na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje pravijo, da uradna medicina stoji za stališčem, da zdrava in uravnotežena prehrana vključuje vsa živila v priporočenih in optimalnih količinah. A pri tem dodajajo, da je lahko tudi prepogosto uživanje mesa in zlasti mesnih izdelkov v večjih količinah zdravju škodljivo.

Zdravje 21. 09. 2022 05.00

Nasveti za boljše spanje pri prehladu

Ko smo prehlajeni, lahko spanje predstavlja svojevrsten izziv. Simptomi, kot je zamašen nos, lahko otežijo dihanje, medtem ko nas lahko kašelj in bolečine v mišicah ohranjajo budne.

Naslovnica 28. 06. 2022 05.00

Kako izbrati pravo vrtno pohištvo za svoj dom

Ko gre za izbiro popolnega vrtnega pohištva, morate upoštevati nekaj stvari. Popolno pohištvo za vaš vrt mora biti udobno, elegantno in vzdržljivo. V tem članku bomo podrobneje spregovorili o vsakem od teh dejavnikov.

Naslovnica 04. 04. 2022 09.28

Ne pozabite, da je vaša igra odvisna od kvalitetne opreme

Preden se odpravite na igrišče, poskrbite za ustrezno opremo, v kateri bo igra še bolj udobna in prijetna.

Zdravje 18. 03. 2020 08.11

Kaj se zgodi po desetih kosih sadja in zelenjave?

Že dolgo vemo, da je uživanje sadja in zelenjave blagodejno za naše zdravje. In še posebej veliko študij je pokazalo ugoden vpliv na naše srce. Toda takšno prehranjevanje ima še en pomemben učinek, in sicer vpliva na naše duševno zdravje. Po navadi tega ne povezujemo s tem, kaj je na našem krožniku, a vse več študij kaže, da nimamo prav.

Estetska medicina 13. 02. 2020 09.16

Razmišljate o operaciji nosu? To je vse kar morate vedeti

"Eden izmed problemov so lahko tudi nerealna pričakovanja po posegu. Ali glede videza ali pa glede spremembe, ki jo bo videz stranki prinesel," o operaciji nosu pove estetski kururg Andrej Testen in poudarja, da je po vsaki operaciji potreben določen čas, da se tkivo povrne v prvotno stanje in da se telo zaceli.

Bolezni 03. 02. 2020 11.35

Neželeni učinki antibiotikov: so res neizogibni?

Bakterijske okužbe, kot sta angina in pljučnica, lahko pod nadzorom zdravnika učinkovito zdravimo z antibiotiki.

Zdravje 14. 12. 2019 11.29

Kateri položaj spanja je najbolj zdrav?

Se zjutraj prebudite nenaspani in v bolečinah, čeprav ste legli dovolj zgodaj? Kako dobro se naspimo, naj bi bilo odvisno tudi od tega, v kakšnem položaju počivamo. Strokovnjaki pravijo, da je en položaj, ki je najbolj priporočljiv, nekaterih pa bi se bilo bolje odvaditi.

Prehrana 11. 03. 2019 07.46

Koliko mleka lahko spijemo na dan?

Na dan je priporočljivo spiti od 4 do 6 decilitrov mleka, pove Živa Lavriša, raziskovalka na Inštitutu za nutricionistiko. Seveda lahko del tega mleka zaužijemo tudi z mlečnimi izdelki. Izogibati se mu morajo le ljudje z laktozno intoleranco ali alergijo na mleko. A pri alergiji ne pomaga uživanje mleka brez laktoze, saj težave povzročajo mlečne beljakovine.

Prehrana 01. 11. 2019 17.46

Pomemben del zdrave hrane, na katerega pozabljamo

Vse bolj se navajamo, da v vsakodnevno prehrano vključujemo različna polnovredna žita, stročnice, zelenjavo ... Na semena pa kar nekako pozabljamo. Najbrž zato, ker na prvi pogled zaradi svoje majhnosti delujejo nepomembna. Oreščke si še privoščimo za malico. Na bučna, sončnična, sezamova ali lanena semena pa pogosto pozabimo, čeprav so izredno zdrava.

Zdravje 27. 09. 2019 07.59

Jesenski plodovi prinašajo energijo sonca in vitalnosti

Narava nam nudi ravno tisto, kar naše telo v določeni sezoni potrebuje za dobro počutje in zdravje. V jesensko zimskem času je zato narava polna plodov, obogatenih z vitaminom C, antioksidanti ter beta glukanom, ki krepijo naš imunski sistem in nam pomagajo v borbi z gripo in prehladi.

Osebna rast 20. 06. 2019 10.38

Vam vaša komunikacija pomaga v življenju ali vas ovira?

Asertivnost je učinkovita komunikacija, ki vsebuje dva bistvena elemeta - odločnost in sočutje do sogovornika. Z razvojem asertivnosti vplivamo na medosebne odnose in hkrati krepimo občutek lastne vrednosti. A kako sploh začeti?

Zdravje 10. 06. 2019 13.51

Kaj jesti, če se spopadate z zaprtjem?

Tokrat se bomo osredotočili na zaprtje, ki se lahko pojavi zaradi prehrane, ki ima premalo prehranskih vlaknin ali zaradi premalo gibanja in preveč sedenja.

POPovi zdravniki 07. 08. 2015 13.10

Po operaciji raztrgane Aholove tetive

Spoštovani. Star sem 26 let. Konec junija, 26.6.2015 sem si pri košarki strgal ahilovo tetivo. Ko sem prišel k kirurgu me je poslal na ultra zvok, ta pa zaradi neznanega razloga ni pokazal na rupturo ...

POPovi zdravniki 22. 03. 2013 21.59

PESIMISTIČNA NAPOVED

Poiskušam , mogoče bom dobil odgovor mogoče bo to romalo v koš amapak saj smo mi tega že vajeni. Najprej se opravičujem če slovnično ne bom najboljši. Začetek; oče pijanec mati me rodi pri 42letih z...

POPovi zdravniki 23. 07. 2012 18.29

Zmanjševanje gub

Spoštovani, naprošam, Vas, da mi razložite razliko zapolnitev gub z lastno krvjo, ali z lastno maščobo. V čem je razlika, katero se dela pod narkozo in kakšna je cena. Vsekakor pa me tudi zanima...

POPovi zdravniki 21. 03. 2012 10.27

Mnogo dilem

Pozdravljeni! Imam par specifičnih vprašanj, ki jim nikakor ne najdem odgovora. Zato se obračam na vas in upam, da mi boste lahko pomagali. Prvič-zanima me ali so bakrene posode varne za uporabo? Imam...

POPovi zdravniki 14. 03. 2012 10.33

Težave z nespečnostjo in zdravila

Spoštovani! Upam, da boste Vi vedeli odgovor na to vprašanje. Že leto dni me muči nespečnost, kar zelo vpliva na vse aspekte v vsakdanjiku. Zdravnik je najprej poskušal z uspavali, nato Xanaxi, ven...

POPovi zdravniki 12. 03. 2012 14.01

Ortodontske nepravilnosti

Pozdravljeni! Pri svoji 2 letni hčeri sem ugotovila, da ima napačen ugriz (spodnja čeljust pred zgornjo). zanima me, če se to popravi samo od sebe, ali je to potrebno reševati in kako? Hvala!

POPovi zdravniki 02. 03. 2012 13.36

Na videz preprosto ni vedno uspešno

Spoštovani, sem punca stara skoraj 20 let. 9.12.2010 sem imela abortus od takrat je moja teža šla gor za kar 12kg. Sicer sem velika 168cm. Doma se sicer zdravo ne prehranjujemo, zato mi je še to...

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 859