Vizita.si

usposabljanje

Duševno zdravje otrok 28. 02. 2025 04.42

Zakaj se pojavijo vedenjske motnje pri otrocih in kako jim lahko pomagamo?

Otroci, ki so izpostavljeni stresu in travmam, bodo bolj verjetno imeli vedenjske težave. Vedenjske motnje pri otrocih so vzorci vedenja, ki lahko vplivajo na otrokovo sposobnost delovanja doma, v šoli ali družbenem okolju. Takšni simptomi so prisotni šest mesecev ali več.

Novice 01. 11. 2024 04.30

Bo umetna inteligenca prišla tudi v zdravstvo?

Ste vedeli, da se je koncept umetne inteligence rodil v petdesetih letih prejšnjega stoletja, ko je bila prva aplikacija za zdravstveno varstvo razvita na Univerzi Stanford leta 1972? Ni torej nekaj popolnoma novega, kot radi verjamemo. Vsekakor pa dobiva nove razsežnosti, ki se jih verjetno še ne zavedamo. Je torej na mestu vprašanje, če in kdaj bo prišla tudi v zdravstvo? Je že prisotna? Kaj bo s seboj prinesla in najpomembnejše, kaj si od nje lahko obetamo?

Zdravje 01. 10. 2024 05.00

''Večina srčnih zastojev se pripeti v domačem okolju in na javnih mestih''

Znate oživljati? Kako bi odreagirali, v primeru, da bi kdo v vaši okolici potreboval oživljanje? Morda se nam kaj takšnega ne zdi pomembno, dokler sami ali nekdo od naših potrebuje takojšnje oživljanje. O tem, kako oživljati, zakaj je pomembno, da znamo oživljati, pomembnosti vsega znanja, ki ga potrebuje vsak od nas in vsem v povezavi s tem, smo se pogovarjali z Željkom Malićem, samostojnim strokovnim sodelavcem za prvo pomoč pri Rdečem križu Slovenije.

Novice 09. 09. 2024 05.00

Najučinkovitejše odstranjevanje dlak do sedaj, ki ga uporablja tudi znana pevka Eva Boto

V današnjem svetu, kjer so estetski standardi vse višji, je odstranjevanje dlak postalo pomemben del osebne nege. Vendar pa se je z napredkom tehnologije pojavila rešitev, ki je hitro postala priljubljena izbira med strokovnjaki in uporabniki po vsem svetu – DIODNI LASER ICE+.

Aktivno življenje 08. 09. 2023 05.00

Kako se dobro pripraviti na maraton?

Maraton nikakor ni tek na kratke proge, priprave pa so vsekakor zahtevne.

Duševno zdravje 01. 06. 2023 05.00

'Ne smrti, ljudje se bojijo bolečine pred njo'

Slovensko društvo Hospic že 28. leto stopa v stik s Slovenci v najbolj ranljivem obdobju njihovega življenja: ko se soočajo z izgubo najbližjega in celo, ko se soočajo z bližajočim se koncem svojega življenja. Zakaj umiranje in smrt še vedno veljata za tabu in zakaj bi bilo treba o tem veliko bolj naglas in iskreno govoriti ter se s tem tudi soočiti, smo tokrat klepetali z Andrejo Cilenšek, vodjo programa Prostovoljstvo pri omenjenem društvu.

Estetska medicina 28. 03. 2023 05.00

Kakšna dermalna polnila poznamo?

Minimalno invazivni postopki, ki vključujejo tudi dermalna polnila, v zadnjem času postajajo vse bolj priljubljeni. Zato ne čudi dejstvo, da se ljudje sprašujejo, kako natančno delujejo, kaj sploh so in katera možnost je najboljša zanje.

Srčno žilne bolezni 28. 03. 2023 05.00

Kaj je hipotonija?

Hipotonija je pogosto zgodnji znak kroničnega stanja, kot je nevromuskularna motnja, genetska ali presnovna bolezen. V osnovi pa pomeni zmanjšan mišični tonus.

Novice 21. 10. 2022 13.18

Kaj je osebna asistenca in kakšno pomoč zajema?

Kaj je osebna asistenca, kako je njeno izvajanje videti v praksi in kaj sploh zajema? Velikokrat osebno asistenco enačimo s pomočjo na domu, a kot pravi naša sogovornica, nista enaki. Pogovarjala sem se z Urško Leburić, strokovno vodjo OA iz Zavoda Fractals.

Osebna rast 27. 09. 2021 05.00

7 potencialnih razlogov, zakaj niste zadovoljni s svojim življenjem

Življenje ima svoje vzpone in padce, za slednje pa vemo, da so nekoliko neprijetni. Večina ljudi se vsaj enkrat v življenju počuti zmedeno, negotovo in nezadovoljno s svojim življenjem ali samim s sabo, a za določene stvari smo, če si priznamo ali ne, odgovorni tudi sami.

Naslovnica 25. 02. 2021 08.33

Novartis tudi v Sloveniji umika PVC iz sekundarne in terciarne ovojnine

Lek, ki je del Novartisa, je že trinajstič prejel mednarodni certifikat Program odgovornega ravnanja – POR za za skrbno ravnanje in stalne izboljšave pri varovanju zdravja, varnosti pri delu ter varstvu okolja.

Duševno zdravje 10. 07. 2020 07.00

Kako nam hipnoza lahko pomaga?

"Pomagaj, rada bi se počutila enakovredno drugim," je eden najpogostejših stavkov, ki ga slišim od svojih strank, nam zaupa Urša Trebušak, ki se je posvetila delu s hipnozo.

Bolezni 28. 02. 2020 08.11

Tudi podpora materam otrok z redkimi boleznimi je izjemnega pomena

Na mednarodni dan redkih bolezni 29. februarja bodo letos v 13 krajih po Sloveniji potekali Svetovni pohodi z rdečimi baloni, s čimer želijo opozoriti na otroke z redkimi boleznimi. Šest let mineva od prvega pohoda z rdečimi baloni, ki se je odvil v Mariboru. Letošnji pohodi bodo med drugim opozarjali tudi na pomen psihološke pomoči za matere otrok z redkimi boleznimi in posebnimi potrebami.

POPovi zdravniki 12. 03. 2006 23.36

Prekomerna telesna teža

Pozdravljeni! Ker imam problem, se obračam na vas, z upanjem, da mi pomagate. Stara sem 22 let in visoka sem 173 cm in tehtam 84 kg. Lansko leto sem obiskovala zadnji letnik srednje šole- bivala sem v...

Lepota 20. 06. 2018 09.23

Z neinvazivno metodo do vitkega pasu

CoolSculpting je inovativna tehnološko dovršena in najučinkovitejša neinvazivna metoda odstranjevanja maščob, ki je do sedaj na voljo v Sloveniji. Gre za revolucionarno metodo odstranjevanja maščobnih oblog, ki sta jo odkrila ameriška znanstvenika in jo danes uporablja na milijone ljudi. Med njimi tudi zvezdniki, kot so družina Kardashian, Jennifer Aniston, Mariah Carey, Simon Cowell in drugi.

Operacije 16. 09. 2013 08.05

Mladi kirurg razkril temne in svetle plati svojega poklica

Vseživljensko učenje, nočna dežurstva, odrekanja in dolge stresne operacije so vsekakor nekaj, kar čaka bodočega kirurga. Zakaj ti to delo kljub vsemu zleze pod kožo in te celo nekoliko zasvoji, nam je povedal specializant abdominalne kirurgije Miha Petrič, dr. med.

Novice 10. 05. 2013 15.31

Kakšna bo usoda majhne indijske deklice?

Zgodba 18-mesečne deklice, katere glava je zatekla do kar trikratne velikosti, se je končno začela odvijati v pravo smer. Roona Begum je bila namreč včeraj, zahvaljujoč več donatorjem, vendarle deležna prve operacije, ki ji je rešila življenje.

Bolezni 30. 10. 2011 15.49

Angelca Likovič spregovorila o zahrbtni bolezni

Sladkorna bolezen je tiha in zahrbtna, saj ne boli in počasi ter neopazno napreduje. Z njo se je pred mnogimi leti srečala tudi Angelca Likovič, ki pa bolezen več kot uspešno nadzoruje.

Novice 29. 06. 2011 15.09

V UKC LJ dobili sodoben simulacijski center

V ljubljanskem kliničnem centru so bogatejši za sodoben simulacijski center, namenjen izobraževanju in usposabljanju vseh zdravstvenih profilov.

Novice 04. 05. 2011 10.52

Bi bili del ekipe Rdečih noskov?

Rdeči noski razpisujejo avdicijo za klovne zdravnike, ki bo potekala 22. maja in 24. maja. Na avdiciji bodo sprejeli do tri nove klovne zdravnike.

Novice 03. 12. 2010 07.10

'Odnos do invalidov se izboljšuje!'

Čeprav se je v smeri enakopravnosti in samostojnosti invalidov v zadnjih letih marsikaj izboljšalo, so nekatera področja še vedno pomanjkljivo urejena. O tem smo ob mednarodnem dnevu invalidov spregovorili s predsednikom Društva invalidov Ljubljana center Antonom Kastelicem.

Bolezni 24. 11. 2010 09.57

''Mož umira, prosim, pridite čim prej!''

Sem prostovoljka slovenskega društva Hospic. Poklicala je žena bolnika, ki sem ga spremljala: “ Mož umira, težko diha, hrope in ne zaveda se več. Prosim, pridite, če morete!” “Bom prišla, medtem pa pokličite svoje otroke,” sem odgovorila.

Bolezni 15. 09. 2010 14.25

Začel se je drugi festival avtizma

Mestni muzej Ljubljana je odprl vrata trodnevnemu festivalu avtizma, ki ga organizira Center za avtizem. V okviru festivala se bo zvrstilo več predavanj in projekcij filmov, zaključil pa se bo v petek s koncertom priznanega pianista.

Externmal links 03. 11. 2008 14.44

Center za usposabljanje, delo in varstvo - Dolfke Boštjančič

Center za usposabljanje, delo in varstvo - Dolfke Boštjančič.

Novice 27. 05. 2009 14.28

Razlik v zdravju med socialnimi sloji je vedno več

Zdravje celotne populacije v svetu in tudi v Sloveniji se izboljšuje, vendar se pri tem zdravje nekaterih skupin iz višjih socioekonomskih skupin izboljšuje hitreje. Zaskrbljujoče je, da se razlike na področju zdravja še naprej povečujejo.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 859