Vizita.si

ustrezna hranila

Prebava 12. 03. 2025 04.08

Tako boste optimizirali prebavni proces za boljšo vitalnost in energijo

Optimalna prebava je ključna za naše splošno zdravje, vitalnost in energijo. Če želimo, da naše telo učinkovito absorbira hranila iz hrane, je pomembno, da upoštevamo različne dejavnike, ki podpirajo zdravje prebavnega sistema. Pomembno je, da naš življenjski slog, prehrana in navade ustvarijo pravo okolje za učinkovito prebavo in s tem boljšo energijo skozi dan.

Zdravi zobje 24. 11. 2024 04.17

Kaj so kavitete?

Kaviteta je luknja v zobu, ki nastane zaradi zobne gnilobe. Karies nastane, ko kisline v ustih obrabijo trdo zunanjo plast zoba (sklenino). Vsak lahko dobi karies. Ustrezna ustna higiena in redno čiščenje zob pa vsekakor lahko preprečita nastanek kariesa.

Vitamini in minerali 18. 11. 2024 04.10

Kateri vitamini najbolj koristijo vaši koži?

Koža je naš največji organ in hkrati prvi zaščitni sloj, ki nas ščiti pred zunanjimi dejavniki, kot so onesnaženje, sončni UV-žarki in mikroorganizmi. Da bi ohranili zdravje kože, je pomembno, da ji zagotovimo pravilno nego in hranila, ki jih potrebuje. Med temi hranili so vitamini, ki igrajo ključno vlogo pri ohranjanju mladostnega videza, preprečevanju prezgodnjega staranja in obvladovanju različnih kožnih težav.

Psiha 21. 08. 2024 04.40

Zakaj je pomembno, da sprejmeš svoje telo?

Trebušček je za mnoge punce predmet pomanjkanja samozavesti. Morda je čas, da se začnemo zavedati, da je trebušček nekaj popolnoma normalnega!

Simptomi in bolezni 08. 07. 2024 04.55

Ne počnite teh stvari na prazen želodec

Morda imate težave z želodcem ali prebavo, morda ne. Vsekakor pa v vsakem primeru obstajajo stvari, ki jih ni dobro delati na prazen želodec. Poglejmo si jih nekaj.

Zdravje 07. 12. 2023 05.00

Lahko preprečimo prehlad?

Prehlad, ki je najpogostejši v zimskih mesecih, navadno močno zmanjša našo produktivnost in poslabša počutje. Obstajajo načini, kako lahko preprečimo prehlad? Kako lahko v teh mesecih ohranimo lastno zdravje? V celoti prehlada in pogostih zimskih obolenj ne moremo preprečiti, lahko pa vsekakor naredimo ogromno.

Prehrana 02. 06. 2023 05.00

Vsi se sprašujejo, kakšna je njena skrivnost

Jennifer Lopez vzbuja ogromno pozornosti, kjer koli se pojavi, in priznajmo si, da je še vedno videti odlično, kljub temu da bo kmalu dopolnila 54 let. Ni skrivnost, da veliko ur preživi v fitnesu in da ogromno pozornosti nameni tudi svoji prehrani. Torej, kaj se najpogosteje znajde na njenem krožniku?

Zlata leta 14. 04. 2023 05.00

Najboljša živila za starejše od 50 let

Uravnotežena prehrana je po mnenju Health in Human Research najboljša preventiva za varovanje zdravja in dolgoživost. Obstajajo živila, ki so na splošno dobra ne glede na našo starost, obstajajo pa tudi tista, ki imajo posebne koristi za ljudi, ki so starejši od 50 let.

Prehrana 15. 03. 2023 05.00

Če jih še niste, je skrajni čas, da jih naberete

Vas zanima, zakaj so šparglji tako priljubljeni? Poleg tega, da so izjemno okusni, če jih le znamo pripraviti, so tudi izjemna zakladnica zdravja!

Žensko zdravje 21. 12. 2022 05.00

7 razlogov za zamujanje menstruacije

Razlogov za spremenjen ženski cikel je ogromno. Seveda večina žensk ob zamudi menstruacije najprej pomisli na nosečnost, a velikokrat se razlogi skrivajo drugje. Poglejmo si sedem najpogostejših razlogov.

Prehrana 30. 11. 2022 09.16

Dr. Živa Lavriša: Pomemben izziv sodobnega načina prehranjevanja je tudi dejstvo, da vedno manj hrane pripravljamo sami

Kje so največji izzivi pri sodobni prehrani poleg, seveda, pomanjkanja časa? Kako se prehranjujemo Slovenci, je štetje kalorij pametno, kaj je res in kaj ni o razstrupljanju telesa in o smernicah zdrave prehrane sem se pogovarjala z dr. Živo Lavriša, univ. dipl. inž. živ. tehnol., iz raziskovalne skupine Prehrana in javno zdravje z Inštituta za nutricionistiko.

Imunski sistem 22. 08. 2022 05.00

7 zdravih navad, s katerimi se lahko pripravite na jesen

Bolj ko se letos približujemo jeseni, močnejše so lahko skrbi glede imunske podpore pri večini od nas.

Prehrana 25. 07. 2022 05.00

Lahko s prehrano in z zdravimi navadami pomagamo okrepiti kri?

Poglejmo si nekaj dejstev o krvi, ki jih morda še ne poznate in seveda, kako lahko izboljšamo svojo kri.

Imunski sistem 23. 12. 2021 05.00

Je to nepremagljiv dvojec te zime?

Vsi imamo dneve, ko smo enostavno utrujeni in imamo prazne baterije. Če gre le za občasna stanja, ni razloga za skrb. V kolikor pa utrujenost, pomanjkanje energije in prebavne težave postanejo dolgotrajne spremljevalke, lahko to kaže tudi na oslabljen imunski sistem, kar ne vpliva zgolj na kakovost vsakdana, temveč tudi na večjo dovzetnost za okužbe. In ker smo v hladnejši polovici leta bolj izpostavljeni virusnim obolenjem, je izjemno pomembno, da še pravočasno okrepimo svoj obrambni mehanizem. Pri tam nam je lahko v pomoč nepremagljiv dvojec te zime, ki ga sestavljata izurjen telesni stražar ter spreten vitez, ki nas zagotovo ne bosta pustila na cedilu!

Koža 04. 12. 2020 05.12

Suha in razpokana koža zaradi umivanja in razkužil – kako si lahko pomagamo?

Zaradi novega koronavirusa smo vsi (vsaj upajmo) postali pozornejši na higieno. K njej spadata predvsem pogosto umivanje in razkuževanje rok, ti pa lahko velikokrat poslabšata nekatere težave s kožo, posebej za tiste, ki imajo z njo že na splošno težave. Kako si lahko pomagamo, če imamo bolj občutljivo kožo?

Zdravje 20. 11. 2020 12.27

Prva pomoč za izboljšanje odpornosti

Dobro delujoč imunski sistem je prvi korak do zaščite pred bakterijami in virusi, zato je prav, da mu namenite več pozornosti, da boste ostali zdravi.

Zdravje 29. 10. 2020 08.41

Ustrezna in učinkovita preventiva je ključ za zdravo jesen in zimo

Približuje se hladnejši del leta, obdobje številnih obolenj in neprijetnih simptomov, zato je še pomembneje, da ohranimo svoje zdravje, pri čemer je ključno dobro delovanje imunskega sistema.

Zdravje 24. 06. 2020 10.00

8 pomembnih znakov, da vaše telo potrebuje pomoč

Pogosto se zgodi, da nam telo še pred razvojem bolezni pokaže, da potrebuje našo pomoč in da moramo z njim ravnati bolj previdno. Na žalost pogosto te znake raje spregledamo in jih ignoriramo, kot da bi spremenili določene navade, ki nam škodijo. Tu je nekaj najpogostejših znakov, ki kažejo, da naše telo potrebuje pomoč.

Zdravje 03. 04. 2020 11.30

Ali lahko dojite med jemanjem zdravil?

Dojenje predstavlja najbolj naraven, optimalen, preprost in najbolj zdrav način hranjenja dojenčka v prvih mesecih življenja in ima mnogo prednosti tako za dojenčka kot za mater. Vse od rojstva pa do zaključenih šestih mesecev starosti mu zagotavlja popolnoma vsa hranila, ki so potrebna za rast in razvoj, kasneje pa predstavlja pomembno dopolnilo mešani prehrani. Kako pa je z dojenjem med zdravljenjem matere in jemanjem zdravil?

POPovi zdravniki 16. 06. 2010 10.53

Prehrana za otrokovo srce

Vnuk je bil pri 4 letih operiran na odprtem srcu, ker je imel dve luknjici. Vse je bilo vredu, do letošnjega kontrolnega pregleda. Sedaj je star 12 let. Na pregledu so mu ugotovili povečano levo stran...

POPovi zdravniki 26. 01. 2008 18.51

Tunina in živo srebro

Spoštovani! Prebral sem, da naj tuna ne bi bila tako zdrava, kot mnogi menijo, saj naj bi vsebovala veliko živega srebra in ostalih težkih kovin. Zanima me, koliko tune je potem zdravo zaužiti na dan...

Zdravje 03. 11. 2016 15.53

Imate povišan holesterol? Ti ukrepi vam lahko pomagajo!

Ste ugotovili, da imate povišan holesterol? Niste edini. Povišano raven holesterola v krvi ima več kot 66 odstotkov Slovencev v starosti od 35 do 70 let (Slovenski Forum za preventivo srca in ožilja, Zbornik prispevkov 2012). Visoka raven holesterola je eden izmed dejavnikov tveganja za razvoj bolezni srca in ožilja. Prav zato je pomembno, da raven holesterola redno nadziramo.

Novice 24. 10. 2016 08.06

Preverite, kako znižati raven holesterola

Več kot 66 odstotkov Slovencev starih od 35 do 70 let se spopada s povišanim holesterolom, ki je eden izmed dejavnikov tveganja za razvoj bolezni srca in ožilja (Slovenski Forum za preventivo srca in ožilja, Zbornik prispevkov 2012).

Novice 19. 12. 2014 14.49

7 zmot o naših možganih

Nemški zdravnik dr. Henning Beck je raziskal mite, povezane z možgani, in poskušal ugotoviti, ali je v njih vendarle tudi kaj resnice. V nadaljevanju razkrivamo nekaj njegovih najbolj zanimivih primerov.

Novice 18. 07. 2014 14.24

Njegova usta in žrelo so ena sama rana

Josh Guild je 11-letni fant, ki zaradi bolehanja za bulozno epidermolizo ne more jesti trde hrane, saj ta povzroča razjede v njegovih ustih in požiralniku. Prav zato se je odločil ustvariti kuharsko knjigo z recepti, prilagojenimi otrokom z enako diagnozo.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 859