varnostni

Tega se boste prej ali slej nalezli
Mikrobi niso edine stvari, za katere morate skrbeti, da jih boste 'ujeli'. Ste že kdaj opazili, da imajo ženske, ki se družijo, enak ciklus? Da so prijateljice mnogokrat noseče? Predstavljamo vam še nekaj stvari, ki znajo biti 'nalezljive'.

Kaj se zgodi, ko se zadebeli tkivo v prstu na nogi?
Zadebelitvi tkiva v prstu na nogi rečemo Mortonov nevrom.

Najpogostejši miti o botoksu in resnice, ki jih morate poznati
Botoks že desetletja spada med najbolj priljubljene kozmetične tretmaje za zmanjševanje gub in pomlajevanje kože. Kljub njegovi učinkovitosti pa se še vedno srečuje z vrsto mitov, ki pogosto zasenčijo dejanske učinke in varnost postopka. Ali botoks resnično spremeni obraz v "zamrznjeno masko"? Je škodljiv ali zasvoljiv?

Zakaj se pojavi suha koža okoli nosu?
Suha koža okoli nosu je vsem dobro poznano stanje ob in po prehladu. Nenehno brisanje nosu lahko povzroči manjše ali večje drgnjenje kože, ki povzroči suho in razpokano kožo. Do slednjega lahko pride tudi zaradi suhega in slabega vremena, navsezadnje pa lahko suho kožo okoli nosu povzročijo tudi zdravstvena stanja, genetika, neustrezna nega kože in podobno. Poglejmo si bolj podrobno.

Nasveti za bolj varno in zabavno potovanje
Potovanje s prijatelji ali družino je lahko izjemno prijetna izkušnja, vendar pa je varnost vedno na prvem mestu. Ne glede na to, ali se odpravljate na kratko vikend potovanje ali daljše počitnice, je pomembno, da upoštevate nekaj ključnih nasvetov za varno in brezskrbno potovanje.

To so zdravstvene koristi in prednosti savn
Na splošno se zdravstvene koristi savn še raziskujejo, vsekakor pa obstaja veliko ljudi, ki jih radi uporabljajo, bodisi za sprostitev ali zdravstvene namene. Zagotovo ste se že vprašali, če savne tudi 'kurijo' kalorije?

Življenjsko zavarovanje – pasti in prednosti!
Življenje je nepredvidljivo in prav je, da smo pripravljeni tudi za najbolj nesrečne slučaje, zlasti, če imamo družino, za katero ne želimo, da bi kdaj morala nase prevzeti naša finančna bremena. Zato je tukaj življenjsko zavarovanje.

Kaj morate vedeti o malariji?
Malarijo povzročajo zajedavci, ki v vaše telo vstopijo s pikom okuženega komarja. Do te včasih usodne bolezni pride predvsem v vročih in vlažnih krajih, kot je Afrika.

Kaj sploh so aditivi, zloglasni E-ji v živilih?
Aditivi predstavljajo snovi ali mešanice snovi, ki niso samostojna živila, ampak se dodajajo živilom med predelavo, transportom ali hrambo, da bi izboljšali njihovo varnost in kakovost.

Stroka izdala priporočila za varnost pri čiščenju po poplavah
Nacionalni inštitut za javno zdravje, Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti in Inšpektorat Republike Slovenije za delo so izdali priporočila in ključne točke za zaščito in varnost pri čiščenju po poplavah. Ker je bilo v zadnjih dneh zabeleženih že nekaj nesreč pri odpravljanju posledic poplav, so priporočila toliko bolj pomembna s preventivnega vidika preprečevanja poškodb. Zaščitite sebe in druge!

Dr. Anica Mikuš Kos: ''Revščina je dobila slabšalni izraz v neoliberalni družbi, v kateri je jaz ideal uspešen in bogat človek''
Dr. Anica Mikuš Kos je doktorica medicine, specialistka otroške psihiatrije, ki je svoje življenje posvetila kliničnemu delu z otroki, mladostniki in starši. Bila je vodja oddelka za otroško psihiatrijo na ljubljanski Pediatrični kliniki in vodja Svetovalnega centra za otroke in mladino. Od svoje upokojitve naprej velja za eno vodilnih strokovnjakih za pomoč otrokom z vojnih območij. Je predsednica Slovenske filantropije, avtorica številnih knjig s področja duševnega zdravja ter skupnostnih modelov zaščite otrok, predvsem pa je, kot sem jo spoznala sama, izjemna ženska. Toplo me je sprejela v zavetju svojega doma, kjer sva govorili o duševnem zdravju otrok, šolskem sistemu, revščini, travmah in socialni odgovornosti.

Doživljanje prometne nesreče
Pozdravljeni! Kaj se dogaja z našim telesom, ko imamo prometno nesrečo in si poškodujemo L II? Kako pride do vseh poškodb, kako se mi tega zavedamo? Za odgovor se vam zahvaljujem vnaprej. LP,

Maligni melanom
DIAGNOZA: Maligni melanom, površinsko rastoči in nevoidni, Clark IV, globina invazije 0,6 mm (Breslow). Prisotna je radialna rast površinsko rastočega tipa. Prisotna je vertikalna rast epiteloidnocel...

UZ bula na ledvici, CT akcesorni lobulus
Spoštovani, v letu 2010 mi je zdravnik radiolog pri UZ odkril nekakšno bulo na levi ledvici. Ker je hotel odkriti kaj to je mi je naredil še CT. Pri CT je ugotovil, da gre za akcesorni lobulus. Pri...

Maligni melanom
Spoštovani, Kot ste mi napovedali v vašem odgovoru v mesecu juniju (za kar se vam zahvaljujem), so mi 28.08.09 odstranili varovalni bezgavki v dimljah in povečali varovalni rob na mestu, kjer je bi...

Maligni melanom
Spoštovani, 18.05. 2009 so mi odstranili pigmentno znamenje, izkazalo se je, da gre za maligni melanom kože, vertikalni, tumoregeni tip rasti; epitelioidnocelični tip, brez ulceracije, z minimalno ob...

Melanom
Spoštovani Teti so na trebuhu op.odstranili maligni melanon, Clark 4,Breslow 2,9; prisotna ulceracija in znaki regresije.Stranski varnostni rob 1,5cm.Brazgotina lepo celi, znakov vnetja ni.Pri punkci...

Varnostni rob pri operaciji maternice
Kaj pomeni pri operaciji 2 cm varnostnega reza. ali je to dovolj ali se dela več. pri operaciji maternice.( odstranitev)

Prirojene motnje srčnega ritma
Pozdravljeni. Sem mati dveh hčer pri katerih je bil ugotovljen QTC sindrom dolgega intervala. Starejša hčerka ima težave že 10 leto. Od tega je bila tri krat reanimirana zaradi zastoja srca. Zaradi ...

Bazalnocelični karcinom
Spoštovana mag. Metka Adamič! Moja mama je približno pred pol leta opazila spremembo (1 cm x cm velik areal rdeče barve, neostro omejen od okolice, v nivoji kože) na hrbtu levo pod lopatico. Ob tem j...

Maligni melanom
Pozdravljeni! Sem prvič na vaši spletni strani in imam vprašanje za vas. 17.9.2003 so mi odstranili znamenje na desnem stegnu. Izvid: Maligni melanom, Clark III., globina invazije 0,35 mm, stranski ...

Razvoj hoje otroka
Imam 16-mesečno punčko, ki še vedno hodi s pomočjo ene roke. Ne vem, ali moram biti zato zaskrbljena,oz. do kdaj mora otrok sploh hoditi samostojno? Skrbi me predvsem to, da jo je zelo strah. Ob podpo...

Minus 62 kilogramov. Poglejte jo danes, ko je prava lepotica
34-letna Zoe Batchelor iz Melbourna v Avstraliji je izgubila neverjetnih 62 kilogramov in popolnoma spremenila svoje življenje. Za spremembo življenjskega sloga se je odločila, ko je tehtala 127 kilogramov in še danes se spominja, kako se je nekoč pretvarjala, da si je zapela varnostni pas na letalu, čeprav si ga ni mogla zapeti, danes pa to storil z lahkoto.

Že uporabljate muškatni orešček?
Muškatni orešček lahko ščiti vaša jetra, je pokazala raziskava. Ta začimba ima namreč moč, da zmanjša vnetne procese v tem organu. Za povrh pa lahko jetra ohranja zdrava še tako, da v njihovih celicah pomaga preprečevati nabiranje maščob.

Šokantni CT posnetki kažejo posledice grozljive nesreče
Na ameriški spletni strani Figure1 je kirurg objavil CT posnetke grozljivih posledic prometne nesreče, v kateri pacientka ni uporabila varnostnega pasu v avtomobilu. Z njimi je želel opozoriti na pomen uporabe varnostnega pasu.

V enem dnevu se ji je pripetilo nekaj najlepšega in najbolj groznega
30-letna Jessica je opravila operacijo, s katero je izgubila 81 odvečnih kilogramov. V istem dnevu je tudi prezgodaj izgubila moža. Načrtovala sta, da bosta po njeni operaciji končno lahko začela življenje zajemati s polno žlico. Usoda je hotela drugače.

Ob vkrcanju na letalo doživela hladen tuš
Ustanoviteljica kampanje za osveščanje o luskavici 26-letna Holly Dillon je bila šokirana, ko se je odpravila na počitnice na Portugalsko, da bi ublažila izbruh bolezni. Naletela je na nesramnega uslužbenca na letališču, ki je ni spustil na letalo, češ da ima nalezljivo bolezen.

Najsodobnejša oblika Aspirina že na voljo v Sloveniji
Pred kratkim je na slovenski trg prišla najsodobnejša oblika Aspirina s povsem novo tehnologijo. Novi Aspirin je izdelan z mikroaktivno tehnologijo, ki mu omogoča dvakrat hitrejše blaženje bolečin.

Voda, ki jo črpajo v Sloveniji, dokazano deluje!
Mineralna voda Donat Mg, ki jo črpajo v Rogaški Slatini, je že dolgo časa poznana po svojih blagodejnih učinkih na presnovo. Sedaj pa so njene pozitivne učinke tudi znanstveno dokazali s klinično študijo.

Previdno, če imate dimnik!
V Sloveniji se na leto v povprečju zgodi 450 dimniških požarov in povprečno 10 zastrupitev ljudi z ogljikovim monoksidom, ki so posledica obratovanja kurilnih naprav. Na nevarnosti pred začetkom kurilne sezone opozarjajo v sekciji dimnikarjev pri Obrtno-podjetniški zbornici Slovenije (OZS).