virtualni svet

Kaj starejši ljudje mislijo o generaciji Z? Zagotovo si že slišal te pripombe
Zgodovina se rada ponavlja – vsaka generacija ima, ko pride v zrela leta, pripombe o mlajši generaciji in mladih tega časa. Poglejmo si, kaj naj bi starejši ljudje mislili o današnji generaciji Z. Če ste pripadnik te generacije, potem ste takšne in drugačne pripombe zagotovo že slišali.

Zakaj je pomembno, da smo pozorni, kaj objavljamo na družbena omrežja?
Družbena omrežja so del naših življenj, a to ne pomeni, da moramo na njih deliti čisto vse, kar nam pade na pamet. Dobro je namreč vedeti, da to, kar damo na internet, tam ostane, in to za vedno. Podobno kot z motivom za tatu moraš biti prepričan, ali je to res to, kar želiš narediti. In če nisi, imaš mogoče kakršne koli pomisleke, že najmanjši dvom, pa tudi če samo za trenutek, je v tem primeru tvoj angel varuh prej odgovor NE kot da.

Plusi in minusi spoznavanja prek spleta
Si tudi ti že kdaj iskal nova prijateljstva ali celo romanco s pomočjo spletnih aplikacij? Dandanes imamo svet tako rekoč na dlani, skupaj z njim pa tudi pisano paleto osamljenih src, ki iščejo prijatelja za pogovor ali celo resno ljubezen. A tako kot vsaka druga stvar ima tudi ta svoje prednosti in slabosti. Jih že poznaš?

Nomofobija: patologija sodobnega časa
Mobilni telefoni so postali vseprisotni del sodobnega življenja. Ne samo, da nam služijo kot način komunikacije, ampak so tudi osebni organizator, orodje za spletno nakupovanje, koledar, budilka, mobilna banka, športni motivator in še mnogo več. Čeprav gre nedvomno za koristno napravo, brez katere si ni več mogoče predstavljati življenja, pa je s seboj prinesla tudi vedenjsko odvisnost – nomofobijo.

Žalost ni edini simptom, ki kaže na depresijo
Za depresijo zboli kar 8 do 10 odstotkov ljudi. Marsikdo jo zamenjuje z žalostjo ali slabim razpoloženjem. Depresija je pravzaprav duševna motnja, ki lahko spremeni naše doživljanje, čustvovanje in vedenje. Gre za funkcionalne in strukturne spremembe v možganih, ki se ne kažejo zgolj in samo skozi žalost. Kateri so preostali simptomi depresivnega stanja?

Družbena omrežja: Lažna podoba srečnega življenja?
Družbena omrežja so odličen virtualni poligon, saj omogočajo širok spekter interakcije in izraznosti. Nekateri jih uporabljajo za deljenje utrinkov življenja, drugi v marketinške namene, tretji vzdržujejo stara prijateljstva in spoznavajo nova. So pa družabna omrežja tudi prostor za ljudi s slabo samopodobo in tiste, ki se skrivajo za svojimi alter egi. A koliko ima ta vzporedni svet sploh stika z resničnostjo?

Bi prepoznali, da se spopadate z narcisistično motnjo?
Narcisistična motnja postaja vse pogostejša v potrošniški družbi, kjer se vse več časa posveča uveljavljanju in uspehu posameznika, malo pa v medsebojne odnose in graditev le-teh. Psihoterapevtka Biserka Ilin, dr. med, takoj pojasnjuje, kako lahko narcisistična motnja vpliva na naše življenje in zakaj jo sploh razvijemo.

Ahil, Fikus, Neandertalec ... Kakšen je vaš moški?
Sociolog in avtor knjige Številni obrazi moških Stephen Whitehead je moške osebnosti razdelil na 12 osnovnih. Iz njih naj bi bilo tako razvidno, ali so primerni partnerji za vas ali ne. Preverite.

Preverite, ali ste zasvojeni s Facebookom!
Z uporabo interneta narašča tudi odvisnost od socialnih omrežij. Kakšni so znaki odvisnosti in koga socialna omrežja prej zasvojijo, smo povprašali psihologinjo dr. Andrejo Pšeničny.

Virtualni 'hug' namesto toplega objema
Ali na internetu preživite več časa, kot je to nujno potrebno? Ste med tistimi, ki tudi svoje seksualne izkušnje nabirajo tam? Si ne morete več pomagati?