vlažilec zraka

Usodne bolezni so lahko posledica pomanjkanja spanca
Ste se kdaj vprašali, kako spanje vpliva na naše zdravje? Zakaj spimo? Kaj točno pridobimo s spanjem?

Kaj mora vsebovati zimska domača lekarna?
Zima je čas, ko se pogosteje soočamo s prehladi, gripo, bolečinami v grlu in drugimi sezonskimi zdravstvenimi težavami. Dobra priprava na zimske mesece vključuje tudi skrbno opremljeno domačo lekarno. Pravilno izbrane pripomočke in zdravila lahko pomagajo pri lajšanju simptomov, hitrejšem okrevanju in celo preprečevanju resnejših zapletov. Tukaj je podroben vodič, kaj mora vsebovati vaša domača lekarna za zimske dni.

Kronično srbenje kože, ki lahko vpliva na kakovost življenja
Kaj je senilni pruritus, kdaj in pri kom se pojavi ter kako ga zdravimo? Vse to v nadaljevanju.

Tako boste preprečili suhost in poškodbe las zaradi mraza
Pozimi se zaradi mrzlega zraka in suhega notranjega ogrevanja pogosto soočamo s suhimi in poškodovanimi lasmi. Zunanje nizke temperature in suh zrak v notranjih prostorih lase obremenijo, jih naredijo krhke in dovzetne za lomljenje. S pravilno nego in nekaj dodatnimi koraki pa lahko ohraniš lase zdrave, mehke in sijoče, tudi v najhladnejših mesecih.

Nasveti za pomiritev kašlja
Kašelj je naravni refleks telesa, ki nam pomaga pri čiščenju pljuč in sapnika. Kašljamo, ko nas nekaj 'zaboli' ali 'zmoti' v grlu, naj si bo to prah ali posnazalno kapljanje. Vendar pa lahko to povzroči tudi vnetje celic, ki obdajajo zgornje dihalne poti. Kako si torej lahko pomagamo pri kašlju?

Kako očistiti zamašen nos?
Zakorakali smo v hladnejši del leta, v katerem skoraj nihče vsaj enkrat ne ubeži smrkavemu in zamešenemu nosu. Kako ga očistiti in kako vsaj nekoliko olajšati dihanje?

Laringitis: vzroki, simptomi in načini zdravljenja
Laringitis se pojavi, ko se glasilke vnamejo zaradi prekomerne uporabe, draženja ali okužbe. Laringitis je lahko akuten (kratkotrajen) in traja manj kot tri tedne ali kroničen (dolgotrajen) in traja več kot tri tedne.

Naravni pripravki, ki lahko lajšajo vnetje grla
Ko vas začne boleti grlo, vam ni treba takoj obiskati najbližje lekarne. Prav mogoče je, da se zelo učinkovito ''zdravilo'' skriva v vaši kuhinjski omari.

Kakšni so simptomi lupusa in kako ga zdravimo?
Sistemski eritematozni lupus je kronična avtoimuna bolezen vezivnega tkiva. Oznaka 'sistemski' pomeni, da lahko prizadene celotno telo. Gre za bolezen s prisotnostjo številnih protiteles, pri kateri imunski sistem napade in prizadene zdrava tkiva ter celice in organe telesa.

To lahko pomaga, če vas muči prhljaj
Jeseni in pozimi ima še posebej veliko ljudi težave s prhljajem. V tem času se ta lahko tudi močno poslabša. Vzrok je suh zrak, ki ne ustreza lasišču, zato je ena od rešitev, ki jo lahko vpeljete, tudi vlažilec zraka. Če vas prhljaj muči že dolgo, bi bilo dobro, da stopite do dermatologa. Če vas obišče le občasno, pa lahko najprej preizkusite nekaj naslednjih rešitev.

Prehlad: kaj pomaga, kaj škodi in kaj koristi
Zdravila, s katerim bi pozdravili prehlad, ni. Obstajajo pa načini, kako poskrbeti za boljše počutje, omiliti simptome in skrajšati potek bolezni. Preberite, kaj vam lahko koristi in kaj ne!

Prepoznajte in odpravite vnetje sinusov
Sinusi blažijo tlak, ki nastaja pri vdihu in izdihu, opravljajo vlogo resonatorja pri govoru in petju, zelo radi pa se tudi vnamejo. O vnetju sinusov smo se posvetovali s specialistom otorinolaringologom dr. Štefanom Spudičem.

Subglotisni laringitis, krup
Pozdravljeni, Sem mati 1 leto starega fantka. V sepetmbru je pričel obiskovati vrtec in s tem smo se soočili tudi s prvimi boleznimi, oziroma zaenkrat samo z eno in sicer Laringitis. V treh tednih ...

Poznate razliko med suhim in mokrim kašljem?
V mrzlih dneh lahko hitro zbolimo na dihalih, zaradi česar se lahko pojavi neprijeten kašelj. Če ukrepamo že ob prvem dnevu, ko se pojavi kašelj, lahko ta hitreje izzveni. V nasprotnem primeru lahko napreduje in nas dodatno izčrpava. Preden kašelj lajšamo, moramo vedeti, s kakšnim se sploh spopadamo.

Naj vaša koža pozimi ne bo takšna
Zima za kožo ni ravno najbolj blagodejen letni čas, zato je prav, da se ji v teh mesecih vsaj malo bolj posvetite. Vaša nagrada bo koža, ki bo mnogo bolj mehka, lepa in zdrava.

Tu je preprosta rešitev!
Kaj je hujšega, kot zvečer leči k počitku, ko nas je ves dan bolela glava in smo se slabo pučutili, nato pa se nam pred spanjem še zamaši nos in se ne moremo niti spočiti? Da ne bi bilo tako, si lahko pomagate z dekongestivom v obliki nosnega pršila, ki hitro odpravi težavo.

Utrujene oči, glavobol … To je morda vzrok vaših težav!
Vsakodnevno večurno strmenje v računalniški zaslon je danes del našega vsakdana in se mu pravzaprav ne moremo izogniti. Na žalost pa s tem povečujemo obremenitev oči, kar lahko privede tudi do suhih oči in glavobolov. Preverite, kako si pomagati.

Vam suh zrak škoduje?
V hladnih mesecih se radi zapremo v svoje toplo stanovanjce. To pa pomeni, da ga veliko manj zračimo, medtem ko ogrevanje neusmiljeno suši zrak, ki ga vdihavamo. Nam lahko ta škodi?

Kako imeti pozimi lepšo kožo?
Zima za kožo ni ravno najbolj blagodejen letni čas, zato je prav, da se ji v teh mesecih vsaj malo bolj posvetite. Vaša nagrada bo koža, ki bo mnogo bolj mehka, lepa in zdrava.

Enostavno in hitro nad zamašen nos
Nos se napolni s sluzjo, sluznica se vname. Zamašen nos je pogost simptom, saj spremlja tako prehlad kot tudi alergijo ali vnetje sinusov. Težko ga boste preprečili, lahko pa ga spremenite v manjšo nadlogo.

Nevarnosti, ki nam grozijo v hladnih dneh
Zunaj je vse hladneje in zaradi nizkih temperatur, vetra, ogrevanih suhih prostorov nam v teh mrzlih dneh leta grozijo številne nevšečnosti. Katere so in kako se jim zoperstaviti?

Vam težave povzročajo razpokane ustnice?
Prihaja prvi mraz in z njim nekatere zdravstvene težave. Med prve poleg prehlada zagotovo spadajo tudi razpokane ustnice, ki so vse prej kot prijeten pojav. Kaj povzroča razpokane ustnice, kako jih preprečiti in kako si pomagati?

Kako ustaviti smrkanje?
Sezona prehladov in gripe prinese tudi neprijetno smrkanje in izcedek iz nosu. Če pa ste nagnjeni k alergijam, je to najverjetneje vaša stalnica. Kar koli je že vzrok za povečan izcedek iz nosu, obstajajo načini, kako se ga znebiti.

Viroze na pohodu! Kako se zaščititi?
Pred virozo se pravzaprav ne moremo učinkovito zaščititi in dobiti zagotovila, da je ne bomo staknili, saj smo ljudje družabna bitja, viroze pa se izjemno enostavno prenašajo. Kljub temu obstaja določena oblika preventive.

Srbeča koža? Morda imate zimski ekcem
Zimski ekcem ali srbeči izpuščaj na koži nastane kot posledica mraza, ki poškoduje kožo. Ta se nato izsuši in postane luskasta ter srbeča, kar je za prizadetega izjemno moteče. Kako prepoznati zimski ekcem in kako ublažiti srbečico?

Slavni ne spijo dobro
Kakovosten spanec je zelo pomemben dejavnik za posameznikovo zdravje, dobro počutje in delovno sposobnost. Žal pa je motenj spanja vse več. Nanje pa niso odporni niti zvezdniki.

Nad kašelj s homeopatskimi zdravili
Kadar kašelj ni znak hujše bolezni, ampak zgolj spremljevalec kakšnega sezonskega in prehodnega obolenja, se marsikdo odloči, da ga bo poskušal odpraviti z naravnimi pripravki. Zato se po nasvet obrne k homeopatu.

10 nasvetov za boljši spanec
Se vam pogosto dogaja, da ste zaspani, potem pa preprosto ne morete zaspati? Spremenite svoje spalne navade in si privoščite kvalitetnejši nočni počitek.

Vnetje ušes je lahko tudi nevarno
Za vnetjem srednjega ušesa najpogosteje obolevajo otroci v prvih štirih letih življenja. Vzrokov, zakaj najbolj pogosto obolevajo prav majhni otroci, je več.