zdravila v kopalnici

Opozorilo vsem, ki hranijo zdravila v kopalniški omarici
Strokovnjaki opozarjajo pred shranjevanjem zdravil v kopalniških omaricah, saj lahko vlaga, toplota in svetloba zmanjšajo učinkovitost zdravil in skrajšajo rok uporabnosti. Idealno je zdravila shranjevati v originalni embalaži, na hladnem in temnem mestu, izven dosega otrok. Pazljivost je potrebna tudi pri jemanju določenih antidepresivov v poletnih mesecih.

Osteopenija in osteoporoza: vse, kar morate vedeti
Zdravje kosti pogosto postane tema pogovora šele, ko se pojavi bolečina, zlom ali diagnoza. A dejstvo je, da se izguba kostne gostote pri mnogih začne že v srednjih letih, popolnoma neopazno.

Kje hraniti zdravila? Strokovnjaki opozarjajo na pogosto napako v naših domovih
Strokovnjaki opozarjajo na pogosto napako pri shranjevanju zdravil: njihovo shranjevanje v kopalnici. Visoka vlažnost in spremembe temperature v kopalnici lahko zmanjšajo učinkovitost zdravil in skrajšajo njihov rok uporabnosti.

Kako preprečiti smrtno nevarne padce?
Padci pri starejših ljudeh predstavljajo eno najresnejših groženj za njihovo zdravje in kakovost življenja. Po podatkih Svetovne zdravstvene organizacije so padci glavni vzrok smrtnih poškodb pri starejših, prav tako lahko vodijo v dolgotrajne invalidnosti, izgubo samostojnosti in psihološke težave. Kljub resnosti tega problema je veliko časih možno padce preprečiti s preprostimi prilagoditvami in ustreznimi ukrepi.

6 simptomov jesenskih alergij
V kontekstu alergij in simptomov največkrat omenjamo pomlad, ko so alergije na vrhuncu. A obstajajo tudi jesenski sprožilci alergij, ki lahko povzročajo enako število simptomov kot pomladi in poleti.

Veste, kako se pravilno shranjujejo zdravila?
Mnoga zdravila so toplotno občutljiva in lahko pod vplivom neugodne toplote ali mraza postanejo (ne)škodljivo spremenjena, hkrati pa neučinkovita in celo škodljiva.

Veronika iskreno o svoji bolezni: "Ves čas sem si govorila, da bo minilo, da bo kri izginila. Ampak ni."
Med kronične vnetne črevesne bolezni uvrščamo ulcerozni kolitis in Crohnovo bolezen. Oba potekata navadno v obliki izmenjujočih se zagonov vnetja in različno dolgih obdobij, v katerih je bolnik brez težav. Vzroki za obe bolezni ostajajo slabo pojasnjeni.

Kaj so beli mehurčki okoli oči? Nikar jih ne stiskajte
Nihče ne ve natanko, zakaj se milje – bele pikice okoli oči – sploh pojavijo in zakaj jih nekateri dobijo pogosteje kot drugi. Čeprav te niso škodljive, pa so lahko izjemno moteče. Preverite, kako se jih znebiti.

Kako najlažje preživeti sezono gripe in prehlada?
Sezona gripe in prehlada je v polnem razmahu, nekateri so se z njima že spopadli, številni pa se verjetno še bodo. Preverite, kako okrevati hitro in kako čim hitreje in lažje preboleti obe virusni obolenji.

Visok krvni tlak
Moj oče je star 61 let. Že od nekdaj ima visok krvni pritisk. Zelo odklanja iti k zdravniku, verjetno zato, ker se boji hospitalizacije. Nobeno prepričevanje ne pomaga. Pri svoji splošni zdravnici pov...

Tako preprosto se lahko znebite glivic
Mnogi se z glivicami neuspešno borijo leta in leta. Da bi se jih znebili enkrat za vselej, si lahko pomagate z izjemno uspešnim uničevalcem glivic Powerseptom, ki vsebuje stabiliziran vodikov peroksid, narejen pa je po posebni patentirani švicarski formuli. Strokovnjak nam je pojasnil, kako deluje.

Zdrava hči nepričakovano preminila pod prho!
Joanne je doživela najhujšo moro, ki lahko doleti mater. Ko se je po službi vrnila domov, je komaj 15-letno, sicer popolnoma zdravo hčer, našla mrtvo pod prho.

'Paraziti so mi razjedali oko!'
Keithe Poole je doživljal izjemne bolečine, saj ga je v očesu močno zbodlo vsakič, ko ga je zaprl. Zato je obiskal zdravnika, ta pa je ugotovil, da ima v očesu parazita, ki mu dobesedno razžira oko.

4 leta je imela WC-metlico v zadnjici
Za 35-letno Britanko Cindy Corton je bil padec v kopalnici usoden, saj se ji je medtem v zadnjico zagozdil ročaj straniščne metlice, ki ga zdravniki niso odkrili kar dve leti!

Nepravilno shranjena zdravila so nevarna
Zdravila, ki so hranjena na napačnem mestu oz. v neprimernih pogojih, izgubijo svojo učinkovitost, v nekaterih primerih pa lahko postanejo tudi nevarna za življenje.

Pravilna uporaba zdravil
Vsako zdravilo predstavlja potencialno nevarnost, zato sta prvi korak k varnemu in učinkovitemu zdravljenju dovolj velika osveščenost in znanje, še preden zdravilo prvič vzamemo.