zdravljenje tuberkuloze

Bolezen, ki zahteva čimprejšnjo zdravniško pomoč
Tuberkuloza je smrtno nevarna bolezen, ki je še vedno eden od vodilnih infekcijskih vzrokov smrti po vsem svetu. Razvite države se s tuberkulozo uspešno borijo, v nerazvitih državah pa še vedno prihaja do nenadzorovanega širjenja bolezni.

Kako si pomagati pri kašlju?
Kašelj je refleksno dejanje, ki se pojavi kot odziv na draženje dihalnih poti. Gre za naraven mehanizem telesa, ki pomaga odstraniti tujke, sluz ali dražilne snovi iz dihalnega sistema. Vendar pa se kašelj lahko pojavi tudi kot simptom različnih bolezni. Poglejmo si, kdaj in kako.

Presenetljiva povezava črevesnega in duševnega zdravja
Američani poznajo pregovor, da »tisto, kar se zgodi v Las Vegasu, ostane v Las Vegasu«. Tisto, kar se dogaja v našem prebavnem sistemu, pa ne ostane tam, temveč učinkuje na celoten organizem. Naša prebavila namreč ves čas komunicirajo z našimi možgani in ti ves čas komunicirajo z našim prebavnim traktom.

S pljučnikom učinkovito nad bolezni dihal
Cvetove navadnega pljučnika nabiramo v spomladanskem času, in sicer od marca do maja. V primeru toplejše zime, lahko prve cvetove pljučnika zagledamo že v februarju. Svoj sloves je pljučnik pridobil v ljudskem zdravilstvu, saj so ga včasih uporabljali za zdravljenje tuberkuloze in pljučnice. Kako pa nam lahko pomaga zdaj?

čezmerno znojenje, hiperhidroza
Pozdravljeni, stara sem 17 let in imam probleme s potenjem, vseskozi. To me zelo ovira sedaj, ko prihaja čas poletja menim, da se bo to še povečalo. Mi lahko pomagate kaj naj storim, da bi bilo ...

Znojenje dlani
Pozdravljeni! Sicer ne vem kam bi uvrstil to vprašanje ampak je nujno. Imam težave s potenjem rok. Potne dlani me ovirajo pri delu, koncentraciji itd. S suhimi rokami bi vse lažje in bolj kvali...

Hiperhidroza, prhljaj
Pozdravljeni.Jaz imam dva problema in sicer z prhljajem in prekomernim znojenjem rok in nog.Ze nekaj let me muci prhljaj na laseh,se vec pa imam tezav z znojenjem rok,nog in vcasih iz cela.To slednje ...

Arficin
Pozdravljeni!moj oče je pri operaciji kolkov dobil mrso,po bolnišničnemu zdravljenju se sedaj zdravi doma z zdravilom arficin kapsule 300mg,pa nas zanima kako deluje koliko uspeha lahko pričakujemo in...

Tuberkuloza
Pozdravljeni!Stara sem 17 let in imam prijatelja(18let),ki ima tuberkulozo!Za to je izvedel šele pred približno 2 mesecema.Zelo rada bi izvedela čim več o tej bolezni in če mu lahko na kakeršen koli n...

Prekomerno znojenje
Lep pozdrav. Že nekaj let imam težave s prekomernim potenjem pod pazduho. Že zjutraj, ko pridem v službo, imam moker madež na majici. Nosim samo bombažne majice. Uporabljam deodorante antirespirante i...

Razvada, ki poslabša zdravljenje raka
Kajenje telesu preprečuje, da bi se učinkovito borilo proti najhujši obliki kožnega raka, malignem melanomu, je ugotovila britanska študija. Znanstveniki so se osredotočili na vpliv kajenja pri zdravljenju malignega melanoma, a sumijo, da najverjetneje kajenje lahko otežuje tudi zdravljenje drugih rakov.

Vas je ujel kašelj?
Najpogostejši vzrok za kašelj so virusne, redkeje pa tudi bakterijske okužbe dihal, od navadnega nahoda, bronhitisa, pljučnice do tuberkuloze. Kašelj je lahko tudi znak drugih obolenj dihalnih poti, kot so astma, kronična obstruktivna pljučna bolezen, pljučni rak. Vzrok za kašelj je lahko skrit tudi v obolenju drugih organov, na primer pri refluksni bolezni ali obolenju srca. Tudi nekatera zdravila za zdravljenje zvišanega krvnega tlaka lahko povzročajo kašelj.

Revolucionarno novo odkritje na področju antibiotikov!
Ekipa znanstvenikov je z revolucionarnim pristopom odkrila nov antibiotik teixobactin, ki bi lahko prinesel rešitev vedno večjega problema odpornih bakterij. Odkritje, o katerem je ta teden poročal časnik Nature, je prvo na področju antibiotikov v skoraj treh desetletjih.

Poznate zdravilne učinke kisa?
Zagotovo ste že slišali o pozitivnih učinkih kisa, zlasti jabolčnega, a ta starodavna 'začimba' v zadnjem času doživlja pravi preporod. Številne prečiščevalne diete in sokovi, ki postajajo vse bolj priljubljeni, namreč pogosto vključujejo tudi kis. Tu je nekaj razlogov, zakaj je temu tako.

Le kaj je povzročilo kaj takšnega … ?
Svetovni mediji poročajo o žalostni zgodbi Kitajke po imenu Lui Huayan, ki si zaradi pomanjkanja denarja ni mogla privoščiti zdravljenja odrgnine, iz katere je postopoma nastalo tole …

Tuberkuloza pri nas zelo dobro obvladana bolezen
Tuberkuloza je v Sloveniji dobro obvladana, saj letno za njo zboli manj kot 20 bolnikov, umrljivost pa se giblje med 1,3 in 4,2 odstotka. Zdravljenje te bolezni je pri nas obvezno, traja pa najmanj šest mesecev.

Po zdravje k čebelarjem
Čebelji produkti zasedajo prestol med domačimi zdravili že tisočletja. Po najbolj poznanem pridelku čebel medu brez pomisleka sežemo tudi danes, še posebej, ko nas boli grlo. Izjemno zdravilni pa so tudi drugi manj poznani.

Katere bule na vratu so nevarne?
Ste se že kdaj vprašali, kaj so bule, ki jih imajo nekateri ljudje na vratu? Lahko gre za povsem nenevarno bulo, ki ostane ali sčasoma izgine, lahko pa gre za nevarnejšo bulo, morda celo maligno.

Bolezni, ki grozijo rudarjem
Čilski rudarji, ki so po 69 dneh ugledali svetlobo, so na prvi pogled sicer zdravi, kljub temu pa jih sedaj najbolj ogrožajo okužbe dihal. Ena najnevarnejših groženj je silikoza, za katero sta že zbolela dva izmed njih. Za kakšno bolezen gre?

Prepoznajte simptome tuberkuloze!
Za tuberkulozo vsako leto po vsem svetu na novo zboli približno devet milijonov ljudi – kar 90 odstotkov jih prihaja iz držav v razvoju. Pri nas je obolevnost nizka, saj letno zboli le okoli 200 ljudi. Bolezen se med ljudmi prenaša kapljično, okrevanje pa traja od pol leta do dveh let.

Zaradi raka bo letos umrlo skoraj 8 milijonov ljudi
Svetovna zdravstvena organizacija opozarja, da se utegne letno število smrti zaradi najrazličnejših oblik raka do leta 2030 povzpeti na 17 milijonov. Samo letos naj bi rakava obolenja vzela življenje kar 7,6 milijona ljudi.

Svetovni dan boja proti tuberkulozi
V svetu je tuberkuloza zelo razširjena bolezen. Strokovnjaki ocenjujejo, da vsako leto za njo na novo zboli okoli 10 milijonov ljudi, pri katerih se zaradi slabih življenjskih razmer in pomanjkanja zdravil bolezen lahko usodno konča. Slovenija na srečo spada med države z nizkim številom bolnikov.