Dolgi oziroma vsaj malo daljši lasje bodo brez pravega balzama le stežka lepi. Zato nikar ne uporabljajte samo šampona, četudi je na embalaži zapisano, da lahko opravi dve stvari hkrati. To pomeni, da vsebuje več sestavin za nego, ne pa, da ne potrebujete še posebnega regeneratorja. Šampon naj bo namenjen umivanju, balzam negovanju. Kaj morate še vedeti o tem negovalnem sredstvu?
Najdite pravega zase
Izberite balzam, ki odgovarja vašemu tipu las. Če ti niso zelo dolgi, morda ne potrebujete ravno najbolj negovalnega sredstva, če so zelo dolgi, morda tudi barvani ali skodrani, potrebujete balzam, ki ima dovolj hranljivih sestavin. Posebno učinkovito delujejo kokosovo, avokadovo in olivno olje, zelo dobro vlažijo cetil in stearil alkohol, pantenol in glicerin. Tanke lase bo po drugi strani zelo hranljiv balzam samo obtežil. Upoštevajte torej, kakšnemu tipu las je namenjena posamezna plastenka – ni pa se vam treba tega držati kot pijanec plota. Če imate dolge in goste lase, vam bo verjetno ustrezal tudi regenerator, ki je namenjen skodranim ali barvanim lasem.
Ne nanašajte ga na lasišče
Ko lase umijete, odstranite njihovo zaščitno hranilno plast, ki jo morate nato nadomestiti. Toda, ker se lasišče zelo hitro masti že samo po sebi, ne potrebuje dodatne pomoči regeneratorja. Balzama zato nikoli ne vtirajte v lasišče, temveč ga nanesite izključno na lase; najbolj izdatno na del, ki je od lasišča najbolj oddaljen.
Na laseh ga puščajte po potrebi
Večine regeneratorjev, ki jih je potrebno izprati, na laseh ni treba pustiti zelo dolgo. Če so vaši lasje, potem ko ste balzam izprali praktično takoj po nanosu, kljub temu mehki, imajo lesk in se z lahkoto razčešejo, ni nobene potrebe, da bi ga kdaj koli na laseh puščali dlje. Če po takojšnjem izpiranju učinek ni najboljši, pa ga pustite še minuto več.
Lahko ga zamenjate z masko za lase
Ni vam potrebno nanašati tako regeneratorja kot tudi maske za lase. Odločite se za eno ali drugo. Maska za lase je po navadi le malo bolj hranljiv regenerator. Če vam običajen regenerator zadostuje, je torej niti ne potrebujete. Sploh pa je ne potrebujejo lasje, ki niso dolgi in barvani oziroma bi bili bolj privlačni z več volumna.
Ne pričakujte, da dela čudeže
Ne pričakujte, da bo regenerator popravil morebitne pomanjkljivosti. Če so vaši lasje poškodovani, konice pa razcepljene, vam lahko pomaga le obisk pri frizerju. Četudi regeneratorji na svojih embalažah obljubljajo marsikaj, se zavedajte, da lahko storijo samo to, kar lahko naredijo njihove sestavine. Na embalažo lahko proizvajalci zapišejo kar koli, lagati ne smejo le pri navajanju kemične sestave. Ta pa lahko do neke mere spremeni samo zunanji del las, nikoli ne more zamenjati njihove dejanske strukture. Tako lahko lasje po uporabi dobrega balzama začasno dajejo videz večjega leska oziroma delujejo bolj gladki in gosti, večina negovalnih sredstev pa tudi zmanjša njihovo statičnost in olajša razčesavanje.
Lahko ga kombinirate z balzamom, ki se ne izpira
Če imate dolge ali barvane lase, če te toplotno obdelujete oziroma če želite še malo več nege in leska, po pranju las in izpiranju regeneratorja, ko ste lase že malo osušili, nanesite še balzam, ki se ne izpira. Zelo priročen je tudi za nego las na plaži.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV