Vsaka koža potrebuje svojevrstno nego, zato ne nasedajte raznim priporočilom prijateljev ali reklamam za najnovejše izdelke, dokler svoje kože dodobra ne spoznate. Če ne veste, kakšen tip kože imate, se posvetujte z dermatologom ali kozmetičarko, ki vam bosta znala ustrezno svetovati. Zaradi zmotnega prepričanja glede uporabe kozmetičnih proizvodov lahko namreč koži naredite več škode kot koristi.
Dehidrirana koža ni nujno suha
Za suho kožo so značilni hrapav, neprijeten občutek na dotik, prisotnost lusk in razpok ter občutek zategovanja. Pri hujših oblikah se lahko pojavijo še rdečica, srbečica in povečana nagnjenost k razdraženosti. Večina jih živi v prepričanju, da imajo suho kožo, medtem ko je ta le dehidrirana. Ponavadi gre za mešani tip kože, ki zaradi različnih dejavnikov kaže znake izsušenosti. Kajenje, neustrezna prehrana, sonce, veter, centralno ogrevanje in klima kožo izsušijo, ta izgubi sijaj in se lahko začne luščiti. Z mastnimi kremami boste naredili več škode kot koristi, raje uporabljajte vlažilna sredstva na osnovi vode, ki bodo vaši koži vrnila elastičnost, vitalnost in sijaj.
Mastna koža ni najbolj problematična
Ljudje, ki imajo pretirano mastno kožo, so prepričani, da imajo tudi največ problemov. Resda je mastna koža nagnjena k čezmernemu izločanju maščobe in posledično nastajanju mozoljev, vendar ravno maščoba naredi zaščitno plast, ki preprečuje izsušitev, obenem pa škodljivim snovem prepreči, da bi prodrle v kožo. Druga prednost je, da tako mastna, kot je v mladosti, ne bo vse življenje. Ko se bližate tridesetim, se največkrat spremeni v mešano, poleg tega pa so ljudje z mastno kožo manj nagnjeni h gubam in zato dlje časa ohranjajo mladosten videz. Z ustreznimi kozmetičnimi izdelki, namenjenimi negi mastne in aknaste kože, boste dosegli zdrav videz, zapomnite pa si, da je prvi in najpomembnejši korak do lepe kože vsakodnevno čiščenje.
Kreme za obraz niso primerne za okoli oči
Območje okoli oči je nadvse občutljivo in zahteva posebno nego, zato nanj ne nanašajte kreme za obraz, razen v primeru, če je ta izrazito blaga in hidratantna. Niso brez razloga razvili preparatov, namenjenih izključno negi okoli oči, koža je tam namreč tanjša in veliko občutljivejša. Mnoge ženske uporabljajo kreme proti gubam tako na obrazu kot tudi na območju okoli oči, ne glede na to, ali jih srbi ali ne. S tem boste koži le škodili in z leti dosegli ravno nasproten učinek od želenega.
Losjoni niso učinkoviti pri odstranjevanju ličil
Losjoni za telo in obraz imajo ponavadi dvojno delovanje. Koži povrnejo vlago in elastičnost ter globinsko očistijo pore, v nobenem primeru pa niso primerni za odstranjevanje ličil. Izdelke za ta namen raje kupujte na enak način kot kreme za obraz, prilagodite jih tipu svoje kože, saj lahko v nasprotnem primeru izničijo učinek ostale nege. Nič za to, če boste zaradi uporabe več izdelkov za čiščenje porabili nekaj več časa, saj bo rezultat bistveno boljši. Vodoodporna ličila so ponavadi narejena na oljni osnovi, zato jih lahko učinkovito odstranite z negovalnim otroškim ali olivnim oljem, ki ne vsebuje škodljivih kemikalij.
Kreme proti gubam lahko začnete uporabljati že po tridesetem letu
Veliko lažje je preprečiti, da bi se gube pojavile prezgodaj, kot se jih je na naraven način znebiti. Seveda je uporaba izdelkov proti gubam v najstniških letih povsem neprimerna, če pa jih uporabljate po tridesetem, ko se prve starostne gubice začnejo pojavljati, ne bo nič narobe. Ni treba čakati, da vam prekrijejo cel obraz in nato ukrepati. Kreme proti gubam je prav tako treba izbirati glede na tip kože in ne glede na leta. Za suho kožo je potrebna maščoba, ki deluje kot ščit, za občutljivo kožo so potrebni dodatki pomirjujočih sestavin, za mešano in mastno kožo pa sestavine, ki uravnavajo delovanje sebuma, snovi, narejene pretežno iz lipidov, ki jo izločajo žleze lojnice na vznožju vsake dlake.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV