Vizita.si
Strokovnjaki so odkrili novo dieto, s katero naj bi se bilo mogoče znebiti celulita.
Lepota

Nova proticelulitna dieta!

Ni.J.
31. 05. 2012 08.03
10

Na nacionalni konvenciji Italijanskega združenja za estetsko medicino so strokovnjaki spregovorili o spremembah, ki so jih odkrili pri nastajanju in zdravljenju celulita. Predstavljamo najnovejšo dieto, s katero naj bi se ga znebili.

Strokovnjaki so odkrili novo dieto, s katero naj bi se bilo mogoče znebiti celulita.
Strokovnjaki so odkrili novo dieto, s katero naj bi se bilo mogoče znebiti celulita.FOTO: iStockphoto

Strokovnjaki so v Rimu, kjer je potekala italijanska nacionalna konvencija združenja za estetsko medicino, spregovorili o tem, da so odkrili pravi vzrok za nastanek celulita, s tem pa naj bi se spremenil tudi način odpravljanja te estetske nadloge, ki muči številne ženske po svetu. Italijanski strokovnjaki so odkrili, da za nastanek celulita ni krivo slabo delovanje venskega sistema, temveč je težava v maščobnem tkivu.

"Če smo se do zdaj osredotočali na terapije, ki so spodbujale delovanje venskega sistema, so nove italijanske in mednarodne raziskave pokazale, da je za nastanek celulita krivo maščobno tkivo. To začne že v prvi fazi nastanka celulita delovati kot nekakšen endokrini organ, ki povzroči vnetje tkiva. To sproži nastanek tako imenovanih fibroznih procesov oziroma strukturnih sprememb v tkivu, ki z leti privedejo do nepopravljive škode," pojasnjuje Emanuele Bartoletti, tajnik Italijanskega združenja za medicinsko estetiko.

Strokovnjaki so odkrili novo dieto, s katero naj bi se bilo mogoče znebiti celulita.
Strokovnjaki so odkrili novo dieto, s katero naj bi se bilo mogoče znebiti celulita.FOTO: iStockphoto

Na podlagi tega odkritja so prišli tudi do novih rešitev pri odpravljanju celulita. Učinkovito terapijo naj bi tako predstavljala posebna dieta, ki se je je treba držati vsaj mesec dni. "Prva dva do tri dni naj bi uživali samo sadne in zelenjavne napitke, naslednjih 5–6 dni pa hrano, ki ne vsebuje glutena," je razložil Pier Antonio Bacci, docent estetske medicine na sienski univerzi. "Zatem 15 do 20 dni uživamo za kosilo ogljikove hidrate in za večerjo beljakovine, ves ta čas pa naj 60 odstotkov prehrane predstavljajo sadje, zelenjava in stročnice, 40 odstotkov pa meso, morebitne sladice in ogljikovi hidrati." Dodal je, da naj bi k prehrani ves ta čas dodajali natrijev bikarbonat (sodo bikarbono), kalij in magnezij, ki še dodatno zmanjšujejo zakisanost organizma. "Dnevno naj bi prav tako popili po dva litra vode. S pomočjo bazičnih živil naj bi očistili organizem in zmanjšali vnetje maščobnega tkiva," je še povedal.

Na rimskem kongresu pa so spregovorili tudi o najnovejših in najučinkovitejših terapijah proti celulitu, med katere spadajo magnetoterapija, tako imenovana Tecar terapija, radiofrekvenčna terapija, terapija z laserjem in terapija z infrardečimi žarki. Vse te naj bi namreč delovale protivnetno in preprečevale fibrozo tkiva oziroma nastanek strukturnih sprememb v tkivu.

Pomagale naj bi tudi mehanične terapije, kot na primer limfna drenaža, endermologija (nekirurška liposukcija), mezoterapija (metoda nekirurškega pomlajevanja kože) in naposled še karboterapija oziroma terapija z ogljikovim dioksidom za zdravljenje napredovalih oblik celulita, za zmanjševanje edemov in spodbujanje delovanja venskega sistema pri hudih oblikah celulita.

Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na

KOMENTARJI (10)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Aljosa Skrabelj 01. 06. 2012 07.13
Zeeeh.
proti celulitu pomaga le ročna masaža ter vakumska masaža, nič drugega! sama sem se znebila tako, da sem z cevjo od sesalca masirala predel stegen, isto delujejo pripomočki v salonih, samo da tam plačaš 500% tole je pa zastonj, bodite inovativni!
500€*
tali?ni tom 01. 06. 2012 01.39
pa seks da poka veš !
mici na žici 31. 05. 2012 23.16
Pri men to ni celulit.....ampak mam to od toče, ker me je enkrat dobila.....
:D !!! zgovalna objava :)
a za to moraš naredit celo študijo in nevem kakšno raziskavo.................... saj vsi vemo da je celulit povezan z mačobnim celicam .....halo a res mislie da smo taki cepci....
hahaha, in potem svizec zavije čokolado u folijo ne.... dejte že nehat stemi članki o celulitu k itak use ženske vemo, da je dandanes malokatera srečnica brez njega.... ostale pa smo se s to nadlogico že sprijaznile in ostajamo naprej samozavestne in lepe, čeprau z malo luknjic na ta zadnji :D in neee, ne boste nam govorili kako naj se ga znebimo, k to se ne da tako na izi ku vi pišete. aja, pa tudi naših misli o tem, da se ga moramo nujno znebit zato da bomo lepe in samozavestne ne boste obrnili! tisti ki nas ljubijo, jih celulit niti najmanj ne moti, ker ljubijo nas in našo osebnost in ne samo telesa! je tako ženske? zakon smo, pa naj bo na ritki nekaj celulita al pa ne! :D lep večer usem
bla bla bla......
Vi in vaš celulit :)
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1049