Pomanjkanje spanja res še poslabša stanje podočnjakov, saj je zaradi utrujenosti koža na sploh bolj zatečena in bleda, toda ti se sicer pojavijo zaradi povsem drugih razlogov. Namesto da bi preveč denarja zapravljali za vedno nove drage kozmetične pripomočke, ki podočnjake zakrivajo, si torej preberite, kako jih lahko pravzaprav preprečite oziroma posvetlite.
Učvrstite kožo pod očmi
Najpogostejša razloga za čedalje vidnejše podočnjake sta pravzaprav genetika in staranje. Podočnjaki so po navadi nadloga, ki prizadene celotno družino, ki skozi generacije deduje kožo pod očmi, ki je bolj prosojna, zaradi česar so krvne žilice pod njo opaznejše. S staranjem koža pod očmi tako in tako postaja vse tanjša, zato so krvne žilice tudi pri starejših vse bolj vidne. Sončenje ta proces še poslabša, zato kožo okoli oči vsak dan zaščitite s sončno kremo in nosite sončna očala.
Dvakrat dnevno kožo okoli oči negujte tudi s kremo, ki ni premastna in vsebuje veliko vitaminov A, C, E ter K. Vse te vitamine poskušajte v telo vnesti tudi s prehrano, saj pospešujejo obnavljanje kolagena, kar bo med drugim učvrstilo tudi kožo pod očmi. Posebno ključen je vitamin K, ki skrbi za prost pretok krvi, kar pomeni, da podočnjaki ne bodo mogli nastati zaradi zamašenih krvnih žilic. Vsak dan zato v svoje obroke vključite polnozrnata žita, rjavi riž in oves.
Preden začnete poležavati na domačem kavču, si lahko tudi odrežete dve rezini buče in ju nato položite na svoje podočnjake. Tudi buče so namreč živilo, ki ga v boju proti temni koži pod očmi ne smete pozabiti, saj vsebujejo tako vitamina A in C kot tudi vitamin K. Pomaga lahko tudi tradicionalno zdravilo naših babic – kumara. Vsebuje namreč kislino, ki zmanjšuje napihnjenost, bogata pa je še z vitaminom C.
Preprečite zunanja tveganja
Poskrbeti morate tudi, da se v vašem telesu nikoli ne zadržuje voda. Ne pijte sladkanih in gaziranih pijač, temveč samo navadno vodo in čaj, pazite pa tudi, da nikoli niste dehidrirani. Odvečno vodo iz telesa odvedite z dovolj vitamini B-kompleksa, ki jih lahko zaužijete z lososom, špinačo, jogurtom in orehi. Poleg tega se izogibajte močno soljeni hrani in kajenju; otečenost pa poskusite odpraviti še z nežnim masiranjem območja okoli oči. Začnite pri nosu in se ob očesni votlini pomikajte navzven.
Podočnjaki so lahko tudi posledica prehlada, vnetja sinusov ali alergije. Te bolezni namreč raztegnejo krvne žilice, močnejši pritisk krvi pa se začne posledično bolj kazati skozi kožo pod očmi, ki je zaradi slabega počutja že tako bolj bleda in prosojna. Pogosto se med boleznijo tudi večkrat mencamo po očeh, zaradi česar kožo okoli njih še bolj poškodujemo. Pri zdravniku se lahko tudi prepričate, ali podočnjaki niso morda stranski učinek zdravil, ki jih jemljete, oziroma znak, da ste slabokrvni, saj vam primanjkuje železa.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV