Metodo pomlajevanja z matičnimi celicami je poskusila Irena Valič in po posegu povedala: ''Tako je, kot da bi te pikale ene drobne iglice ali pa kot če bi si doma z grobo rokavico naredil piling po obraz, kar si včasih tudi sama naredim. Malo pika, ampak ne boli.''
Ko trombocite vbrizgajo v kožo, lahko za boljši rezultat opravijo še lasersko luščenje povrhnjice. Na ta način stimulirajo celice, da se aktivirajo in nastajajo nove. Druga metoda pomoči pri postopku je prav tako z laserjem, ki deluje ciljno na najbolj občutljive dele kože. Tretja metoda pa je z valjčkom, ki z drobnimi iglicami omogoča, da plazma pronica v kožo. Kdaj dermatologi svetujejo vnos trombocitov in dodatno terapijo? ''Pri nekaterih, ki imajo zelo grobo povrhnjico, ki imajo tudi spremembe v pigmentaciji, kjer vidimo, da so močne poškodbe s sončnimi žarki, potem vsekakor svetujemo lasersko terapijo istočasno, ker bo laser deloval na te spremembe v povrhnjici, na primer na starostne pege, ki se pojavijo na koži zaradi vpliva sončnih žarkov,'' še pojasni asist. Žgavec.
Terapija pa ni namenjena le sijočemu videzu kože, temveč tudi rasti las, zato pride v poštev pri moških, ki se jim dela pleša. ''Ti moški, ki izgledajo plešasti, imajo še vedno žive lasne mešičke, vendar so le ti izredno majhni in drobni. In z aplikacijo teh celic, ki imajo te stimulacijske in rastne dejavnike, pride potem do ponovne aktivacije teh mešičkov in do ponovne rasti dlak,'' dodaja asist. Žgavec.
Po postopku, ki ga je treba opraviti trikrat na šest tednov, imajo lahko pacienti malo rdečice, sicer večjih neželenih učinkov ni. Če opravijo le vbrizganje trombocitov, pa naj bi bili povsem brez stranskih učinkov.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV