Po brušenju je na nohte treba nanesti antimikotična sredstva, ki zavirajo razvoj glivične okužbe. Pomembno pa je, da z zdravljenjem nadaljujete tudi po medicinski pedikuri. ''Po njej je priporočljivo, da stranka doma na okužena področja dvakrat na dan nanaša lokalni antimikotik. Ni pa priporočljivo, da se sami lotijo čiščenja in pedikure, saj se lahko glivice prenesejo na roke,'' še pojasni Karmen Perko.
Pomembna je tudi nega doma
Poleg medicinske pedikure je pomembno, da nosite nogavice, ki jih lahko prekuhate, razkužite svojo obutev in po tuširanju dobro osušite predele med prsti. Da ne bi okužbe prenesli na druge člane družine, uporabljate svojo brisačo in obutev. Sicer pa je trajanje zdravljenja odvisno predvsem od tega, v katerem stanju ste se obrnili na strokovnjaka. Zato je dobro, da glivično okužbo prepoznate zgodaj. ''Prvi znaki so sprememba nohta, ki postane zadebeljen, rumen, ima neprijeten vonj. Vidijo se črtice, ki gredo proti korenini. In v tem primeru je priporočljiva takojšnja sanacija,'' opozori pedikerka.
Če si torej želite v tople dni zakorakati z lepimi stopali, je sedaj ravno pravi čas, da poskrbite zanje.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV