Vizita.si
Strije močno vplivajo na samozavest oseb, ki se spopadajo z njimi, saj so velikokrat močno vidne. Največkrat nastanejo na trebuhu, zadnjici in rokah.

Lepota

Znebite se strij pred poletjem

Nataša Jurca
08. 04. 2011 09.15
14

Vam je spomladi in poleti neprijetno pokazati noge in trebuh, ker imate strije? Pomagate si lahko z biodermogenezo, ki učinkovito, na naraven način in popolnoma neboleče odstranjuje strije.

Biodermogeneza je naravna metoda odstranjevanja strij, ki zagotavlja učinkovite in trajne rezultate. Pri tem ne povzroča bolečin ali poškodb tkiva, saj deluje tako, da pospeši mikrocirkulacijo in prekrvavi ter regenerira kožno tkivo. To postane bolj elastično, napeto, čvrsto in navlaženo, strije pa drugačne na otip, saj se guba med biodermogenezo zapolni, učvrsti in postane bolj elastična.

Kaj sploh so strije in zakaj nastanejo?

Strije so poškodba kože, ki se najpogosteje pojavi v obdobju odraščanja pri kar 40 odstotkih pubertetnikov in pri osebah v četrtem desetletju življenja. S tovrstnimi težavami se najpogosteje soočajo odrasle ženske, strije namreč prizadenejo kar 80 odstotkov 40-letnic, imajo pa težave s strijami tudi nekateri moški. Še posebej pogoste so pri osebah, ki hitro zrastejo, naglo pridobijo ali izgubijo telesno težo ter nosečnicah.

Vzrok nastanka strij so tako predvsem negativen vpliv estrogena na sintezo kolagena ter hormonske in biokemične spremembe pri povečanju ali zmanjšanju velikosti in teže. Nastanejo, ko se debelina kožne povrhnjice močno stanjša, število elastičnih vlaken v koži pa zmanjša. Na mestu, kjer nastanejo strije, sta slabo oslabljena tudi delovanje in prekrvavitev mišičnega tkiva.

Strije se kažejo kot med seboj vzporedne proge, vrinjene med nepoškodovano kožo. Običajno so zelo dobro vidne, imajo ostre robove in so lahko na otip vbočene ali izbočene. Po velikosti se nekoliko razlikujejo, saj so lahko dolge tudi po nekaj centimetrov ter široke od osem do deset milimetrov, razlikujejo pa se tudi po barvi, saj se njihova barvna lestvica razteza od svetle pa do rdeče in celo vijolične.

Kako deluje biodermogeneza?

Biodermogeneza je naravna metoda, ki naj bi zagotavljala učinkovite in trajne rezultate brez bolečin in poškodb tkiva. Sama terapija je sestavljena iz štirih faz, in sicer:

– pilinga, s katerim odstranijo odmrlo koži in tako stanjšajo debelino roženega sloja, ki je posebej viden v primeru brazd;

– hranjenja, s katerim se izboljša kožna mikroprekrvavitev;

– regeneracije, s katero se pospeši prekrvavitev in spodbudi razmnoževanje celic;

– masaže, ki omogoča aktiviranje limfne mikroprekrvavitve, s katero se pospeši drenaža in iznos toksinov ter drugih odpadnih snovi ter se vzpostavi normalen kožni pH in hidrolipidni film.

Po vsaki terapiji so strije morda zaradi delovanja naprave nekoliko bolj vidne, pordele, kar pomeni, da je aparat deloval. Pordelost kože zatem izgine, prav tako pa se zmanjša po vsaki terapiji tudi vidnost strij. Pomembno je, da se vsakdo, ki se odloči za terapijo, skrbno drži navodil terapevta, saj lahko z raznimi domačimi pripravki in masažami, s katerimi bi radi dopolnili celjenje strij, le zmanjšamo učinek biodermogeneze.

Biodermogeneza je zasnovana na znanstvenih raziskavah vodilnih strokovnih in univerzitetnih oddelkov dermatoloških šol Univerze v Pizi in v Barceloni. “Rezultati te metode so vidni in trajni. Regeneracija, aktiviranje limfne mikroprekrvavitve in razmnoževanje celic potekajo postopoma, terapijo za terapijo, dokler ne pridemo do želenega rezultata – nepoškodovanega kožnega tkiva. Prav zato biodermogeneza predstavlja dolgoročno rešitev za vse tiste, ki imajo težave s pomanjkanjem kolagena in elastičnostjo kože,“ pojasnjuje profesor Cervadoro iz dermatološkega oddelka Univerze v Pisi. Pozitivna lastnost terapije pa je, poleg seveda odstranitve strij, tudi povečanje števila melanocitov v tkivu, ki omogočajo ponovno obarvanje poškodovane kože na naraven način, torej s sončenjem. Vendar pa s sončenjem nikar ne pretiravajte, saj prekomerno izpostavljanje sončnim žarkom povečuje tveganje za najrazličnejše kožne bolezni, med drugim tudi kožnega raka.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (14)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 650