Gospa Lavey je prepričana, da lahko s svojo pojavnostjo na socialnih omrežjih dobro zaslužiš, saj je tudi sama zaposlena v podjetju, ki išče in razvija spletne talente. Tako meni, da je botoks v njenih letih nekaj, kar človek preprosto potrebuje. ''Zame je botoks nekaj nujnega. Je nekaj takega kot račun za najemnino, hrano, bencin, zdravstveno zavarovanje … botoks.'' Laveyova je opazila, da ji pred pojavom socialnih omrežijh njen zunanji videz ni bil tako pomemben, a z leti je postala vse bolj obsedena s svojo zunanjo podobo in s fotografijami, ki jih je objavljala na svojem profilu. ''Socialna omrežja spreminjajo našo percepcijo, kako naj bi bili videti. Mislim, da nas silijo v to, da imamo vse višja nerealna pričakovanja sami do sebe. Ko vidiš svojo fotografijo, ki jo obesiš na profil, si zaželiš, da bi bil bolj zagorel, manj zguban. Želeti si biti boljši je naraven odziv glede na kulturo, v kateri smo danes.''
Čeprav priznava, da so plastične operacije radikalna izbira, pa je danes kljub vsemu končno zadovolja s svojimi 'selfiji', ki jih sedaj z veseljem objavlja na svojih profilih na družbenih omrežjih.
Sicer pa so porast operacij obraza čez lužo zabeležili tudi na ameriškem združenju plastične in rekonstrukcijske kirurgije, kjer so zapisali, da vzrok za to vidijo prav v socialnih omrežjih. Med 2700 kirurgi eden od treh poroča o povečanem številu posegov pri paceintih pacientih, ki so zaradi družabnih omrežij postali bolj zavedni svojega zunanjega videza. Tako so zabeležili povečano količino operacij nosu, zahtev po presaditvi las in operaciji vek.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV