Poskusi, ki so jih ameriški raziskovalci delali na miših, so pokazali, da se protitelo, imenovano F77, raje kot na zdrave celice in tkivo veže na rakave celice in jih tudi hitro ter uspešno uničuje. V miši vbrizgano protitelo se je uspešno vezalo na obolelo tkivo oziroma celice prostate v kar 97 odstotkih primerov, v 85 odstotkih pa tudi na obolela tkiva v neposredni bližini prostate, kamor se je rak sčasoma razširil. Še več, F77 je prepoznal tudi tiste najbolj mutirane celice, ki predstavljajo zadnji stadij raka prostate.
Slaba novica pa je, da protitelo F77 ne zaznava in tudi ne uničuje rakavih celic oziroma tumorjev v drugih organih, na primer v ledvicah, mehurju, črevesju, pljučih ali na koži. Kljub temu odkritje daje upanje vsem bolnikom z rakom prostate, pravijo raziskovalci. ''Protitelo veliko obeta in lahko veliko doprinese k odkrivanju in predvsem zdravljenju raka na prostati,'' še dodajajo.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV