“Kislina iz baterije je v roku dveh ur začela počasi razžirati njegov požiralnik, v sebi pa jo je imel, kakor predvidevamo, približno tri dni,“ pojasnjuje Karla Rauch, mama dveletnega Emmetta, ki je trenutno hospitaliziran v phoeniški otroški bolnišnici in živi s pomočjo aparatov. Karla pravi, da dečka nihče ni videl, ko je požrl majhno litijevo baterijo za daljinski upravljalnik. "Grozljivo je gledati svojega otroka, kako trpi," še pravi.
Prvi simptomi so spominjali na nedolžen prehlad. Ker so se stopnjevali, sta Emmetta starša odpeljala v bolnišnico, rentgenski posnetki pa so pokazali, da ima v požiralniku drobno baterijo. Do tistega trenutka je bila škoda že ogromna.
V zadnjih devetih mesecih, odkar je v bolnišnici, je Emmett prestal že 18 posegov, zdravniki pa so mu mogli odstraniti del požiralnika. “V zadnjih tednih smo obravnavali dva podobna primera, težava pa na splošno postaja vse pogostejša,“ pravi Michelle Chacon, ena od medicinskih sester, ki skrbijo za Emmetta. Pojasnjuje, da majhna okrogla litijeva baterija predstavlja veliko nevarnost, večjo kot običajne AA baterije, saj ni toliko obložena. Ker so tovrstne baterije tudi v vedno širši rabi, najdemo jih v pojočih voščilnicah, urah, igračkah in še marsikje, je previdnost še toliko pomembnejša. Emmettova starša si zato prizadevata širiti osveščenost o nevarnostih, ki jih predstavljajo te baterije, če jih otrok pogoltne. “Dom je potrebno ustrezno zaščititi, nevarne predmete pa dvigniti dovolj visoko, da jih otroci ne dosežejo,“ še opozarja Chaconova.
Emmett se je rodil tri mesece prezgodaj in bil takrat, ko se je izvlekel in preživel, že prvič v življenju močnejši od usode. Mali borec se sedaj že drugič bori za svoje življenje.
Ste se nam že pridružili na našiFacebook strani? To lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV