Kmalu po skoku v zakonski stan je Nathalie zanosila in takoj je pomislila na vse dodatne kilograme, ki jih bo s seboj prinesla nosečnost. Da se ne bi obremenjevala s tem, koliko se bo zredila, je kar takoj poklicala lepotnega kirurga na kliniko v Belgijo in se dogovorila, da bo po porodu spet prišla na liposukcijo. Tako jo čez nekaj tednov čaka liposukcija trebuha, bokov in stegen. ''Potem ko sem se dogovorila za liposukcijo, sem se lahko res sprostila in začela uživati v nosečnosti, saj sem vedela, da se po porodu ne bom še leta in leta borila z odvečnimi kilogrami, kot sem to počela v preteklosti. Nenehen boj z odvečnimi kilogrami je močno zaznamoval moje življenje, liposukcija pa je vse to spremenila. Ni čudno, da sem tako navdušena nad njo,'' pravi in celo priznava, da je verjetno res zasvojena z njo.
Prav s tistimi, ki so zasvojeni z lepotnimi posegi, se ukvarja psihologinja dr. Eileen Bradbury, ki pravi, da ljudje s tem rešujejo neka globlja nezadovoljstva in resnejše težave, ki pa ne glede na to, kolikokrat gredo pod nož in kaj vse si dajo popraviti, še vedno dolgoročno ostajajo nerazrešeni. ''Ljudje postanejo zasvojeni s pričakovanjem nečesa drugačnega, z navdušenostjo in pozornostjo, ki ju prinese poseg,'' pojasnjuje dr. Bradbury. ''A ta dober občutek kmalu zbledi, življenje se vrne na stare tire in vse težave, ki so bile začasno potisnjene na stran, pridejo nazaj. Takrat takšna oseba običajno potrebuje nov poseg.''
Tudi lepotni kirurgi pravijo, da se vsega tega tudi sami dobro zavedajo in da ne operirajo kar vseh povprek. Oseba, ki pride v ordinacijo in si želi popraviti to ali ono, mora prestati tako telesne kot psihološke teste in mora ustrezati nekim kriterijem. Estetski kirurg dr. Patrick Mallucci pravi, da ne moremo pri vseh povratnikih govoriti o zasvojenosti in da je pravzaprav tistih, ki so z lepotnimi posegi zasvojeni v pravem pomenu besede, razmeroma malo. ''Mislim, da je predvsem vedno več takšnih žensk, ki so bile nad rezultati prvega posega zelo navdušene in so se zdaj odločile, da bodo na enak način popravile še kakšen drugi del telesa,'' pojasnjuje dr. Mallucci. ''Pacienti prvič običajno zelo oklevajo, ko pa enkrat preizkusijo kakšen lepotni poseg, strahovi in dvomi izginejo. Zaradi pozitivne izkušnje se potem odločijo, da si bodo popravili še kaj, ker se jim po prvi operacijo to več ne zdi tako velika stvar.'' Pa vendar nekateri pretiravajo in si ne znajo postaviti meje. Tako na primer Natalie celo pravi: ''Liposukcija mi je zares spremenila življenje. Priporočila bi jo tudi drugim, a bi jih hkrati opozorila, da te lahko res zasvoji. Sama bom verjetno do konca življenja uporabljala liposukcijo, zato da bom ohranjala vitko postavo. Sem namreč zdrava in srečna, zato ne vidim razloga, da bi me drugi zaradi tega obsojali.''
Pa vendar, če ste upali, da vas bo liposukcija za vedno rešila odvečnih kilogramov in maščobnih oblog, ste se zmotili. Da bo postava, pridobljena z liposukcijo, ostala, je namreč treba tudi v prihodnje zdravo jesti in se veliko gibati, sicer se bodo maščobne obloge kmalu vrnile in vaša postava bo spet bolj okrogla, tehtnica pa bo zopet kazala krepko več kot prej. Poleg tega liposukcije nikakor ne gre jemati zlahka. Kajti tako kot pri vsakem drugem kirurškem posegu se lahko tudi pri odstranjevanju podkožnega maščevja kaj zaplete. Tudi okrevanje po posegu ni mačji kašelj. Obsežne podpludbe se lahko pojavijo ne le na mestu liposukcije, ampak tudi na bolj oddaljenih delih telesa, pacient pa mora nekaj dni po posegu strogo mirovati in prenašati zmerne bolečine.
O tem, kako je videti sam poseg, kaj vse lahko gre narobe in za koga je liposukcija sploh primerna, pa smo povprašali specialista plastične, rekonstrukcijske, estetske in splošne kirurgije prim. asist. Erika Vrabiča, dr. med. Intervju, v katerem boste izvedeli vse o liposukciji, si lahko preberte tukaj!
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV