Raziskava je zajela 20.594 otrok med 7 in 15 letom. Razikovalci so njihov način življenja spremljali približno osem let. Ugotovili so, da jih približno 14,7 odstotka verjame, da bodo umrli do 35. leta. Ti otroci imajo pogosto tudi samomorilna nagnjena. Znanstveniki njihovo stanje pripisujejo zlorabi drog ter drugim škodljivim razvadam. Ugotovili pa so tudi, da so ti otroci, enako kot njihovi staši, nagnjeni k depresiji.
Raziskava je tudi pokazala, da že sedemletniki, ki so po naravi bolj pesimistični od svojih vrstnikov, sedemkrat pogosteje razmišljajo, da bodo najverjetneje umrli za posledicami aidsa, kot njihovi optimistični vrstniki. Ti otroci se tudi pogosteje zapletejo v hujše pretepe in pogosteje razmišljajo o samomoru.
Prepričani so, da v življenju nimajo kaj izgubiti
Raziskovalka dr. Iris Borowsky z univerze v Minnesoti meni, da je razlog v tem, da večina otrok sploh ne razmišlja o posledicah svojega ravnanja, zato se brez zadržkov predajajo nevarnemu vedenju. Menijo namreč, da so neranljivi in da v življenju „nimajo kaj izgubiti“. „Mladi ne vidijo pravega smisla za življenje,“ je povedala doktorica Borowsky.
„Adolescenca je čas velikih priložnosti za najstnike, zato je presenetljivo, da tako veliko mladih negativno razmišlja o življenju,“ je še povedala Borowskyjeva.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV