"Pri čiščenju poplavljenih prostorov je tveganje za okužbo z različnimi mikroorganizmi večje. Zato svetujemo, da se čiščenja prostorov lotijo le zdrave osebe," so zapisali na NIJZ v svoji objavi na družbenem omrežju Facebook.
To, da smo si v težkih in ranljivih časih pripravljeni pomagati, je hvalevredno, še vseeno pa bodimo pozorni in v čiščenje ne vključujmo najranljivejših. Zapisali so, da so to predvsem otroci, starejše osebe, nosečnice in težki kronični bolniki, ki so že na splošno bolj dovzetni za okužbe.
Čiščenje in razkuževanje površin v domu, našem ali od posameznika, ki potrebuje pomoč, po poplavi je velik podvig. "Pomembno je, da to storite pravilno, da preprečite nadaljnjo škodo na lastnini in preprečite bolezen. Izbira in uporaba pravega čistilnega sredstva za delo je ključnega pomena. Po poplavi in med čiščenjem je ključnega pomena, da čistilna sredstva hranite na varnem mestu. Ključnega pomena je, da v teh težkih trenutkih izkažemo solidarnost in empatijo. Prizadevajmo si za podporo tistim, ki so bili prizadeti, in če le lahko, ponudimo pomoč."
Še nekaj pomembnih korakov v procesu čiščenja po poplavi
- Nosite zaščitna oblačila, vključno s srajcami z dolgimi rokavi, dolgimi hlačami, gumijastimi ali plastičnimi rokavicami in nepremočljivimi škornji ali čevlji.
- Vse, kar je bilo mokro dva dni ali več, odnesite ven. Na teh predmetih se lahko razvije plesen, čeprav je morda še ne vidite.
- Odvrzite vse predmete, ki vpijajo vodo in jih ni mogoče očistiti ali razkužiti (vzmetnice, preproge, plišaste igrače in podobno).
- Odstranite in zavrzite predmete iz blaga, če jih ne morete oprati v vroči vodi.
- Od poplave umazane tkanine operite, ko je to varno.
Vizita e-novice
Vir: NIJZ & cleaninginstitute
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV