Že v prvih nekaj mesecih življenja je bil mali Rhys skoraj ves čas bolan. Napadale so ga razne okužbe in bolezni in zdelo se je, kot da jih nikakor ne uspe premagati. Tako so zdravniki, ko je bil Rhys star komaj pol leta, ugotovili, da boleha za redko gensko boleznijo, zaradi katere je bil njegov imunski sistem zelo šibek. Ni ga zmogel obraniti pred okužbami in dečka bi lahko ubil že manjši prehlad. Zdravniki so se bali, da Rhys ne bo dočakal niti prvega rojstnega dne, kajti njegov imunski odziv je bil iz tedna v teden slabši. ''Ubogo dekle, ki nam je v bolnišnici sporočilo žalostne novice o njegovi bolezni, se je zlomilo in začelo jokati,'' se trenutka, ko je izvedela za sinovo bolezen, spominja 39-letna Marie Evans. ''Spominjam se še, kako obupana sva bila z možem, ko so nama zdravniki povedali, da otroci z boleznijo, kot jo ima Rhys, ponavadi ne dočakajo prvega leta starosti.''
Potem pa se je obupanim staršem ponudila povsem nova možnost – genska terapija, ki je do takrat v Veliki Britaniji še niso preizkusili in s katero bi dečku okvarjene gene nadomestili z zdravimi, pravilno delujočimi. ''Vedela sva, da bo poskusni zajček, in zdravniki so nama razložili vsa tveganja, ki jih postopek prinaša. A Rhys je bil tako droben in slaboten,'' pravi mama in razlaga, da jim kaj drugega pravzaprav tako ali tako ni ostalo, saj drugo zdravljenje ni obstajalo. A odločitev se je izkazala za dobro. Rhysov imunski sistem si je namreč počasi opomogel in danes je deček star že 10 let. ''V preteklih letih je imel nekaj vzponov in padcev in pozimi je še vedno malo bolj dovzeten za infekcije. A sicer mu gre res odlično,'' veselo pove Marie, ki je neizmerno hvaležna znanstvenikom, zdravnikom in dobrodelni organizaciji, ki so njenemu sinu omogočili zdravljenje in mu podarili še eno življenje.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV