Akne smo tako do sedaj zdravili s kremami, ki vsebujejo benzol peroksid, ki preprečuje, da bi odmrle celice kože zamašile lojnico, in uničuje bakterije na koži. Druga možnost so antibiotiki, ki prav tako uničujejo bakterije. Pomagajo pa tudi kontracepcijske tablete, saj ohranjajo hormonsko ravnovesje. Ta zdravljenja pa so uspešna šele po nekaj tednih, poleg tega imajo nekateri izmed njih stranske učinke, kot so suha koža, pridobivanje teže, slabost, spremembe razpoloženja …
Pri zdravljenju z elektronskim obližem, pa so rezultati vidni že naslednji dan, poleg tega nima stranskih učinkov. Ta deluje tako, da je impregniran z molekulami, ki ob stiku s kožo ustvarijo majhno električno polje, kjer bakterije ne morejo preživeti. Prepojen je tudi s salicilno kislino, ki odstrani odmrle celice kože, ki mašijo lojnico, in azealinsko kislino, ki uničuje bakterije v porah.
Električni obliž bo sedaj preizkusilo 100 ljudi, prve rezultate testiranj pa lahko pričakujemo že konec tega leta. Če se bo obliž tudi po teh testiranjih pokazal kot uspešen v boju zoper akne, pa bo lahko v prosti prodaji dostopen že čez dve leti. ''Akne so izjemno neprijetne za paciente, še posebej za tiste v poznih dvajsetih letih ali tridesetih letih, ko so se jim pojavljale dolga leta in so povzročile neprijetne brazgotine,'' je povedal dermatolog dr. Bay Shergill z medicinske fakultete Sussex in Brighton. ''Prav zato pozdravljam kakršno koli novost, ki bi lahko pacientom omogočila boljše zdravljenje,'' je še dodal.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV