Britanska igralka in manekenka Helen Flanagan, najbolj poznana po vlogi Rosie Webster v priljubljeni televizijski seriji Coronation Street, po škandalu iz prejšnjega tedna zagotavlja, da je z njo vse v redu. Pred nekaj dnevi je namreč posnela in fotografirala svoje poškodovano - močno opraskano oprsje, nato pa fotografije ter izseke iz posnetka objavila na različnih socialnih omrežjih, zaradi česar je bila nemudoma deležna precej burnega odziva številnih ljudi.
Ti so začeli namigovati, da naj bi si 22-letnica poškodbe zadala sama. V to naj bi jo po večinskem mnenju vodile bolečina, trpljenje in depresija po razpadu zveze z nogometašem Scottom Sinclairom, kar pa je sama strogo zanikala. Na Twitterju je govorice utišala takole: “Nimam besed. Res ne vem, kaj naj rečem. Da bi se tako ranila sama? Sem si res zmožna zadati take bolečine? Ne, to je bolano,“ zatrjuje. Na stran oboževalcev pa so stopili tudi kritki, ki se jim njeno dejanje zdi sporno. “Praske na fotografiji so videti precej globoke ter boleče. Ne bi bilo čudno, če bi bile posledice velike jeze ali obupa. Kot zanimivost: ravno nekaj ur pred tem je tožila, kako je potrta in osamljena,“ domneva tabloid Daily Mail. Vzroka poškodb svetlolaska ni pojasnila, se je pa pred kratkim pošalila, da je videti, kot da bi jo napadla jezna mačka.
Kdaj so lahko nedolžne rane v resnici samopoškodbe?
Posamezniki, ki so nagnjeni k samopoškodbam, zavestno poškodujejo ali pohabijo različne dele telesa, pri čemer pa vsaj namerno nimajo namena storiti samomora. V to jih lahko vodijo resne, a morda prikrite bolezni, kot so huda depresija, mejnoosebnostna motnja, bipolarna motnja, anksiozna motnja in shizofrenija. Bolniki se najpogosteje ranijo z rezanjem, žganjem (ugašanje cigaretnih ogorkov na koži), puljenjem las, praskanjem (kot obtožujejo tudi Flanafanovo), vdihavanjem strupenih snovi ter grizenjem nohtov do krvi, zato je dobro, da ste na poškodbe takšnega izvora pri svojih bližnjih še posebej pozorni. Ker oseba tako sprošča neprijetna čustva in čustveno bolečino, je to zadnji klic na pomoč, znak, da oseba rabi pomoč, ki mu jo, če je to potrebno, v najkrajšem možnem času tudi zagotovite. Pomagate lahko že s pogovorom, v hujših primerih pa z obiskom pri strokovnjaku.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani ? To lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV