Zagovornica odgovornega poročanja medijev Pippa Smith iz dobrodelne organizacije Safermedia je prepričana, da takšni posnetki slabo vplivajo na mladostnike: ''Ti posnetki so vzor za mlada dekleta in kot taki imajo odgovornost do družbe in ne le do cinične komercializacije – v resnici ne vidim, zakaj je potrebno na tak način spreminjati naravno lepoto ženske. Ogabno je in ni prav, da to počnejo.'' Prepričana je, da prav te podobe spodbujajo mlade k plastični kirurgiji in dejstvu, da se mlada dekleta vse pogosteje odločajo za boleče in nevarne posege. ''Pravzaprav poznam mlado Kitajko, ki je visoko izobražena in si je dala podaljšati noge – to je ekstremna operacija,'' je pojasnila. Velik kritik 'digitalne kirurgije' je tudi poslovna ženska Kate Hardcastle, ki je organizirala kampanjo Positive Image campaign, s katero je filmske ustvarjalce opozorila, da promovirajo nezdrave ideje lepote.
Sicer pa 'digitalne kirurgije' filmski ustvarjalci pravzaprav ne zanikajo. Znani filmski producent Gavin Polone je pojasnil, da je to pri igralkah pogosta praksa, je pa res, da se zanjo največkrat odločajo izvršne producentke ženskega spola, redkeje pa izvršni producenti moškega spola. Za The Sunday Times je povedal: ''V veliko primerih sem slišal, da so ženske producentke zahtevale, da se sliko digitalno raztegne. Ne bom razpravljal o tem, pri katerih igralkah so uporabili ta efekt, a običajno se to uporablja pri ženskah, kar je nepravično. Je pa precej pogosto.''
KOMENTARJI (14)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV