Johnstonova je za tuje medije povedala, da že vse od septembra trpi za mišično šibkostjo, zaradi česar se težko vzpenja po stopnicah ali celo drži po konci glavo brez opornice na vratu. Lupus myelitis je namreč redek zaplet lupusa, ki povzroča paralizo – naj gre le za paralizo enega uda ali vseh spodnjih okončin. Kot so zapisali na spletni strani ameriškega inštituta za nevrološke bolezni, je myelitis vnetje ovojnice okoli hrbtenjače, ki lahko poškoduje ali uniči mielin – maščobno izolacijsko snov, ki pokriva vlakna živčnih celic. Ta poškodba povzroča brazgotine na živčnem sistemu, ki prekinejo komunikacijo med živci v hrbtenjači in drugih delih telesa.
Simptomi stanja vključujejo vse večjo izgubo funkcije hrtenjače v nekaj tednih, kar se običajno prične z bolečinami v spodnjem delu hrbta, mišično šibkostjo, nenormalno občutljivost v nogah in stopalih. Stanje pa lahko hitro napreduje v hujše simptome, kot so paraliza, s težavami pri zadrževanju urina in blata. Čeprav nekateri pacienti po zapletu okrevajo v popolnosti, pa nekateri utrpijo dolgoročne posledice in se za vedno težje soočajo z vsakodnevnimi nalogami. Na kateri del telesa pa poškodba vpliva, je predvsem odvisno od tega, na katerem področju hrbtenjače pride do vnetja.
Sicer pa je lupus še vedno precej skrivnostna bolezen, za katero zdravila ne poznamo. Gre za vnetno bolezen, kar pri kateri imunski sistem napade zdravo tkivo v telesu. Ne le v hrbtenjači, lahko tudi v drugih delih telesa, kot so sklepi, možgani, srce, pljuča ... Simptomi lupusa so tako izjemno različni, a najpogosteje se pojavijo utrujenost, izpuščaj v obliki metulja, bolečine v prsih, sklepih in težave z dihanjem.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV