"Zagotovo sem imela motnjo hranjenja, vendar mi ni bilo prav, da so vsi mislili, da gre za anoreksijo. Nisem bila anoreksična. Bila sem depresivna in samoponiževalna. Ni šlo za vitkost, šlo je za nekaj, kar je bilo pričvrščeno na moje telo in česar sem se želela znebiti. Razmišljala sem, da če imaš na telesu nekaj, kar se lahko prime in zgrabi, te bo nekdo tudi prijel in zgrabil. Zato sem se namerno tega želela znebiti," se spominja pevka. Kmalu so se začele tudi samopoškodbe. Praskala je svoje roke in si grizla ustnice ter si namerno povzročala bolečine, s katerimi bi duševne bolečine postale telesne.
Septembra letos so Fiono aretirali v Teksasu zaradi posedovanja prepovedanih snovi, nedavno pa so medije preplavile prve fotografije zvezdnice po aretaciji, na katerih je njen obraz izžet in koščen. Grozljiva izkušnja, kot jo je doživela Fiona, običajno sproži negativno samopodobo in občutke sramu ter krivde.
Pri žrtvah spolne zlorabe so pogosto opazni samopoškodovanje, uporaba mamil, depresija, okrnjena samozavest, odtujenost in nedružabnost ter preostale psihične in osebnostne spremembe. Prav tako se lahko spremeni pogled na seksualnost. Spomin se le stežka izbriše oziroma stežka zbledi, nekaj osebnega miru in priložnost za novo življenje pa lahko ponudi primerna strokovna pomoč.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV