Ena od razlag pravi, da imajo ženske, ki so rodile dvojčke, v organizmu večje količine IGF-1, inzulinu podobnega rastnega faktorja. Gre za beljakovine, ki spodbujajo rast zarodka in delovanje jajčnikov ter tako povzročijo, da ti lahko sprostijo več kot eno jajčece. Znano je, da se dvojčki pojavljajo tudi pri živini, ki ima višje količine IGF-1.
Večji otroci
Nekatere ženske so nagnjene k rojevanju dvojčkov, ta nagnjenost pa je v družini že več generacij zaporedoma. Ena od hipotez predpostavlja, da je to posledica višjih količin beljakovin IGF-1. Ker IGF-1 pospešuje rast fetusa, so raziskovalci analizirali podatke o rojevanju žensk iz ruralne Afrike. Primerjali so porodno težo otrok pri ženskah, ki so pred rojstvom enega otroka ali po njem rodile tudi dvojčke, s porodnimi težami otrok žensk, ki niso rodile dvojčkov. Otroci žensk, ki niso nikoli rodile dvojčkov, so bili v povprečju veliko manjši in lažji. Raziskovalci so na podlagi študije tako ugotovili, da je za razvoj dvojčkov ključna količina IGF-1 v organizmu mater.
Druga raziskava, ki so jo opravili v Utahu, je poleg tega pokazala, da so ženske, ki so rodili dvojčke, enojajčne ali dvojajčne, veliko bolj zdrave, plodnejše in imajo daljšo življenjsko dobo od žensk, ki niso nikoli rodile dvojčkov.
Na količino IGF-1 v telesu in na njegovo proizvodnjo naj bi vplivali geni, gibanje in tudi prehrana, predvsem mlečni izdelki, morske ribe, govedina, jajca in perutnina.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV