Vizita.si
V britanski bolnišnici skivnostno umirajo bolniki. Detektivi in strokovnjaki menijo, da nekdo z bolniki igra rusko ruleto. Bolnike zastrupi, nato pa čaka in opazuje, kdo bo umrl in kdo preživel.

Novice

Skrivnostni umori britanskih bolnikov

Ni.J.
18. 07. 2011 13.42
0

Detektivi še vedno raziskujejo, kdo je kriv za skrivnostne smrti britanskih bolnikov v manchestrski bolnišnici. Strokovnjaki pravijo, da nekdo z bolniki igra 'rusko ruleto'. Najprej jih zastrupi, nato pa opazuje, ali bo bolnik umrl ali ne.

Britanski detektivi raziskujejo, kdo bi utegnil biti 'zastrupljevalec' bolnikov v manchestrski bolnišnici Stepping Hill, v kateri so zaradi zastrupitve z okuženo solno raztopino zaenkrat umrli trije bolniki, 44-letna Tracey Elizabeth Arden, 84-letni George Keep in 71-letni Arnold Lancaster, 11 pa jih še okreva.

Da je nekaj v bolnišnici narobe, so zdravniki posumili, ko je nepričakovano umrla najprej Ardenova, za njo pa še dva moška. Zatem je medicinska sestra v bolnišnici opazila, da ima večina pacientov na njenem oddelku nenavadno nizek krvni sladkor. Primer je nato v svoje roke prevzela policija, med preiskavo pa so detektivi odkrili 36 stekleničk solne raztopine, v katere je bil primešan inzulin.

Policisti in detektivi, ki preiskujejo primer, sumijo, da gre za množičnega morilca, ki pa naj bi bil nekdo izmed bolnišničnega osebja. Bojijo se, da je zaradi istega vzroka v preteklosti umrlo že več ljudi in da se bodo umori še dogajali, če ne bodo morilcu pravočasno prišli na sled. Detektivi zato izprašujejo 60 bolnišničnih delavcev in 11 bolnikov, ki so zastrupitev preživeli.

Inzulin je v bolnišnicah lahko dostopen, saj ga potrebuje ogromno bolnikov. Vendar pa to ni učinkovit način ubijanja ljudi,“ pojasnjuje profesor Vincent Marks in dodaja, da nekdo z bolniki igra rusko ruleto in zatem, ko bolnike zastrupi, opazuje, kdo si bo opomogel in kdo bo umrl. “Ko bolnik prejme solno raztopino s primešanim inzulinom, najprej pade v komo. Zatem mu osebje preveri krvni sladkor in če je ta prenizek, bolnik prejme terapijo z glukozo, po kateri običajno okreva. Inzulin je enostavno odkriti v krvi, vendar pa bo izjemno težko odkriti, kdo ga je primešal solni raztopini.“ Pojasnjuje pa še, da je mešanica običajno usodna pri bolnikih s hujšimi zdravstvenimi težavami.

V britanski bolnišnici skivnostno umirajo bolniki. Detektivi in strokovnjaki menijo, da nekdo z bolniki igra rusko ruleto. Bolnike zastrupi, nato pa čaka in opazuje, kdo bo umrl in kdo preživel.
V britanski bolnišnici skivnostno umirajo bolniki. Detektivi in strokovnjaki menijo, da nekdo z bolniki igra rusko ruleto. Bolnike zastrupi, nato pa čaka in opazuje, kdo bo umrl in kdo preživel.FOTO: iStockphoto

Elizabeth Arden je za multiplo sklerozo trpela 12 let. Člani njene družine so jo pripeljali na pregled v bolnišnico zaradi domnevne okužbe dihal. Njeno stanje se je v sledečih dneh najprej izboljšalo, nato pa nenadoma poslabšalo. V roku ene ure je umrla. George Keep je trpel za rakom na pljučih, v bolnišnico pa so ga pripeljali konec junija, ko si je med padcem poškodoval kolk. Operacijo je prestal uspešno in po njej dobro okreval, nenadoma pa mu je upadel krvni sladkor. Zdravniki so odkrili, da ima pljuča napolnjena s tekočino. Zdravniki domnevajo, da je njegovo zdravje po posegu spodkopaval inzulin, ki je bil primešan solni raztopini, česar pa osebje ni vedelo. Tudi Arnold Lancaster je umrl nepričakovano, zaradi zastrupitve s solno raztopino in inzulinom.

Inzulin je bil v britanskih bolnišnicah že uporabljen kot morilsko sredstvo. Med letoma 1991 in 1993 je s to mešanico medicinska sestra Beverly Allit, znana po vzdevku 'Angel smrti' (Angel of death), umorila štiri otroke, ki so se zdravili v bolnišnici Grantham and Kesteven v Lincolnshiru.

Bolniki, ki se še vedno zdravijo v bolnišnici, in njihovi bližnji, so prestrašeni. “Videti je, kot da se je Beverly vrnila. Mori zagotovo nekdo, ki ima velike zamere do bolnišnice in je nezadovoljen s svojo službo, ali pa nekdo, ki je sam psihično bolan,“ pravi 84-letni Clifford Monks, ki v bolnišnici okreva zaradi kapi. Zgrožena je tudi Susan Jones, katere 82-letna mati se je zdravila v bolnišnici zaradi raka in je bila izpuščena tri dni prej, preden so se začele dogajati smrti. “Mama je med zdravljenjem prejemala ogromno solne raztopine, zato smo vsi doma zelo zaskrbljeni. Kar zmrazi me, ko pomislim, da bi lahko bila med žrtvami tudi ona,“ pravi. “V bolnišnici bi morale obstajati strožje omejitve, kdo ima dostop do česa. To je kraj, kamor pripelješ svoje bližnje v upanju, da jim bo bolje in da bodo na varnem. Da se kaj takšnega dogaja, je strah vzbujajoče za vse.

Vodja bolnišnice dr. Chris Burke pravi, da dajejo vse od sebe, da bi zagotovili varnost bolnikov. “Povišali smo stopnjo varnosti na vseh področjih. V bolnišnico lahko vstopijo le določeni ljudje, omejili pa smo tudi dostop do zdravil. Vse stekleničke s solno raztopino smo že zavrgli in jih nadomestili z novimi. Trudimo se po svojih najboljših močeh, da bi zaščitili paciente in zagotovili njihovo popolno varnost.“

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

SORODNI ČLANKI

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 650