Breme v času nosečnosti naj bi bilo pri materah, ki nosijo dvojčke, veliko večje. Vendar pa so strokovnjaki sedaj ugotovili nekaj izjemno zanimivega. Matere dvojčkov, ki so spočeti po naravni poti, naj bi živele dlje in bile tudi bolj plodne.
Matere dvojčkov pa ne živijo le dlje, temveč so tudi bolj plodne. Časovni presledki med nosečnostmi so bili namreč pri njih krajši, poleg tega pa so imele v povprečju tudi več otrok. “Ljudi od nekdaj zanima, kaj vpliva na dolžino življenjske dobe,“ pravi raziskovalec profesor Ken Smith. “Odgovor na to vprašanje je zapleten, saj na dolžino življenja, zdravje in staranje vpliva mnogo dejavnikov. Kakor koli že, ugotovili smo, da je eden od teh dejavnikov prav gotovo ta, da so ženske, ki imajo dvojčke, veliko bolj zdrave,“ še pravi in dodaja, da se njihovo povečano zdravje kaže že v tem, da je njihovo telo sposobno nositi breme dvojčkov.
Študija se ni osredotočila na trojčke, četverčke in druge tovrstne fenomene, prav tako pa strokovnjaki niso razlikovali med enojajčnimi in dvojajčnimi dvojčki. Vsi otroci so bili naravno spočeti, saj je do rojstev prišlo, še preden je bila odkrita metoda IVF. Ta namreč povečuje možnost rojstva dvojčkov, strokovnjaki pa opozarjajo, da ženske, ki zanosijo z dvojčki po umetni oploditvi, niso zagotovo deležne te ugodnosti. Pomembno je tudi dejstvo, da je študija obravnavala zgolj matere, ki so živele najmanj petdeset let, saj tako ni bilo upoštevan faktor povečanega tveganja za smrt med porodom in povečano tveganje za porod s carskim rezom, mrtvorojenost in cerebralno paralizo.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV