“Očitno ni želela zapravljati časa, medtem ko je čakala svojega zaročenca (Jamie Mazur), saj je odprla vrata, iztegnila nogo, v roko vzela depilacijski strojček in sproščeno začela svoje opravilo,“ so še nadaljevali, poročali pa so tudi o zgroženih obrazih mimoidočih, ki ob pogledu nanjo kar naj ne bi mogli verjeti svojim očem. “Njeno početje je bilo precej neprimerno, saj se na javnih površinah, kjer se sprehaja veliko ljudi, to pač ne dela. Za svojo higieno naj skrbi doma, za štirimi stenami, kot se za damo tudi spodobi.''
Trajno odstranjevanje dlak
Da se ne bi s temi težavami v zadnjem trenutku srečevali tudi vi, pa se lahko odločite tudi za trajno odstranjevanje dlak. Če je bilo to do zdaj možno le s pomočjo laserske tehnologije, je zdaj na voljo tudi nov brezžični aparat, ki ga lahko uporabljate v intimi svojega doma. Naprava deluje na podlagi intenzivne utripajoče svetlobe, imenovane tehnologija IPL.
Gre za laserju sorodno, a še zdaleč ne enako tehnologijo. ''V obeh primerih gre za svetlobni vir, vendar laserji oddajajo usmerjen snop svetlobe ene same valovne dolžine, zato v določeni točki tkiva dosegajo zelo visoke energije, posledično pa so lahko stranski učinki in komplikacije zelo resni. Laserske posege lahko zato opravljajo le zdravniki,'' pojasnjuje dermatovenerologinja Mateja Lisjak. Tehnologija IPL pa seva širok snop svetlobe različnih valovnih dolžin, kar onemogoča, da bi se na posamezni točki v tkivih razvile tako visoke energije, da bi prišlo do kakšnih resnih zapletov, zato je primerna za domačo rabo.
Kako deluje tehnologija IPL?
Tehnologija IPL z oddajanjem svetlobnih bliskov deluje na same korenine dlačic, vendar morajo biti dlake v tako imenovani anageni fazi, to je v fazi rasti. ''Svetlobna energija iz tehnologije IPL se absorbira v rjavem pigmentu melaninu v dlačnem mešičku, ta svetloba se potem pretvori v toplotno energijo, ta toplotna energija pa potem uniči dlačni mešiček,'' pojasni dr. Lisjakova. Ko naprava mešičke dlak enkrat uniči, dlačice preidejo v fazo mirovanja (telogeno fazo) in na koncu izpadejo. Tako zaradi toplote ostanejo v tej fazi mirovanja, s čimer je njihova ponovna raste onemogočena.
Ker pa ima vsaka dlaka svoj rastni cikel, moramo vse dlake uloviti v pravem trenutku oziroma, bolje rečeno, v pravem delu njihovega rastnega cikla, zato moramo vsaj na začetku postopek odstranjevanja dlak z aparatom večkrat ponoviti. ''Priporočljivo je, da se izvede osem seans oziroma osem tretmajev, in sicer na začetku vsakih 14 dni, kar potem traja približno štiri mesece, zato ker potem v teh štirih mesecih uspemo ujeti res vse dlake. Po teh štirih mesecih je pa zelo odvisno od osebe do osebe – nekatere ne rabijo tretmaja nikoli več, nekatere pa ga rabijo na 14 dni,'' je delovanje pojasnila vodja razvoja naprave mag. Laura Klančnik in dodala, da so študije o učinkovitosti pokazale najmanj 80-odstotno zmanjšanje rasti dlak v samo štirih ciklih, pri čemer se je tretma ponavljal na vsaka dva tedna kot priporočeno.
Poleg laserske in tehnologije IPL imamo na voljo še številne druge metode odstranjevanja dlak, med drugimi britje, depilacijske kreme, voskanje ...
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (18)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV