Dva dni pozneje je sled pika napredovala v opazno oteklino, ki ji je povzročala hude bolečine. Ko je začela bruhati zeleno gnojno tekočino in ni mogla niti stati, je njen mož Michael poklical rešilno vozilo. Mišice in živci na roki so odmirali, razvila pa se je tudi gnojna okužba. Zdravila se je z antibiotiki, potem pa se je spopadala z možnostjo, da bo izgubila roko.
"To je bila prava agonija. Prestajala sem takšne bolečine, da mi ni bilo niti mar, če mi amputirajo roko. Vem, da sem imela veliko srečo, da sem sploh preživela. Tudi roko sem obdržala. Še danes ne morem verjeti, da je bilo vse to zaradi pajkovega pika,“ je povedala za The Sun. "Moja roka je bila videti kot balon. Resnično sem mislila, da bom umrla,“ še doda. Kirurgi so tri dni odstranjevali okuženo tkivo in uporabili tkivo z njenega stegna za rekonstrukcijo roke. V bolnišnici je bila tri tedne, nato pa se je vrnila nazaj na delo. Zdaj ima na roki vidno brazgotino, vsak večer zapre okna v spalnici in natančno pregleda posteljo, preden se uleže.
V hiši ali stanovanju lahko najdemo več vrst pajkov, vendar niso nevarni in človeka le redkokdaj napadejo. "Hišni pajki imajo strupnike dovolj velike, da bi prodrli v človeško kožo, vendar po navadi ne napadajo ljudi. Piki teh pajkov so izjemno redki in pogosto ne povzročijo kaj več od neprijetne srbečice,“ pojasnjuje britanski strokovnjak in naravoslovec Matt Shardlow.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV