Proizvodnja in priprava hrane je namreč eden izmed glavnih dejavnikov, ki vpliva na globalno segrevanje in onsneževanje okolja. V družbi, kjer je debelost močno prisotna, kot na primer v ZDA, tako proizvajajo več okolju škodljive hrane kot tam, kjer debelost ni značilna, poročata znanstvenika Phil Edwards in Ian Roberts iz Londonske šole za higieno in zdravje. Razlog tiči v temu, da ljudje s prekomerno težo, ki pojedo ogromne količine te nezdrave hrane posledično prispevajo k masovni proizvodnji in potrošnji še večjih količin hrane, ki je škodljiva tako za zdravje kot tudi okolje.
Vendar to še ni vse. Ljudje s prekomerno težo naj bi se tudi veliko več vozili v avtomobilih kot suhi in tako prispevali k masovnemu onasneževanju ozračja.
Dejstvo je, da težji kot smo bolj neprijetno nam je in težje se premikamo, kar nas sili, da uporabljamo najbližje in najudobnejše prevozno sredstvo. To je ponavadi osebni avto, kar posledično pomeni več onasneževanja okolja, še pravita znanstvenika.
Vse več ljudi s prekomerno težo
Skrb zbujajoče pa je dejstvo, da naj bi povprečen indeks telesne mase v vseh državah po svetu strmo naraščal. Od leta 1994 do leta 2004 je na primer v Angliji pri moških iz 26 zrasel na 27,3 in pri ženskah iz 25,8 na 26,9. Porast je opazen po vsem svetu, najsi bo v Avstraliji, Argentini, Belgiji ali Kanadi.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV