''Najprej sem si izbral igračko, zatem pa me je 'teta' vprašala, kaj se je moji igrački zgodilo,'' o obisku v otroški zdravniški ordinaciji pove 5-letni Enej. Njegova igračka je padla in si močno poškodovala koleno. ''Ranico sem najprej razkužil, zatem pa sem jo še povil s povojem, ki mi ga je dala zdravnica." Enej je nato igrački želel še odvzeti kri, zato je to opravil s pomočjo injekcije, kri pa sta skupaj z zdravnico poslala v 'laboratorij'. ''Izvidi bodo poslani na domač naslov,'' je še v šali povedala zdravnica.
''Namen dežele zdravja je, da otrokom na čim bolj prikupen in zabaven način preko igre predstavimo, kako je v današnjem času, ob hitrem tempu, ki ga živimo, pomembno skrbeti tudi za zdravje, tako za fizično kot psihično,'' pravi vodja festivala Luna gre na morje, Barbara Zonta. V deželi zdravnikov so se tako lahko otroci srečali s pravo zdravniško ordinacijo, igralko medicinsko sestro in zdravnikom. ''Pri vhodu v ordinacijo so otroci prejeli igračo v obliki punčke ali fantka, katerega so peljali na zdravniški pregled. To pomeni, da so se hkrati tudi poučili o boleznih, saj so morali ob obisku zdravnika povedati, katero bolezen ima otročiček, zdravnik pa jim je povedal, kako se jo zdravi.'' Najpogosteje je šlo za poškodbe, prehlade in gripe, za zdravljenje svojih 'otročičkov' pa so imeli otroci na razpolago najrazličnejše pripomočke, od povojev in gaz pa do pincet. Da je bila mera polna, pa so lahko otroci s pomočjo stetoskopa poslušali tudi svoj srčni utrip, kar se jim je zdelo še posebej zanimivo.
Z Deželo zdravja in festivalom nasploh pa niso bili zadovoljni zgolj otroci, temveč tudi njihovi starši. ''Všeč mi je, da se lahko otroci skozi igro toliko naučijo, še posebej o zdravju, ki jih običajno ne zanima ravno najbolj,'' je bila navdušena Tjaša, mamica dveh otrok. ''Preko takšnih iger otroci na veliko enostavnejši in privlačnejši način izvedo, zakaj je skrb za zdravje pomembna in se pri tem tudi poučijo o boleznih.''
Na festivalu pa se otroci niso poučili zgolj o zdravju, temveč so se naučili tudi, kako iz zelišč izdelati zdravila, preko igre so odkrivali svet gusarjev in Indijancev, spoznavali pravila varne vožnje in se učili o upoštevanju prometnih znakov, predpisov in semaforjev, igrali so se, peli, plesali, poslušali pravljice in predvsem veliko ustvarjali.
Otroci se preko igre zares lahko veliko naučijo. Kaj o tem menite vi? Pridružite se nam na naši Facebook strani s klikom na
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV