Vizita.si
image (28)

Novice

Nekoč razvpita Playboyeva zajčica po operaciji neprepoznavna

K.B.
19. 09. 2014 13.26
4

Britanska Playboyeva zajčica Kerri Parker trdi, da se ji je po operaciji možganov popolnoma spremenila osebnost. Nekoč razpita zajčica, ki se je rada udeleževala zloglasnih zabav tudi v Hefnerjevem dvorcu, si danes želi popolnoma drugih stvari.

30-letni Playboyevi zajčici Kerri Parker so lansko leto diagnosticirali raka na možganih, zaradi česar je kasneje prestala operacijo možganov. Kot trdi, pa je ta privedla do popolnome spremembe njene osebnosti.
Če se je nekoč udeleževala glasnih iz razvpitih zabav v Hefnerjevem dvorcu v Los Angelesu, kjer se je družila z zvezdniki prve vrste, kot je Leonardo Di Caprio, je sedaj postala sramežljiva in zaprta osebnost, ki svoj čas najraje preživi na kavču s toplim čajem v rokah. ''Sprva sem opazila majhne spremembe, nato pa vse večje. Mislila sem, da bi bila dobra ideja, da bi se znova posvetila manekenski karieri, a ko sem poskusila, se mi je preprosto zdelo, da je to preplehka kariera zame. To je res bizarno. Včasih sem bila srce in duša zabav, sedaj pa sem popolnoma umirjena. Svoje ozke oblekice sem zamenjala za udobne trenirke,'' je povedala za revijo People magazine.

Ko je Kerri Parker odraščala v Norwichu, je pridno študirala na univerzi v vzhodnem Londonu in se kasneje zaposlila v laboratoriju v Norfolk in Norwich univerzitetni bolnišnici. A vse se je spremenilo, ko je leta 2003 nastopila na lepotnem tekmovanju revije FHM in prišla v finale. Pustila je svojo službo in se udeležila nacionalnega tekmovanja za izbor najlepše Britanke. Tam so jo opazili mnogi v zabavni industriji, zaradi česar se je pojavila na naslovnici ameriških izdaj revije FHM, Maxim in Playboy, z manjšimi vlogami pa je celo nastopila v nekaterih filmih, kot so Bournov ultimat, Batman: Vzpon Viteza teme in igrala dvojnico Megan Fox v dveh filmih. Leta 2012 je postala uradna Playboyeva zajčica in se preselila v Los Angeles v Hefnerjevo vilo. Trenutno ima v lasti eno največjih britanskih agencij za modele.

Lansko leto novembra so ji po počitnicah, ki jih je preživela v Egiptu, diagnosticirali raka na možganih. ''Slabo sem se počutila kakšno leto, stanje pa se je slabšalo. Ko sem se vrnila iz Egipta, sem trpela za resnično močnimi glavoboli in ves čas mi je bilo slabo. Nisem mogla gledati v močno svetobo, zaradi česar so me kmalu odpeljali v bolnišnico.'' Februarja je prestala operacijo, kjer so ji odstranili tumor na sprednjem režnju možganov – del možganov, ki nadzira spomin, osebnost, vključno s spontanostjo, nadzorom impulzov, družbenega in spolnega vedenja. Čeprav je bila operacija uspešna in brez fizičnih stranskih učinkov, pa Parkerjeva trdi, da je pridobila popolnoma novo osebnost, na katero se mora navaditi.

Ne le, da je postala bolj umirjena, odkrila je, da ji paše tudi drugačna hrana. Kljub temu pa skuša ostati optimistična in upa, da bo lahko nekoliko ustavila spremembe svoje osebnosti. Če ne, se bo z novo Kerri preprosto morala sprijazniti.

Kako prepoznati možganski tumor?

Tumorji na možganih k sreči sodijo med redkejše oblike rakavega obolenja. Poleg tega ni vsak možganski tumor maligen, torej rakav, temveč se lahko v možganih razvijejo tudi nekoliko manj nevarne, benigne tumorske tvorbe. Vendar pa statistike kažejo, da možganski tumorji vendarle pogosteje nastanejo kot posledica zasevkov katere druge oblike raka – v možgane najpogosteje zasevajo rak pljuč, dojk, pljuč, raka debelega črevesa in danke. Lahko pa se v možganih razvijejo tudi tako imenovani primarni tumorji, ki zrastejo kar tako, sami od sebe, in niso posledica nekega drugega rakavega obolenja. Vendar so primarni tumorji redkejši – letno naj bi zdravniki pri nas odkrili le okrog 100 primerov primarnih tumorjev, medtem ko so sekundarni tumorji, torej ti, ki se v možgane razširijo iz drugih delov telesa, kar desetkrat pogostejši.

Tumor je pomembno zgodaj odkriti!

Ne glede na to, ali je tumor benigen ali maligen, v vsakem primeru povečuje pritisk v možganih in povzroča njihovo otekanje, vpliva lahko tudi na spremenjeno delovanje nevronov in celo na delovanje žlez z notranjim izločanjem. Posredno ali neposredno lahko torej tumor vodi v težave, ki se morda na prvi pogled marsikomu ne zdijo resne. Simptomi, ki kažejo na možganski tumor, so sicer odvisni od načina in mesta rasti tumorja ter od njegove velikosti. Najpogosteje pa se možganska tumorska tvorba kaže z naslednjimi simptomi:

Glavobol

Prav vedno bolj močan glavobol, ki kar ne pojenja in ne mine, je eden najpogostejših znakov možganskega tumorja. Vendar pa vsak glavobol ne pomeni znaka za preplah, zato nikar ob vsaki bolečini v glavi ne odhitite panično k zdravniku. Tumorski glavobol se namreč precej razlikuje od navadnega glavobola. Pogostejši je zjutraj, ko je pritisk v venah povečan oziroma ko sta večja volumen možganov in pritisk v lobanji. Poleg tega se bolečina stopnjuje in ne pojenja, medtem ko bolečina pri navadnem glavobolu običajno traja omejen čas oziroma po določenem času popolnoma izzveni.

Slabost in bruhanje

Poleg glavobola sta tudi slabost in bruhanje eden bolj zgodnjih simptomov, ki kažejo, da se v naših možganih nekaj dogaja. Tudi ta simptom je posledica povečanega intrakranialnega tlaka, kot strokovno imenujemo povečan pritisk v lobanji. Pogosto se glavobol, slabost in bruhanje pojavijo hkrati.

Epileptični napadi

Ker lahko tumor povzroči tudi na moteno prenašanje impulzov v možganih oziroma moteno presnovo nevronov, se kot tipičen in dokaj pogost znak težav pojavljajo tudi epileptični napadi. Ti so bodisi posledica pritiskanja tumorja na določene dele možganov ali pa vraščanja tumorja.

Nevrološke motnje in motnje delovanja žlez z notranjim izločanjem

Zaradi motenega delovanja nevronov lahko prihaja tudi do raznih nevroloških motenj, kot so hude motnje vida, v skrajnem primeru lahko tudi slepota, motnje govora, motnje v koordinaciji, šibkost ali celo polna izguba občutka v udih … Spremembe možganskih struktur pa lahko povzročijo tudi moteno delovanje žlez z notranjim izločanjem, ki vplivajo tako na telesno presnovo in rast kot tudi na spolne funkcije.
 

 

 

 

 

 


 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (4)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 650