Vizita.si
Shanni so, potem ko je 12 ur pijana sedela na svojih nogah, amputirali obe nogi do kolen.

Novice

Po pijani noči je ostala brez nog!

Ni.J.
10. 12. 2009 15.10
4

Ženski so delno amputirali noge, potem ko je 12 ur pijana sedela s spodvitimi nogami. Zdaj toži zdravnika, ker ji zaradi njene pijanosti ni postavil pravilne diagnoze.

Shanni so, potem ko je 12 ur pijana sedela na svojih nogah, amputirali obe nogi do kolen.
Shanni so, potem ko je 12 ur pijana sedela na svojih nogah, amputirali obe nogi do kolen.FOTO: iStockphoto

20-letna Shanna Hiles iz Fayette Countyja je zaradi malomarnosti zdravnika vložila tožbo proti fayettski bolnišnici, lokalnemu zdravstvenemu organu in zdravniku dr. Marku L. Fennemi.

Hilsova je za svoj 20. rojstni dan popila preveč alkoholne pijače. Medtem ko je sedela na tleh s spodvitimi nogami, se je onesvestila,“ razlaga Shannin odvetnik Monte J. Rabner. “V tem položaju je sedela približno 12 ur, dokler je ni našel eden od sorodnikov. Ker se je pritoževala nad bolečinami v spodnjem delu nog, je sorodnik poklical reševalce, ti pa so jo odpeljali v bolnišnico na urgenco,“ še dodaja. Tu je Shanna šest ur čakala na prevoz v pittsburško bolnišnico, kjer so ji po dveh urah amputirali obe nogi do kolen.

Dr. Fennema je Shanno, ker je bila pijana, pustil v bolnišnici brez oskrbe čakati kar šest ur in šele nato uredil, da so jo iz lokalne bolnišnice prepeljali v Pittsburgh. To je bilo za Shanno prepozno. Če bi pravočasno postavil diagnozo in začel z zdravljenjem, bi Hilsova imela še obe nogi,“ pravi Rabner.

Če bi zdravnik pravočasno postavil diagnozo in začel z zdravljenjem, bi Shanna imela še obe nogi celi.
Če bi zdravnik pravočasno postavil diagnozo in začel z zdravljenjem, bi Shanna imela še obe nogi celi. FOTO: iStockphoto

Rabner trdi, da je imela Hilsova akutni sindrom prehoda, ki je pravzaprav popravljivo stanje. S tem, ko je sedela na svojih nogah, je namreč pritiskala na živčni kanal, s čimer je povzročila, da je prišlo do motenega delovanja senzorične in motorične komponente. “To je tako, kot da bi nekaj časa pritiskali na živec na zapestju ter kasneje občutili mravljinčenje v roki, nesposobnost prijemanja predmetov in bolečino, čez čas pa bi se vaše stanje popolnoma popravilo,“ razlaga Rabner. Sindrom prehoda namreč nastane, ko je pretok krvi onemogočen, kar povzroči poškodbo živcev in mišic. Stanje pa je s pomočjo operacije popravljivo, kar pomeni, da je ob pravočasni diagnozi in zdravljenju popolnoma ozdravljivo.


 

KOMENTARJI (4)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 587