Vmes je nehal jemati zdravila za okužbo z virusom HIV, moral pa je jemati zdravila, ki so preprečila, da bi njegov organizem zavrnil darovani kostni mozeg. A tri leta jemanja imunosupresivov in dejstvo, da so mu morali pred presaditvijo kostnega mozga popolnoma ubiti njegov lastni imunski sistem, so možakarju pustila nevrološke posledice. Nekaj časa je imel težave s spominom in za krajši čas je delno oslepel, še vedno pa hodi na fizioterapije, da si povrne koordinacijo, in na govorne terapije, kajti ima tudi težave z govorjenjem. A okužbe z virusom HIV se je vendarle skorajda po čudežu popolnoma rešil in o svojem edinstvenem primeru spregovoril na nemški časopis Stern.
Medtem ko se berlinski raziskovalci, kjer so Timothyja ozdravili, navdušujejo in upajo, da so s tem odkritjem korak bliže zdravilu, ki bo pozdravilo okužbo z virusom HIV, pa so spet drugi skeptični. Pravijo namreč, da je ubijanje imunskega sistema posameznika pred samo transplantacijo kostnega mozga daleč preveč tvegan postopek, da bi ga izvajali na okuženih s HIV, po drugi strani pa na svetu živi le peščica ljudi, ki imajo omenjeno gensko napako, zaradi katere so imuni na to nevarno okužbo. ''Tudi če pacient preživi presaditev, lahko sledijo številni zapleti, ki bolniku močno otežijo življenje,'' pojasnjuje dr. Michael Saag z univerze v Birminghamu v Alabami, kajti telo lahko začne napadati nove matične celice oziroma darovalčev kostni mozeg. ''Sicer pa dandanes ljudje, ki so okuženi z virusom HIV živijo veliko dlje kot nekoč. Nekdo, ki se okuži na primer pri 25 letih, lahko ob ustreznem zdravljenju dočaka 80, 85, celo 90 let.'' Tako – vsaj za zdaj – 44-letni Nemec ameriškega porekla ostaja edini na svetu, ki je premagal okužbo z virusom HIV.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV