1. Vid zdravega treznega odraslega človeka
2. Škiljenje
Obstaja splošno prepričanje, da ljudje, ki škilijo, vidijo dvojno podobo, ali da lahko gledajo v dve smeri hkrati. A resnica je, da možgani pri škiljenju preprosto ignorirajo to, kar eno od očes vidi drugače, zato slika ni podvojena. Z drugimi besedami, to, kar vidijo ljudje, ki škilijo, lahko vidite tudi vi, če si preprosto zakrijete eno oko.
3. Kratkovidnost ali miopija
Miopija je stanje, ko relativno dobro vidimo stvari na blizu, a slabo vidimo oddaljene stvari. Tako imamo težave pri prepoznavanju prometnih znakov, ljudi, ki so daleč stran od nas in ne vidimo na tablo.
4. Daljnovidnost ali hipermetropija
Ravno obratna pa je daljnovidnost ali hipermetropija, pri kateri ne vidimo stvari, ki so tik pred nami, medtem ko stvari na daleč vidimo dobro. Tako imamo težave z branjem časopisa ali prebiranjem deklaracij. Objekte oddaljujemo stran od sebe, da bi lahko bolj videli.
5. Delna slepota
Ljudje z delno slepoto lahko prepoznajo oblike, barve in svetlobo, kljub temu vidijo zelo zamegljeno. A ti ljudje še niso slepi.
6. Pozna izguba vida
To podobo vidijo ljudje s pozno izgubo vida, kjer so pravzaprav izgubili vid, a še vedno delno vidijo svetlobo. Razločijo le svetlobo in temo. Običajno so to ljudje, ki so ob rojstvu videli, a so kasneje v življenju izgubili vid.
7. Popolna slepota
Popolna slepota je videti kot popolna tema. A slep človek ne bo opisal sveta okoli sebe kot črnega ali temnega, saj preprosto ne ve, kakšni sta ti dve barvi. Tudi v svojih sanjah ničesar ne vidijo.
8. Barvna slepota
Obstaja več različnih oblik barvne slepote. Najpogostejša oblika je deuterinomalija, kjer vse barve izgubijo intenziteto. Še posebej zelena in rdeča.
9. Novorojenček
To je pogled novorojenčka. Slika je popolnoma zamegljena. Novorojenček lahko vidi le prisotnost in odsotnost svetlobe.
10. Mesec dni po rojstvu
Mesec dni po rojstvu novorojenček prične prepoznavati večje objekte in objekte, ki so 20 centimetrov stran. Na primer svojo mater, ko jih doji.
11. 6 mesecev po rojstvu
3 mesece po rojstvu je otrok sposoben prepoznati obraz staršev, 6 mesecev po rojstvu pa prične prepoznavati barve, najprej rdečo in rumeno.
12. Pijan človek
Ko oseba spije veliko preveč, se spremeni tudi njegov vid, ki je videti tako kot prikazuje slika.
13. Po kajenju marihuane
Tudi marihuana delno vpliva na vid, ki je nekoliko podoben vidu, ki ga ima opita oseba.
14. Na LSD-ju
Zgornja podoba kaže vid, ki ga ima oseba, ki je vzela LSD.
15. Na kokainu
Ko oseba vzame kokain, pa so podobe bolj polne, svetle in nekoliko zamaknjene.
16. Na heroinu
Ko oseba vzame heroin, vizualne podobe niso tako pomembne, saj droga pozroči, da življenje posameznika v trenutku izgubi smisel in telo osebe prevzame evforija.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV