Vizita.si
Sophia Putney-Wilcox

Novice

Najstnica objavila fotografijo po brutalnem napadu

K.B.
19. 09. 2014 13.55
17

Najstnica Sophia Putney-Wilcox je delila svoje fotografije grozljivih poškodb po brutalnem napadu njenega ljubosumnega nekdanjega fanta Adama Shigwadja. Danes je hvaležna, da je še živa.

Na Facebooku je Sophia Putney-Wilcox delila svojo fotografijo po brutalnem napadu nekdanjega ljubosumnega fanta.
Na Facebooku je Sophia Putney-Wilcox delila svojo fotografijo po brutalnem napadu nekdanjega ljubosumnega fanta.FOTO: Facebook
To so fotografije ameriške najstnice Sophie Putney-Wilcox, ki je utrpela grozljive poškodbe, po tem ko jo je brutalno napadel njen nekdanji fant Adam Shigwadja. Ta je vdrl v njen dom v Michiganu in 17-letnico napadel z nožem, kasneje pa zažgal njeno sobo, poroča The Mirror. Sophijin mlajši brat je slišal hrup in napadalca uspel pregnati s kijem za baseball.

Naslednji dan so 18-letnega napadalca aretirali in ga obtožili poskusa umora. Za novičarski spletni portal Mlive pa je Sophia iz bolnišnične postelje povedala: ''Resnično sem hvaležna, da sem še živa.''

Z napadalcem se je najstnica razšla lansko leto, po tem ko je odkrila, da ji je nezvest. Februarja 2013 je vdrl v njen dom in ji z nožem na vratu grozil, da jo bo ubil. Takrat so ga aretirali in dobil je prepoved približevanja. A to ga ni ustavilo, da je ne bi znova napadel.

Če ste žrtev nasilja v ali zunaj družine, čim prej poiščite pomoč!

 

Če ste žrtev nasilja, je pomembno, da nasilje prijavite policiji (113 ali na anonimno telefonsko številko 080 12 00), vedno pa se lahko obrnete tudi na katero od nevladnih organizacij, ki nudijo pomoč žrtvam nasilja, tam pa vam bodo tudi svetovali in pomagali poiskati obliko pomoči, ki bi bila za vas najprimernejša. Pokličete lahko brezplačni SOS telefon 080 11 55, ki deluje vsak delavnik od 12. do 22. ure, ob sobotah, nedeljah in praznikih pa od 18. do 22. ure ali

Krizni center za ženske in otroke, žrtve nasilja, na telefonsko številko 031 233 211, ki deluje vsak dan, 24 ur na dan. Pri iskanju pomoči lahko izbirate med telefonskim in osebnim svetovanjem, lahko se vključite v skupine za samopomoč, društva za nenasilno komunikacijo, obiščete krizne centre ali varne hiše (031 736 726). Prav tako so lahko vedo obrnete na kateri koli center za socialno delo, kjer vam bodo z veseljem posredovali informacije in vas seznanili z vašimi pravicami.

Če vam partner grozi, pokličite policijo za posredovanje, ki se mora odzvati na vaš klic, tudi če niste doživeli fizičnega napada. Pri sebi pa imejte vedno telefon s pripravljeno številko policije za hitro klicanje. Če ste fizično ogroženi, se lahko za krajši čas zatečete v katerega od kriznih centrov, ki delujejo vse dni v tednu, 24 ur na dan, za daljše obdobje pa so vam na voljo varne hiše, ki so na tajnih lokacijah in so varovane.

Če ste žrtev nasilja v ali zunaj družine, čim prej poiščite pomoč! Ne dovolite, da nasilje postane normalni del vašega vsakodnevnega življenja, da postane povsem sprejemljivo in opravičljivo.

 


 

Sophija je bila že pri 17-ih letih žrtev nasilnega partnerja.
Sophija je bila že pri 17-ih letih žrtev nasilnega partnerja.FOTO: Facebook
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (17)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 662