Prejšnje raziskave vpliva kajenja na kožo so bile osredotočene le na kožo obraza, kjer pa posledice lahko nastanejo tudi zaradi dolgotrajnega sončenja. Zato so se znastveniki odločili in naredili novo raziskavo. Dvainosemdesetim ljudem so fotografirali kožo zgornjega dela roke, tam kjer koža ni bila izpostavljena sončnim žarkom. Testirane osebe so bile stare od dvaindvajset do enaindevetdeset let. Razdelili so jih v dve skupini, med kadilce in nekadilce. Polovica testirancev je v povprečju kadila štiriindvajset let, dnevno pa so v povprečju pokadili od četrtine pa tja do štiri škatlice cigaret na dan.
Znanstveniki so po končani raziskavi ugotovili, da kajenje močno vpliva na staranje kože. Razlogov je kar nekaj. Kadilci imajo v koži povišane vsebnosti encima metaloproteinaze-1 zaradi česar pride do razpadanja kolagena in zmanjšanja njegovega nastanka. Posledice tega so gube in zmanjšana elastičnost kože. Poleg tega zoževanje krvnih žil zaradi kajenja pripelje do zmanjšane oskrbe kože s kisikom, kar seveda negativno vpliva na kožo in zdravje v celoti.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV